reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hejka,witam Wszystkich!
Jestem debilem komputerowym.uzupełniłam kalendarz ,ale za chusteczkę nie potrafię go udostęonić :errr: :errr: :errr: @ilmenau ,Ty chyba swojego czasu dodawałaś -możesz mi na priva jakąś instrukcję krok po kroku podesłać???bedę wdzięczna:p;):)


Z tego co widzę jutro trzymamy kciuki za @Nataliaa93 -wizyta w klinice :)
Miłego dnia Kobity!!!
 
Dzień dobry dziewczyny. Jestem tu nowa jednak udało mi się poczytać waszych historii od 2014 roku (pobieżnie) jesteście mega wspaniałe. Mam pare pytań. Jestem po kriotransferze (21.08) dwóch 4 dniowych mrożaczkow i zrobiłam dziś sikacza a tam nawet nie drgnęło :( w środę (4.09) mam zrobic beta. Czy komus w takiej sytuacji wychodziła pozytywna beta? Tak mi się smutno dzis zrobiło. I brzuch mnie boli jak na @! Dramat. I mam pytanie jeszcze -czy ktoś z Was robił podejcie w Czechach w Ostravie?
 
Generalnie to niby nie... Choć trochę tak.
Np. Na nie jest to, że zawsze mam regularne miesiączki. Bóle miewałam, ale nie nie wiadomo jakie... Na tak na pewno zaparcia przed i rozwolnienia po. Wrażliwy żołądek i jelita.
Endometrioza jest wredna i podstępna .. często nie daje objawów .. ja miałam od lat młodzieńczych mega obfite miesiączki , leciały ze mnie ogromne skrzepy , ból był tak ogromny , ze 2 dni nie byłam w stanie iść do szkoły . Lekarze mówili - taka Twoja natura - urodzisz dziecko kiedyś to minie .. brałam lata tabletki anty okresy były mniej obfite i mnie bolesne -mogłam jakoś funkcjonować .. ale do teraz towarzysza mi mega wzdęcia przy okresie i skurcze jelit.. kilka lat temu miałam laparoskopię ale endo wróciła szybko ...teraz jestem w trakcie starań o dzidzie i przez ta cholerę nie udaje się . Od nast cyklu będę miała zrobiony zastrzyk Lucrin , który ma zatrzymać cykl innym samym
uśpić endo .. jak już się pozbędziemy tego problemu - wracamy do tematu ivf. Pozdrawiam ☺️
 
Jak bardzo dziekuje ze sie odezwalas :) juz wszystko opisuje... Mamy po 35 lat. Nie sprawdzalam chyba tylko genetyki. Jestem przeciwna karitypom bo to badanie chyba nic nie wnosi, nie da sie tego wyleczyc? Byc moze sie myle i mam za mala wiedze to przepraszam. Mam wysokie AMH 7.0 bardzo ladnie sie stymulowalam szlam krotkim protokolem. Bylam u samego szefa r..na w Gamecie, ktoy tk wlasnie zdecydowal. Byl to okres wakacyjny i ze wzgledu na jego urlop przepisal mnie do swojego syna, ktoremu naprawde ufam (nie wiem ale wierze w niego). Cala immunologie sprawdzilam. Tam nie ma czego leczyc. 1 crio beta 12 zaczela spadac. 2 crio beta 20 zaczela spadac. 3 crio beta o.1. Zrobilam pol roku przerwy bo na wlasna reke zrobilam krzywa cukrowa. U mnie w rodzinie duzo przypadkow cukrzycy. I wyszlo mi:
Insulina na czczo 13.4, po 1h 123, po 2 h 141
ledwo dojechalam do domu i pozniej przespalam caluy dzien.
Zaczelm brac Symhormin. Dodam ze nie mam nadwagi 164 m i 62 kg na dzien robienia wynikow. Przez pol roku bardzo dbalam o diete nie jadlam weglowodanow i dbalam o niski indeks glikemiczny schudlam 10 kg duzo biegalam chodzilam na silownie medytacja i akupunkutra przed ostatnim transferem.
I ostatni transfer beta 90 w 10 dpt, 12 dpt 134, 14 dpt 176 :(
Z 12 pecherzykow tylko 6 bylo dobrych do zaplodnienia. z 6 kom 5 zaplodnionych. wynik koncowy 4 blastocysty. Maz nasienie bardzo dobre ja PCOS i niedrozne jajowody. W wieku od 20 do 23 lat przeszlam 3 zapalenia przydatkow leczone w MSWIA z racji wojskowej rodziny.

