reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@juchaa_87 nie było mnie ostatnio często na forum, mam nadzieje ze wszystko w porządku 😘🙂

@bazylia128 ja wczoraj tez wieczór przy winku, bo skoro transfer za 2 cykle 😉...

@goffa13 ja tez mieszkam we Francjii, od 9 lat,jeżdżę często do Pl, bo mam tam cała rodzine. Mi się dobrze tutaj żyje, mam świetna prace w zawodzie, mąż jest tutaj od dziecka. Mimo tego wszystkiego za każdym razem czuje ciepło w sercu, na myśl o Polsce, sama świadomość ze za niedługo tam pojadę, daje mi pozytywnego kopa.
Rozumie, ze jeśli ma się już dzieci, to pewnie łatwiej będzie w Pl, mysle ze życie tam jest mniej w pośpiechu, dlatego my tez taka opcje bierzemy pod uwage, jeśli już nam się uda, a wierze ze tak będzie. Mamy znajomych, którzy wrócili, znaleźli swietne prace i nie żałują. Do znalezienia pracy dużo pomogła już sama znajomość francuskiego, wiec na pewno dasz radę, a mąż w budowlance znajdzie bez żadnego problemu.
Kiedys, czytałam taka książkę i było tam coś takiego: „Tam gdzieś w świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej Cię szanują, może znajdziesz prace i jeszcze wystarczy Ci na życie i na mieszkanie, i na samochód. Może twojej rodzinie będzie lepiej, bo jej pomożesz. Ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w Twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś. I może Cię tak trzymać do końca życia w okowach takiego „a co było gdyby”. Niech Cię to nie truje. Powodzenia, gdziekolwiek jestes i cokolwiek robisz”.
Bardzo lubię ten cytat :)
 
Dziękuję, poprosgu ostatnio wszystko co odbiego od normy budzi we mnie strach. Dziś przeciagnełam.się nieświadomie po przebudzeniu i zakuło mnie. Panika oczywiście. Po wszystkim będę musiała iść do psychiatry
Wiesz, ja na serio zastanawiam się nad jakaś terapia u psychologa, myśle ze przynajmniej połowa z nas tutaj na takie myśli, także wszystko z Tobą w porządku- adekwatnie do sytuacji w jakiej jesteśmy ;) hihi
 
Wiesz, ja na serio zastanawiam się nad jakaś terapia u psychologa, myśle ze przynajmniej połowa z nas tutaj na takie myśli, także wszystko z Tobą w porządku- adekwatnie do sytuacji w jakiej jesteśmy ;) hihi
Jeżeli taką potrzebę czujesz to wcale się nie zasatnawiaj w większości pakietów przy ivf jest rozmowa z przychologiem , więc Pani lub Pan tylko od takich sytuacji. Trzeba sobie na duszy ulżyć. Mi bardzo mąż pomaga. Wariat z niego. Mówię, że zupę dziś ugotuje a om do mnie, że nie chcę żebym przy kuchence stała bo to może zaszkodzić. I teraz pytanie kto ma paranoje 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
 
Ja teraz mialam embrioglue i assisted hatching myślisz że to dużo daje?

Trudno określić, czy to dzięki temu, czy nie...mieliśmy AH i EG, mamy bliźniaki.
Teraz podchodzimy do kolejnego transferu (prawdopodobnie pod koniec tygodnia lub na początku następnego) i powiedziałam lekarzowi wprost, że chcemy wszystko to, co dostali chłopcy. Czy to dobrze? Nie wiem. Może to wyrzucanie pieniędzy w błoto w celu uspokojenia sumienia? Nie chcę sprawdzać. Po prostu biorę (choć drogie...).
 
