reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Wytrzymałam :) chciałam mieć jasność wyników. Parę transferów już mam za sobą i wole robić bete wtedy kiedy sytuacja jest już absolutnie pewna. W ciąży z synkiem zrobiłam w 14dpt :D znajoma mi mówi, że mam nerwy ze stali, ale ja tak wole ;)
Z objawów: w 6-7 dpt miałam bóle brzucha takie okresowe, myślałam że już po wszystkim ale łykałam nospe i przeszło.
W 11dpt, czyli wczoraj, mega wilgoć jakbym okresu miała dostać co po chwile biegałam do wc sprawdzać czy dostałam @
Poza tym uczucie kucia, rozciągania w okolicach jajników.
Porównując pierwszą ciążę i teraźniejsze objawy po transferze to powtarza się wilgoć jak na @ i to z jajnikami. Wtedy nie miałam bólu w 6-7 dpt.
To powiem Ci ze masz nerwy ze stali ja juz bym najlepiej poleciala na bete sprawdzic. Nic nie czuje od tranaferu tylko dzien wczesniej zaczely mnie piersi bolec przed transferem i do teraz bola a tak to nic moze czasem zakulo mnie ale zaraz przeszlo.
 
reklama
A ktory to sztuczny? Bo ta homocysteine robilam jak jeszcze jadlam zwykly folik.
Musisz sprawdzic na sobie, tak jak pisze @Jodzia możesz kupić prenatal uno bo tam są metylowane te witaminy, a u ciebie te syntetyczne formy mogą nie być dobre, skoro masz homocysteinę dość wysoko. Tylko najlepiej po jakims czasie stosowania sprawdzić znowu poziom, bo np na mnie metyle źle działały i homocyteina mi wariowała po nich, musiałam miec mieszanke z syntetykiem.
 
A ktory to sztuczny? Bo ta homocysteine robilam jak jeszcze jadlam zwykly folik.
Ten folik to właśnie sztuczny kwas foliowy. Lepiej przyswajalne są formy metylowane tzw. foliany. W niektórych preparatach są obie formy wymieszane co też nie jest złym rozwiązanie. Mi np na samych metylowanych wit homocysteina bardzo spada. Wiec ja mieszam.
 
Ten folik to właśnie sztuczny kwas foliowy. Lepiej przyswajalne są formy metylowane tzw. foliany. W niektórych preparatach są obie formy wymieszane co też nie jest złym rozwiązanie. Mi np na samych metylowanych wit homocysteina bardzo spada. Wiec ja mieszam.
Mi znowu poleciała w górę i po samych metylach miałam 15,2. Trzeba sprawdzać metodą prób i błędów indywidualnie niestety
 
Musisz sprawdzic na sobie, tak jak pisze @Jodzia możesz kupić prenatal uno bo tam są metylowane te witaminy, a u ciebie te syntetyczne formy mogą nie być dobre, skoro masz homocysteinę dość wysoko. Tylko najlepiej po jakims czasie stosowania sprawdzić znowu poziom, bo np na mnie metyle źle działały i homocyteina mi wariowała po nich, musiałam miec mieszanke z syntetykiem.
Ja miałam dokładnie tak samo z homocysteina po metylach. Po samych sztucznych tez masakra tylko w druga stronę ;-) trzeba metoda prób i błędów jak pisze @dżoasia znaleźć witaminy dla siebie.
A lekarze ...no cóż. ...poleca to co im ostatnio przedstawiciel farmaceutyczny reklamował ;-)
 
Musisz sprawdzic na sobie, tak jak pisze @Jodzia możesz kupić prenatal uno bo tam są metylowane te witaminy, a u ciebie te syntetyczne formy mogą nie być dobre, skoro masz homocysteinę dość wysoko. Tylko najlepiej po jakims czasie stosowania sprawdzić znowu poziom, bo np na mnie metyle źle działały i homocyteina mi wariowała po nich, musiałam miec mieszanke z syntetykiem.
Dzieki za rade;) zrobie sobie honocysteine na dniach bo juz 3 miesiac leci jak jem ta pregne i zobacze jak wyjdzie. Jak wyjdzie zla to wtedy kupie prenatal i za jakis czas znow sprawdze. Ile Wy dziewczyny wiecie [emoji50][emoji50][emoji50] tyle czasu miesiac w miesiac u lekarzy, specjalistow a oni nic nie stwierdzili...
 
reklama
Dziewczyny dostałam dzis @ normalnie jestem w szoku dokladnie 28 dni temu poronilam Moje cykle zawsze 28 dni wiec organizm jak w zegarku pomimo poronienia szok. Mam nadzieje ze to bedzie cykl owulacyjny to moze uda mi sie zrobic transfer w tym cyklu [emoji173]️ Bo chce go zrobic w 100% naturalnie zobaczymy co na to moj dr bo nie chce po transferze brac zadnych lekow tylko sprobowac tak jakbym zaszla naturalnie. Czy ktoras tak podchodzila?

Ja w tym cyklu starałam się zupełnie naturalnie
Mogę powiedziec Ci ze jestem bardzo zadowolona bo pęcherzyków miałam więcej niż po pierwszej stymulacji hormonalnej , endo 10 mm, owulacja potwierdzona przez usg , progesteron z dobrym wynikiem jak na mnie i lekarz kazał brać dupka i luteine
Ostatnio progesteron spadł ale lekarz kazał utrzymać leki
W środę wizyta wiec zobaczymy co powie
Chciałabym jeszcze jeden cykl poobserwować organizm, zapytać się o dodatkowe badania i wtedy ewentualnie podejść do kolejnej stymulacji

Ale dobrze ze Twój organizm tak ładnie się regeneruje , jest silny i @ w prawidłowych odstępach czasu [emoji106]
 
Do góry