Jak bardzo dziekuje ze sie odezwalas :) juz wszystko opisuje... Mamy po 35 lat. Nie sprawdzalam chyba tylko genetyki. Jestem przeciwna karitypom bo to badanie chyba nic nie wnosi, nie da sie tego wyleczyc? Byc moze sie myle i mam za mala wiedze to przepraszam. Mam wysokie AMH 7.0 bardzo ladnie sie stymulowalam szlam krotkim protokolem. Bylam u samego szefa r..na w Gamecie, ktoy tk wlasnie zdecydowal. Byl to okres wakacyjny i ze wzgledu na jego urlop przepisal mnie do swojego syna, ktoremu naprawde ufam (nie wiem ale wierze w niego). Cala immunologie sprawdzilam. Tam nie ma czego leczyc. 1 crio beta 12 zaczela spadac. 2 crio beta 20 zaczela spadac. 3 crio beta o.1. Zrobilam pol roku przerwy bo na wlasna reke zrobilam krzywa cukrowa. U mnie w rodzinie duzo przypadkow cukrzycy. I wyszlo mi:
Insulina na czczo 13.4, po 1h 123, po 2 h 141
ledwo dojechalam do domu i pozniej przespalam caluy dzien.
Zaczelm brac Symhormin. Dodam ze nie mam nadwagi 164 m i 62 kg na dzien robienia wynikow. Przez pol roku bardzo dbalam o diete nie jadlam weglowodanow i dbalam o niski indeks glikemiczny schudlam 10 kg duzo biegalam chodzilam na silownie medytacja i akupunkutra przed ostatnim transferem.
I ostatni transfer beta 90 w 10 dpt, 12 dpt 134, 14 dpt 176 :(
Z 12 pecherzykow tylko 6 bylo dobrych do zaplodnienia. z 6 kom 5 zaplodnionych. wynik koncowy 4 blastocysty. Maz nasienie bardzo dobre ja PCOS i niedrozne jajowody. W wieku od 20 do 23 lat przeszlam 3 zapalenia przydatkow leczone w MSWIA z racji wojskowej rodziny.

Przepraszam, ze sie wtace, ale nie rozumiem jak nikt tu nir zlecil kariotypow. Jedna rzecza sa szersze badania genetyczne, a druga takie podtawy jak kariotypy. Ja lecze sie w Hiszpanii i z tego co wiem tu nikt Ci nie zrobi ivf bez tego badania. To jest absolutna podstawa.
 
Przepraszam, ze sie wtace, ale nie rozumiem jak nikt tu nir zlecil kariotypow. Jedna rzecza sa szersze badania genetyczne, a druga takie podtawy jak kariotypy. Ja lecze sie w Hiszpanii i z tego co wiem tu nikt Ci nie zrobi ivf bez tego badania. To jest absolutna podstawa.
To prawda,u nas genetyka od samego początku,bez tego ani rusz.Kariotypy,azf,cftr,
 
Przepraszam, ze sie wtace, ale nie rozumiem jak nikt tu nir zlecil kariotypow. Jedna rzecza sa szersze badania genetyczne, a druga takie podtawy jak kariotypy. Ja lecze sie w Hiszpanii i z tego co wiem tu nikt Ci nie zrobi ivf bez tego badania. To jest absolutna podstawa.
Wtracaj sie OK :) bardzo mi, milo. Wiesz w klinice w kotrej sile leczenie dsc, ze nie robia badan w tym kierunku to jeszcze sa temu gleboko przeciwni. A tak na powanie to sa na takie schorzenia jakies lekarstaw? Szczepionki?
 
reklama
Wtracaj sie OK :) bardzo mi, milo. Wiesz w klinice w kotrej sile leczenie dsc, ze nie robia badan w tym kierunku to jeszcze sa temu gleboko przeciwni. A tak na powanie to sa na takie schorzenia jakies lekarstaw? Szczepionki?
Nie. Ale jesli wiesz, ze w kariotypach jest cos namieszane to wiesz tez czego sie spowiedziewac. Moze tam znajdziesz odpowiedz dlaczego sie nie udaje.
Poza tym czemu klinika jest przeciwna? Wiem, ze sa takie, ktore nie uznaja immunologii, ale genetyka? Przeciez to podstawa, zwlaszcza jesli sie nie udaje...
 
Do góry