reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Amh z maja 4.4 więc wysokie a 3 komórki, wiec chyba reguły nie ma . Endometriozy nie mam stwierdzonej nie wiem czy by wyszła na zwykłym usg ? I niedoczynność tarczycy mam +hasimoto , biorę eutherox ale strasznie mi skacze po stymulacji.
A jak TSH ? U mnie skoczyło na 12 i z ostatniej stymulacji mialalm tylko jedna komórkę i kilka malutkich . Biorę euthyrox ale mam dawkę 25 i myśle , ze to zdecydowanie za mało . W pon mam wizytę u lekarza i zobaczymy jak TSH się ma po 2 tyg brania leku ..cały czas miałam TSH w granicach 3-4 i dopiero teraz wyczytałam , ze przy staraniach powinno wynosić ok1,5 -2 ..
 
A jak TSH ? U mnie skoczyło na 12 i z ostatniej stymulacji mialalm tylko jedna komórkę i kilka malutkich . Biorę euthyrox ale mam dawkę 25 i myśle , ze to zdecydowanie za mało . W pon mam wizytę u lekarza i zobaczymy jak TSH się ma po 2 tyg brania leku ..cały czas miałam TSH w granicach 3-4 i dopiero teraz wyczytałam , ze przy staraniach powinno wynosić ok1,5 -2 ..
Przy staraniach max 2,5 może być. Zdecydowana większość lekarzy tak twierdzi. Ja aktualnie mam tsh 4 i biorę 66 euthyrox. Za dwa tygodnie po tych lekarz znowu idę na kontrolę
 
A podczas stymulacji nie zmieniali Ci dawek jak widzieli że słabo reagujesz? Bo z tego co ja pamiętam to u mnie też na początku stymulacji jakoś nie było szałowo, ale po kilku takich wizytach co kilka dni i zmianach dawek na większe, potem znowu na mniejsze, udało się dużo wyhodować.
Rosło więcej pęcherzyków, więc wydawało się, że wszystko jest w normie, ale były tylko 3 komórki, które pobrali
 
Przy staraniach max 2,5 może być. Zdecydowana większość lekarzy tak twierdzi. Ja aktualnie mam tsh 4 i biorę 66 euthyrox. Za dwa tygodnie po tych lekarz znowu idę na kontrolę
Ja mam 3.2 i transfer za ponad miesiąc.. od środy biorę dawkę 25 i obawiam się że to będzie za mało żeby zbić poniżej 2... Po 2 tyg mam sprawdzić. Czy badając rano TSH trzeba ominąć poranny euthurox i wziąć po pobraniu krwi?
 
reklama
To zależy od tego czy jesteś ubezpieczona w pl czy nie. Ja nie jestem i też buliłam około 3,5 tys za wszystkie leki do stymulacji
3.5 tyś to jeszcze do zniesienia... Ja przy ostatniej stymulacji jak konczylam ja na początku stycznia 2013 prawie 5tys! Wtedy nic nie refundowano w Polsce jeszcze.. zaczęli jak już byłam w ciąży :oo:. Teraz zaś jak wróciłam po resztę to się nie kwalifikuje na refundację, tu bo mam już jedno dziecko, w Polsce bo już podatków tu nie płacę.. jakoś nie jest mi ta refundacja dana haha!
 
Do góry