reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Cześć Dziewczyny.Jestem po pierwszym szczepieniu u prof.Malinowskiego .W listopadzie mam mieć wykonywana przez niego laparoskopię( endometrioza ).Do tego w wewnątrz prawego jajnika mam torbiel endometrialna co powoduje ze ten jajnik nie pracuje prawidłowo,powstaje w nim czasami jeden pęcherzyk.Amh nie jest zbyt wysokie 1,05.Moj lekarz od in vitro powiedział ze dopóki z torbielą nic się nie dzieje,tzn nie powiększa się to kategorycznie zabronił ten jajnik z ta torbielą ruszać gdyż może to spowodować znaczny spadek Amh.Przy czym prof.Malinowski powiedział ze jeżeli podczas laparoskopii oprócz usunięcia ognisk endometriozy uzna ze ta torbiel trzeba usunąć to to zrobi gdyż nie będzie to miało wpływu na moje Amh a i tak ten jajanik w pełni nie pracuje...Czy któraś z was miała usuwaną taka torbiel i czy faktycznie nie miało to takie dużego wpływu na Amh???
Również mam torbiel endometrialna na prawym jajniku.
Lekarz postanowił najpierw zrobić stymulacje,pobrać jajeczka i je zamrozić i dopiero wyśle mnie do szpitala na laparoskopowe usunięcie tej torbieli.
Była to trafiona decyzja
Bo podczas stymulacji chory prawy jajnik super zareagował i wytworzył więcej pęcherzyków niż ten zdrowy :)
I dzięki temu udało się pobrać 16 jajeczek i zapłodniono 9 :)
Teraz spokojne mogę iść na operacje i nie muszę się martwić że nie będzie czego pobierać :biggrin2:
Bo jak powiedział mój lekarz po operacji jajniki mogą nie pracować prawidłowo lub wcale i moje AMH będzie coraz niższe.
To będzie już druga taka moja operacja..
I prawdopodobnie nie ostatnia bo Endomenda powraca jak bumerang..:(
 
reklama
Również mam torbiel endometrialna na prawym jajniku.
Lekarz postanowił najpierw zrobić stymulacje,pobrać jajeczka i je zamrozić i dopiero wyśle mnie do szpitala na laparoskopowe usunięcie tej torbieli.
Była to trafiona decyzja
Bo podczas stymulacji chory prawy jajnik super zareagował i wytworzył więcej pęcherzyków niż ten zdrowy :)
I dzięki temu udało się pobrać 16 jajeczek i zapłodniono 9 :)
Teraz spokojne mogę iść na operacje i nie muszę się martwić że nie będzie czego pobierać :biggrin2:
Bo jak powiedział mój lekarz po operacji jajniki mogą nie pracować prawidłowo lub wcale i moje AMH będzie coraz niższe.
To będzie już druga taka moja operacja..
I prawdopodobnie nie ostatnia bo Endomenda powraca jak bumerang..:(

Mi 3 razy usuwali ten sam torbiel bo odrastal przez macice,laparoskopowo i tez przez 2 dniowy dren w brzuchu:) Teraz jestem w ciąży i dziada nie ma :)
Według mnie nie przeszkadzał w AMH ponieważ z tego jajnika było 14 pęcherzyków a zdrowy tylko 6
 
Mam to samo. Garściami wyciągam.
Zastanawiałam się i miałam już opcję że może po encortonie, no ale już wcześniej go brałam i nic się nie działo, ale teraz brałam go od marca do lipca non stop i tylko to przychodzi mi do głowy.

Też boję się myć bo po umyciu tracę ich najwięcej.
 
Ja też biorę encorton.. Ale w sumie tych leków mam tyle że ciężko stwierdzić po czym to. Bierze któraś z Was Prolutex?
 
Ostatnia edycja:
Badanie NK z endo robi się razem z badaniem receptywnosci.. Trochę z tym zachodu bo robi się to w 5 i 7 dniu przyjmowania progesteronu jak na sztucznym cyklu.. Ponad 1tys jedno pobranie czyli całość ponad 2 tyś... W Invikcie robiłam..
Dzięki czyli w tym cyklu co procedura sprawdza się te nk w endo?
Daj znać jakbyś się zdecydowała i zrobisz te wlewy bo ciekawa jestem czy to coś da.
Powodzenia!
 
Mam to samo. Garściami wyciągam.
Zastanawiałam się i miałam już opcję że może po encortonie, no ale już wcześniej go brałam i nic się nie działo, ale teraz brałam go od marca do lipca non stop i tylko to przychodzi mi do głowy.

Też boję się myć bo po umyciu tracę ich najwięcej.
Ja miałam tak po metypred ... odstawiłam i jak ręką odjął ;) jeszcze biore B complex i wgl rewelacja ;)
 
Dzięki czyli w tym cyklu co procedura sprawdza się te nk w endo?
Daj znać jakbyś się zdecydowała i zrobisz te wlewy bo ciekawa jestem czy to coś da.
Powodzenia!
W innym cyklu niż crio bo to jest biopsja endometrium... zależy co mi więcej w immuno wyjdzie, jeśli Pasnik stwierdzi że ten wlew jest najskuteczniejszy to chyba się zdecyduje.. To cholernie drogie ale jeśli warto ... Dam znać co P.doradzi..
 
reklama
Kazdy mysli jak po transwerze zwiekszyc swoje szanse na zagniezdzenie i to jest normalne bo kazdy przechodzi indywidualnie wszytko,kazdy przypadek jest inny i kazda teoria jest wporzadku:) ja panikuje strasznie ale np myslalam ,se po transwerze bede lezec i pachniec...nie umialam:( robilam dziennie to co na codzien,sprzatalam gotowalam. Wiadomo,nie dzwigalam,nie wspozyje,nie biore goracych kapieli ale tak to zyje jak przed. Pewnie jakby beta byla zero to zastanawiala bym sie czy jakbym tylko lezala czy by sie udalo i czy to moja wina,tak samo na odwrot,ktos lezy i pachnie a bedzie zero i bedzie sie zastanawial czy jakby zyl normalnie,nie myslal to by bylo inaczej. Moim zdaniem na to nie ma zlotego srodka bo kazdy jest inny i kazdy potrzebuje co innego,jak ma byc to bedzie no i kazdy metoda prob i bledow musi znalezc swoj zloty srodek dopasowany do siebie. Szkoda tylko ,ze te proby kosztuja nas tyle pieniedzy,nerwow i zdrowia fizycznego jak i psychicznego a czasem relacji z innymi ludzmi czy nawet w zwiazku. Ja jedyne z czego zrezygnowalam to z pracy. Jestem opiekunem terapeuta osob z niepelnosprawnoscia fizyczna jak i intelektualna i praca jest ciazka fizycznie i psychicznie wiec odpuscilam sobie.
Mądrze napisane i zgadzam się z Tobą we wszystkim :-) :) :-) :) :-) :) :-) :) ja po pierwszym transferze bylam na l4 ale teraz mówię, spróbuje nie brać i będę pracować... co prawda nieźle ściemniam trochę mi głupio ale muszę ... nie mam wyjścia.
 
Do góry