Co jest w PL drogie? Uważam że mamy tanie opłaty, jedzenie w restauracjach, usługi typu fryzjer, wizyty lekarskie i ogólnie dostęp do lekarza itd. Największym minusem jest to że jak gdzieś jedziemy do krajów typu Niemcy, Wielka Brytania to na niewiele nas stać albo wydaje nam się drogo.
Dla mnie ogromnym minusem mieszkania gdzieś poza pl jest tęsknota za wszystkim co znam i kocham robić. W większości krajów nas nie bardzo chcą a jak chcą to jako tania siła robocza. Nie wiem może źle piszę bo mnie jest dobrze, niczego mi nie brakuje, jestem szczęśliwa.
Dla mnie wiele rzeczy jest drogich i to co dla kogoś jest drogie, zależy od zarobków. Ja mieszkam w malutkiej miejscowości i z pracą dla kobiet jest masakra - można być ekspedientką albo pracować w którejś z dwóch fabryk, gdzie się zarabia najniższą krajową. Mi się udało i pracuję w biurze, ale kokosów nie zarabiam. Pewnie w większych miastach jest lepiej ale ja mówię, co widzę w mojej okolicy
 
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

❤❤❤Trzymamy kciuki za wgryzanie się Kropków w nowe 9 miesięczne domki Mamuś❤❤❤

! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):* Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo
💕💕💕💕💕

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz

"Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację ""Arkusze Google""?"
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz
2019-11-19 nuna85 BETA❤✊
2019-11-20 Sterlicja wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-11-20 Netiaskitchen transfer ❤❤❤
2019-11-21 Apola wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-11-21 Witamitawegaminka prenatalne❤❤❤
2019-11-26 Mitotaj termin porodu
2019-11-28 Vinszka termin porodu
2019-11-28 Elizabeth68 USG❤❤❤
2019-12-01 pini88 termin porodu
2019-12-03 Pala termin porodu
2019-12-20 Skarbulenka termin porodu
2020-02-05 Konstancja27 termin porodu
2020-02-10 AleAle27 termin porodu
2020-06-08 Gość gość ANNA termin porodu

Kogo dopisać? USG? Wizyta? Beta?
 
Widzę że zdania są podzielone jeśli chodzi o życie w Pl ale przecież to normalne.Dzieki dziewczyny za wasze wypowiedzi.Bede robić wszystko żeby zjechać do kraju jak najszybciej się da i mam nadzieję że tak jak dużo moich znajomych nigdybtej decyzji nie pożałuje.Zycie pokaże...
Czytam, że trochę Cię zniechęciłyśmy, ale to nie tak. Jeśli będziesz miała pieniążki na dom czy mieszkanie, to nie będzie tak źle. Gorzej jak byś musiała brać w PL kredyt na dom i potem żyć z ratą, wtedy będzie ciężko. Ja trochę narzekam, ale nic mnie nie wyciągnie z mojej pięknej miejscowości - kocham ją po prostu :p
 
reklama
Czytam, że trochę Cię zniechęciłyśmy, ale to nie tak. Jeśli będziesz miała pieniążki na dom czy mieszkanie, to nie będzie tak źle. Gorzej jak byś musiała brać w PL kredyt na dom i potem żyć z ratą, wtedy będzie ciężko. Ja trochę narzekam, ale nic mnie nie wyciągnie z mojej pięknej miejscowości - kocham ją po prostu :p
Nie zniechecilam się wiedziałam że każdy będzie miał inne zdanie bo punkt widzenia jest inny i zależy od wielu czynników.Mi bardziej brakuje zdecydowania że strony męża żeby w końcu on podjął jakieś decyzje.W naszym związku jest tak że on pracuje i na tym całą jego uwaga się skupia.Jest bardzo dobrym ojcem i spędza dużo czasu z synem po powrocie z pracy.Ale...całą reszta jest na mojej głowie.Wszystkie takie ważniejsze sprawy podejmuje ja bo on tego oczekuje też tak naprawdę.Nie mam mu tego za złe poprostu ja jestem bardziej zorganizowana.Poprostu się boję podjąć tak ważna decyzję sama bardzo chce jego zdecydowania i będzie mi prościej.
 
Do góry