reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Czyli masz dokładnie taka sama diagnozę co ja i takie same zalecenia, tylko u nas nie proponowali inseminacji tylko od razu in vitro. Z 17 wyhodowanych komórek, 13 nadawało się do zapłodnienia, z czego powstalo tylko 5 zarodków (uważam, że dość mało i pewnie gdzieś tutaj też jest problem). Pierwszy transfer 2 zarodków nieudany, drugi transfer 2 zarodkow szczęśliwy - mam córeczkę i jeden mrozaczek jeszcze na nas czeka. U nas niepłodność idiopatyczna okazała się być nieplodnoscia immunologiczna - drugi transfer był po leczeniu immunologicznym. Immunologie badałam sama, zaleceniem kliniki było próbowano do skutku, ale na szczęście dostosowali się do zaleceń immunologa.
jak doszliście, że są to problemy o podłóżu immunologicznym ? Jakie badania wykonaliście?
 
reklama
Ja mam wysokie AMH ponad 7 wiec i ryzyko hiperki bylo dosc wysokie dlatego nigdy nie mialam swiezego transferu. U mnnie komorki bardzo ladnie sie zaplodnily powstaly 4 blastocysty. w kolejnym cyklu podeszlam do criotransferu zakonczona ciąza biochemiczna ale z bardzo nisko beta okolo 12. Pozniej w kolejnym cyklu kolejny transfer i wielka radosc bo test ciazowy pokazal druga kreske ale tz zakonczylo sie ciaza biochemiczna. Pozniej trzeci raz beta nie drgneła, zrobilam pol roku przerwy poszerzylam zakres badan troche sie leczylam cwiczylam bylam na diecie joga i te sprawy no i beta byla ladna ale zle przyrsata i nie wiadomo co dalej. Niestety in vitro uczy cierpliwości. Nie jest to metoda dla wrazliwych :( Trzeba miec duzo zaparcia i sily. Czesto jest tak ze udaje sie za pierwszym razem czego i tobie zycze. A co u Ciebie jest przyczyna??

Bazylia, przepraszam ze teraz dopiero ale z twinsami czasowo ciezko. Ale to nie wazne. Jakie wy badania robiliscie? Bo cos jest nie tak jesli za kazdym razem dochodzi do implantacji i potem ci zarodek pada. Bete produkuje do pewnego czasu trofoblast , pomimo tego ze zarodek juz sie nie rozwija. Sprawdzaliscie genetyke, moge zapytac ile lat macie?Cukier sprawdzalas? Nasienie meza? Ile komorek potrafisz wyprodukowac przy tak wysokim AMH? Tarczyca ok?

Tak spekuluje w czym moze byc problem, teraz jak jest z beta?
 
Może te transfery Ci uaktywniły.
No nie wiem.
Ja miewałam bóle okresowe, ale nigdy jakoś tragicznie nie było.
Po stymulacji i transferach coraz gorszy ból... I się okazało 4 stopień endometriozy.
U Ciebie nie musi być tak samo ale tak czy siak jest to niepokojące i trzeba koniecznie sprawdzić! Dla Twojego zdrowia i spokojnej głowy:)

Kurde no ale to musze sie uprzec a i tak nie wiem czy jak lekarz nie chce to wymusze to badanie:(((
 
Może te transfery Ci uaktywniły.
No nie wiem.
Ja miewałam bóle okresowe, ale nigdy jakoś tragicznie nie było.
Po stymulacji i transferach coraz gorszy ból... I się okazało 4 stopień endometriozy.
U Ciebie nie musi być tak samo ale tak czy siak jest to niepokojące i trzeba koniecznie sprawdzić! Dla Twojego zdrowia i spokojnej głowy:)

A mialas jakies inne objawy endometriozy???
 
Cześć wszystkim, wracam po długiej przerwie na forumwidzę kilka znajomych osób wracamy po mrozaczka i to już w przyszłym tygodniu mam transfer. Nasze pierwsze invitrowe dziecię w przyszłym tygodniu kończy 8 miesięcy, więc będziemy starali się o rodzeństwo. Co tam u Was słychać? Czy mogłabym poprosić o link do kalendarza, żeby się wpisać?
 
Bazylia, przepraszam ze teraz dopiero ale z twinsami czasowo ciezko. Ale to nie wazne. Jakie wy badania robiliscie? Bo cos jest nie tak jesli za kazdym razem dochodzi do implantacji i potem ci zarodek pada. Bete produkuje do pewnego czasu trofoblast , pomimo tego ze zarodek juz sie nie rozwija. Sprawdzaliscie genetyke, moge zapytac ile lat macie?Cukier sprawdzalas? Nasienie meza? Ile komorek potrafisz wyprodukowac przy tak wysokim AMH? Tarczyca ok?

Tak spekuluje w czym moze byc problem, teraz jak jest z beta?
 
Cześć wszystkim, wracam po długiej przerwie na forumwidzę kilka znajomych osób wracamy po mrozaczka i to już w przyszłym tygodniu mam transfer. Nasze pierwsze invitrowe dziecię w przyszłym tygodniu kończy 8 miesięcy, więc będziemy starali się o rodzeństwo. Co tam u Was słychać? Czy mogłabym poprosić o link do kalendarza, żeby się wpisać?
Witam ponownie!
No ładnie. Będziemy transferować razem:) Z tym, że ja dalej się staram a Ty wracasz po rodzeństwo (kuwaaaa, serio tyle Tu kwitnę :o :o :o )
Kalendarz tymczasowo się nie prowadzi, ale pracuję nad tym:)
 
reklama
Witam ponownie!
No ładnie. Będziemy transferować razem:) Z tym, że ja dalej się staram a Ty wracasz po rodzeństwo (kuwaaaa, serio tyle Tu kwitnę :o :o :o )
Kalendarz tymczasowo się nie prowadzi, ale pracuję nad tym:)
A kiedy masz transfer? Ja 5.09, pojedynczy zarodek. Nie wiem jak to będzie po takiej przerwie, na razie wyhodowalam endo 11mm i zobaczymy.
 
Do góry