reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Mam pytanie do Was
Która z Was miała laparaskopie?
Lekarz zaproponował albo hssg albo laparo
Zdecydowałam się na to drugie
Jak Wasze doświadczenia ? Co to dało ?
Laparoskopia to zabieg, ktory pokaze wszystko co sie na zewnatrz macicy dzieje. Zobaczy jajowody i jesli masz endometrioze, moze tez usunąc ewentualne zrosty. Do zabiego jestes znieczulona ogolnie z koniecznoscia intubowania. Lekarz wchodzi nacinajac małe dziurki w okolicach brzucha takimi jakby rurkami z kamerką :) Po zabiegu uplynie troszke czasu zanim dojdziesz do siebie :)
 
reklama
Dziewczyny !!
Poszłam na usg bo teraz jest jakoś inaczej ze robią położne prEd wizyta u lekarza i nagrywają to dla niego lub coś.
One mnie 10 razy pytały czy miałam podany jeden zarodek!
Wychodzi na to ze mam dwa pecherzyki!
Jestem w takim szoku ! Ja nawet nie wiedziałam ze jest możliwość ciąży bliźniaczej przy jednym!
Podpowiedzcie !
Jestem w takim szoku ze prawie z fotela spadłam.[emoji79][emoji85]Zobacz załącznik 1058225
Ale jazda !!!!! czyli to mozliwe :) a mialas w rodzinie ciąze bliżniacze ?
 
Nie mogę zobaczyć tego zdjęcia


IMG_2109.JPG
 
Dziewczyny !!
Poszłam na usg bo teraz jest jakoś inaczej ze robią położne prEd wizyta u lekarza i nagrywają to dla niego lub coś.
One mnie 10 razy pytały czy miałam podany jeden zarodek!
Wychodzi na to ze mam dwa pecherzyki!
Jestem w takim szoku ! Ja nawet nie wiedziałam ze jest możliwość ciąży bliźniaczej przy jednym!
Podpowiedzcie !
Jestem w takim szoku ze prawie z fotela spadłam.[emoji79][emoji85]Zobacz załącznik 1058225
Gratulacje. Jest możliwość że nastąpi podział zarodka.
 
Hashimoto, IBS, bielactwo i AZS (w remisji), wiele lat miałam nawracające stany zapalne stawów (tkanki łącznej) i silne alergie, powinnam zrobić badania w kierunku tocznia, najpewniej wyjdą pozytywnie. Nie udało mi się trafić do tej pory do naprawdę dobrego specjalisty.
Wiesz, czasem myślę, że może ja nie mogę zajść w ciążę, bo nie powinnam mieć dziecka? A co jeśli dostanie w pakiecie po mamusi wszystkie choroby, albo jeszcze coś gorszego? Wciąż jednak marzę... i w tych marzeniach mam zdrową córeczkę albo synka [emoji7]
Pierniczysz[emoji3] a czym się leczysz?
 
Dziewczyny !!
Poszłam na usg bo teraz jest jakoś inaczej ze robią położne prEd wizyta u lekarza i nagrywają to dla niego lub coś.
One mnie 10 razy pytały czy miałam podany jeden zarodek!
Wychodzi na to ze mam dwa pecherzyki!
Jestem w takim szoku ! Ja nawet nie wiedziałam ze jest możliwość ciąży bliźniaczej przy jednym!
Podpowiedzcie !
Jestem w takim szoku ze prawie z fotela spadłam.[emoji79][emoji85]Zobacz załącznik 1058225
Aaaaaa !! No to cudownie ! Podzielił się ten Twój skarbeniek ❤️
 
Mam pytanie do Was
Która z Was miała laparaskopie?
Lekarz zaproponował albo hssg albo laparo
Zdecydowałam się na to drugie
Jak Wasze doświadczenia ? Co to dało ?
Pierwszy mój krok to było hsg. Bolalo jak diabli ale wyszło,że wszystko drożne. Potem mialam laparoskopie i również wyszlo,ze drożne A przy okazji okazało się,że mam ogniska endometriozy, ktore przy okazji usunięto. Mi robiono laparoskopie pol roku po pękniętej ciąży pozamacicznej, nie usunięto wtedy jajowodu i chcieli sprawdzić czy się dobrze zrosl i jest wróżby. Na pewno laparoskopia jest dokładniejsza i jeśli wyjdzie cos co należy usunąć to od razu to zrobią. Jednak należy pamiętać,że droznosc nie oznacza sprawności jajowodow A dokładniej rzęsek. Poza tym, to jednak juz zabieg i ingerencja. Na warsztatach "obudz w sobie zycie" ginekolog wypowiadał się,ze po każdym takim zabiegu robią się zrosty, ze ma to wplyw na jakość komorek itd. No ale jakos trzeba szukać przyczyn. Mysle,ze jak długo nie można zajsc w ciaze to laparoskopia lepsza niż hsg. Ale mogę się mylić. Nie jestem ekspertem.
 
reklama
Do góry