reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Czyli prawidłowe AMH nie daje gwarancji dobrych komórek, określa tylko ilość?
Poczytam co to jest PGS. Gdzieś mi mignęło kilka razy przed oczami ale nie zagłębiałam się w temat. Dzięki[emoji846]

Edit: poczytałam. Cena przeraża no i trzeba mieć zarodek w stadium blastocysty...
Nam lekarz powiedział, że jesli kariotypy ok, kilka innych mutacji sprawdzonych i jest ok, a w rodzinie nie ma chorób genetycznych to nie warto w naszym przypadku robić PGS. Teraz też nie robimy,a prowadzi nas teraz inny lekarz niż wtedy na początku. Możesz zrobić, ale zdania są podzielone co do tego czy to coś pomoże.
 
reklama
W sobotę, ale powiem Ci, że w ogóle nie wierzę, że się uda. Z tego co czytam, to muszę mieć coś z immunologią pogmatwane, ale jak już Ci kiedyś pisałam, mąż strasznie nalega na transfer...
Ja jestem na stówę nastawiona na Łódź
Zawsze może być jeszcze tak, że nawet jak immunologicznie nie jest ok, to jak się trafi na właściwy zarodek to się udaje. Niech zatem by tak było i u Ciebie teraz.W sobotę będę z Tobą myślami. My akurat bedziemy robić te badania genetyczne właśnie w sobotę.
 
Czyli prawidłowe AMH nie daje gwarancji dobrych komórek, określa tylko ilość?
Poczytam co to jest PGS. Gdzieś mi mignęło kilka razy przed oczami ale nie zagłębiałam się w temat. Dzięki[emoji846]

Edit: poczytałam. Cena przeraża no i trzeba mieć zarodek w stadium blastocysty...
Ceny maja straszne ja za pierwszym razem robiłam pgd, wykosztowalismy się zarodek piękny, beta nie drgnęła, teraz odpusciłam. Robiła bym pgd jakby wyszły jakieś zmiany genetyczne , robiliście kariotypy ?? Sa ubwas w rodzinie jakieś choroby genetyczne ?
 
Nawet kawe odstawiłam bo się naczytalam ze obniża płodność aktualnie jestem na ince ;)) a taka prawdziwą to może raz w tygodniu
Czego to człowiek mie zrobi żeby się udało.
No ja od czasu karmienia piję też inkę. Tak mi posmakowala, i tak już zostało😊 Kawę rzadziej, ale też mi smakuje. Zgadzam się, że człowiek kombinuje jak może żeby zwiększyć szanse.
 
Dużo masz już badań...
Ten pakiet na trombo co chcę zrobić niby obejmuje:
  • czynnik V Leiden
  • mutacja genu protrombiny 20210
  • wariant C677T genu MTHFR
  • wariant A1298C genu MTHFR
  • PAI-1 / SERPINE1
  • V R2.
Myślę, że coś to da docentowi...
A co ty tak namietnie juz robisz badania? Kiedy masz swoj transfer? Jutro ? Dlaczego nie wierzysz w kropusia?
 
Mi moja lekarka też kazała do 8tyg zejść z estrofemu. Ja nie wiem- co klinika to inaczej. Ja się boję tego odstawienia 🙄 a z drugiej strony mówią, że z estrofemu powinno się schodzić szybciej niż progesteronu- prog do 12tyg, ale estrofem wcześniej...
Mi estrofem kazali odstawić ok 6tc , ponoć nie wolno brać w ciąży . Tak samo kazali odłożyć encorton , teraz biorę jeszcze tylko duphaston , crinon i neoparin ale dzis mam wizytę i lekarz powie jak schodzić z reszty a obecnie jestem w 12 tc 😁😁😁
 
reklama
A co ty tak namietnie juz robisz badania? Kiedy masz swoj transfer? Jutro ? Dlaczego nie wierzysz w kropusia?
Ok juz doczytałam ze w sobote :) Uspokoj teraz głowe i skup sie na terazniejszosci. Dla mnie kazdy transfer to bylo swieto. Sobota tez powinna byc dla ciebie wyjatkowa. Zobaczysz bedzie dobrze :) A jesli jednak nie to wtedy zadziałasz. Tak jak @Netiaskitchen pisała jesli jest cos w immuno a zarodek mocny to nie ma siły i musi sie przyjąć. Wez pod uwage, ze miałas dopiero 2? transfery? To naprawde malutko i NAPRAWDE NAPRAWDE nie musi oznaczac, ze coś złego, nieprawidłowego sie dzieje. Czasami poprostu tak bywa. Jak to w naturze... Takze od dzisiaj chodzisz z wielkim usmiechem na bswojej slicznej buzce bo nareszcie nadchodzi ten dzien :) Tak długo czekałas :)
 
Do góry