reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

@juchaa_87 kochanie dopiero nadrabiam ale jak przeczytalam o krwawieniu i skrzepach to az sie maz zapytal co sie dzieje bo taka mine zrobilam. Mam nadzieje ze wszystko jest juz dobrze. Oszczedzaj sie teraz, jesli pracujesz idz na zwolnienie.
 
reklama
Moze pisze tak dlatego bo mam swobodę finansową w sensie że nie muszę specjalnie niczego liczyć. W pL stać mnie na wygodne życie. Nie bardzo widzę sens szukania szczęścia gdzieś indziej. Już pisałam o tym największym minusem jest poruszanie się po świecie bo jednak dla nas nie jest tanio. Raz byłam w pracy w Niemczech i dziękuję za ich euro. Brakowało mi wszystkiego nawet naszego chleba:)
No wlasnie. W Polsce placi sie ludziom psie pieniadze za te same kwalifikacje i wiedze i potem jada na zachod i ich na nic nie stac.
Ja zyje w 100m2, mamy 2 samochody, wakacje co roku nie sa problemem, swieta w Pl tez nie. Na nic nam nie brakuje, udaje sie net odlozyc (chociazbyna in vitro 2 razy a kazda procedura to min 7tys e) i nie chodzi o chwalenie sie, ale w PL pracujac tez w korpo w zyciu bym nie mogla tak zyc.
 
Co jest w PL drogie? Uważam że mamy tanie opłaty, jedzenie w restauracjach, usługi typu fryzjer, wizyty lekarskie i ogólnie dostęp do lekarza itd. Największym minusem jest to że jak gdzieś jedziemy do krajów typu Niemcy, Wielka Brytania to na niewiele nas stać albo wydaje nam się drogo.
Dla mnie ogromnym minusem mieszkania gdzieś poza pl jest tęsknota za wszystkim co znam i kocham robić. W większości krajów nas nie bardzo chcą a jak chcą to jako tania siła robocza. Nie wiem może źle piszę bo mnie jest dobrze, niczego mi nie brakuje, jestem szczęśliwa.
Bardziej chodzi mi o żywność ;)
A to prawda, że traktują nas jak tanią siłe roboczą
 
Właśnie ostatnio miałam problem dostać pro fertil men. Ceny jak z kosmosu, od 216-340zl za 60 sztuk!! Rozbieżność ogromna! Udało się tanio w doz ale za to kilka dni na dostawę musiałam czekać i finalnie leków jeszcze nie mam bo teściowa pare dni temu wysłała.
Do polski lecę na koniec grudnia na tylko 3 dni i się zastanawiam czy je zdobędę w tym czasie 🧐
my tez bierzemy profetril maz i ja. Ceny tak jak piszesz z kosmosu a to przeciez tylko suplement. Tylko przy takich wydatkach jak in vitro to raczej pikus co nie ? :)
 
Niby praca w PL jest ale to spawacz, kierowca C albo szwaczka :) to wszystko zalezy do jakiego punktu w PL chcesz wrócić. Doradca klienta typu igos albo bocian biora od reki :) no chyba ze chcesz isc do pracy do banku ale wtedy nie masz zycia. Bierzesz kredyty na siebie a konta zakładasz calej rodzinie :) Nie oszukujmy sie nie jest wesoło. Zycie w PL jest bardzo drogie. W przeciagu roku ceny zywnosci tak poszybowalu w gore ze jest przebitka prawie o 100 %!!!!. Jedzenie jest naprawde drogie a co za tym idzie, niektore z usług tez musialy podniesc ceny. Ja za zwyklego ginekologa place 180 zł, drozej niz wizyta w mojej klinice u doswiadczonego lekarza. Ksiązki :) malo kto korzysta z biblioteki ja tez nie ale dla mnie to zbrodnia kiedy potrzebuje troche sie dokulturowic i musze za to zaplacic 50 zl. Juz nie wspomne o cenach biletu do kina teatru czy opery ktora kocha. Cena paliwa masakra, prad masakra, dentysta nie wspomne, za wszystko płacisz, przedszkola, żlobki, w kosciele!!!!, drogi, szkoła, kursy, media oj duzo by wymieniac :( Mam z mezem duzy dom, w centrum. Maz odziedziczyl w spadku po rodzicach. Ale to tez sie wiaze z ogromnymi kosztami. Tona wegla ponad 1000 zł. Byl taki czas ze nie pracowalam bo bedac na kier stanowisku zmienil sie moj kier regionalny i nie potrafilam sie z "nia" dogadac. zrezygnowalam z pracy i utrzymywal mnie maz ponad pol roku i szczerze to bylo smutne pol roku bo musielismy sie liczyc z wydatkami. Teraz oboje mamy prace i ZAPRACOWANE pozycje wiec jest nam dobrze chociaz przy in vitro tez musimy ciagle liczyc i kalkulowac zeby czasami nie zaciagnac kredytu. Ale tak jak napisalam tutaj na dobra prace musisz zapracowac, miec doswiadczenie najlepiej dwa jezyki i ksiegowosc w jednym palcu :)
Do tego mieć conajmniej 10 letnie doświadczenie i być przed 30stka, no i ze dwa fakultety mieć conajmniej i doktorat w toku :laugh2::laugh2::laugh2::p:D
 
my tez bierzemy profetril maz i ja. Ceny tak jak piszesz z kosmosu a to przeciez tylko suplement. Tylko przy takich wydatkach jak in vitro to raczej pikus co nie ? :)
No i w zasadzie 500 zł idzie na jeden suplement :) a gdzie reszta lekow i wizyt :) Jak zyja ludzie, ktorzy zarabiaja najmniejsza krajowa, ktorych w mojej okolicy wiekszosc. Czy moga wtedy skorzystac z takiego dobra jak: in vitro ?! Watpie. Bo pewnie sporo jest tu czytajacych kobiet kotre sie do tego przymierzaja ale ich na to zwyczajnie nie stac...
 
my tez bierzemy profetril maz i ja. Ceny tak jak piszesz z kosmosu a to przeciez tylko suplement. Tylko przy takich wydatkach jak in vitro to raczej pikus co nie ? :)

Pewnie ze pikus. To tylko pare stówek a nie tys [emoji846] przed nami dopiero ten cały wydatek, ale wogole się tym nie przejmuje. To tylko pieniądze i chętnie je zamienię na maleństwo do tulenia [emoji1364][emoji1364]
 
reklama
Do tego mieć conajmniej 10 letnie doświadczenie i być przed 30stka, no i ze dwa fakultety mieć conajmniej i doktorat w toku :laugh2::laugh2::laugh2::p:D
Ale nie mozesz byc tez za bardzo doswiadczona bo przyjmujacy rekruter bedzie sie obawial zagrozenia, a i tez szefostwo nie bedzie moglo toba za bardzo manipulowac. Takze bystrosc tez nie jest mile widziana :)
 
Do góry