reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

4 to mój rekord :)
Dla mnie jak ktoś ma 10 i wiecej jajeczek to szacun. Ja "nie umiem" tyle wyprodukować :)
Urodziny będą cudowne! Zobaczysz :*
Przy pierwszym transferze było tak, że wypadła nasza rocznica ślubu i nie pojechałam tego dnia na bete bo się bałam. Pojechalam kolejnego dnia i się udało A gdybym pojechała w dniu rocznicy ślubu to byłoby piękne:-* chociaż i tak było:-)
Dziękuję za wsparcie :-) :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie, chcemy podejść do in vitro, u nas problem z nasieniem. Jakie badania robiliście przed, o co najlepiej jeszcze dopytać lekarza. Jak to wszystko u was wyglądało, za którym razem się udało? :)
Wszystkie badania zleci ci dr na wizycie, czasem kliniki maja pakiety badań podstawowych które sie robi przed wizyta i na wizycie juz wtedy mozna cos wiecej powiedziec pamietaj ze wyniki badań maja swoją ważność czasem 3 miesiace czasem 6 miesięcy niektóre jak genetyczne sa wazne bezterminowo i najlepiej je zrobic jako pierwsze bo na nie sie dłużej czeka, wiec Najlepiej wszystko zacząć badac jak juz jestescie napewno zdecydowani. Jak chcecie isc na wizytę juz przygotowani to napewno badanie nasienia u meza. Ja miałam w pakiecie przed wizyta takie badania AMH, TSH, PRL, LH, FSH, SHBG, E2, TST, DHEAS, anty-TPO, i jeszcze prolaktyna po godzinie jeszcze raz po podaniu tabletki. Powodzenia
 
Wszystkie badania zleci ci dr na wizycie, czasem kliniki maja pakiety badań podstawowych które sie robi przed wizyta i na wizycie juz wtedy mozna cos wiecej powiedziec pamietaj ze wyniki badań maja swoją ważność czasem 3 miesiace czasem 6 miesięcy niektóre jak genetyczne sa wazne bezterminowo i najlepiej je zrobic jako pierwsze bo na nie sie dłużej czeka, wiec Najlepiej wszystko zacząć badac jak juz jestescie napewno zdecydowani. Jak chcecie isc na wizytę juz przygotowani to napewno badanie nasienia u meza. Ja miałam w pakiecie przed wizyta takie badania AMH, TSH, PRL, LH, FSH, SHBG, E2, TST, DHEAS, anty-TPO, i jeszcze prolaktyna po godzinie jeszcze raz po podaniu tabletki. Powodzenia

Co to jest SHBG?
 
U nas zapłodniali 6 i mieliśmy z tego 5 blastek. Czekają jeszcze 3.

To trudny wybór, szczerze mówiąc, bo zawsze jest pytanie czy uda Ci się wszystkie urodzić, czy tyle dzieci chcesz... ja mam mentalny problem oddać zarodki.
Ja tez miałabym problem, juz nawet zastanawiałam sie czy nie wynajmę sobie jakiegos brzuszka zeby mi urodził moje bobaski bo miałam 5 zarodków i chciałabym wszystkie zachować tylko 5 razy w ciazy chodzić w moim wieku to juz przesada ale jak juz z pierwszym sie nie udało to teraz juz nie podchodzę tak optymistycznie jak wczesniej i chciałabym zeby chociaz jeden został z nami
 
Bardzo powoli. Dziś już odstawiłam luteinę pod język. Luteina dowcipna bez zmian, aaaa i estrofem też już zmniejszamy powolutku. Myślę, że do 15-16 tc zejdę z tych leków całkowicie.
Ja mam zmiejszac od 12 tyg czyli jeszcze tydzien I ma to trwac 2 tygodnie boje sie zeby ten progesteron sie utrzymal mimo ograniczenia lekow
 
Ja tez miałabym problem, juz nawet zastanawiałam sie czy nie wynajmę sobie jakiegos brzuszka zeby mi urodził moje bobaski bo miałam 5 zarodków i chciałabym wszystkie zachować tylko 5 razy w ciazy chodzić w moim wieku to juz przesada ale jak juz z pierwszym sie nie udało to teraz juz nie podchodzę tak optymistycznie jak wczesniej i chciałabym zeby chociaz jeden został z nami

Rozumiem Ciebie Kochana. Tylko, że ja chyba powoli nastawiam się na czwórkę dzieci (licząc, że jeden się nie przyjmie) . Choć kto wie, to że teraz mam takiego farta to nie znaczy, że później też tak będzie. Jakby nie patrzeć z roku na rok się starzeję. :szok:

Ja mam zmiejszac od 12 tyg czyli jeszcze tydzien I ma to trwac 2 tygodnie boje sie zeby ten progesteron sie utrzymal mimo ograniczenia lekow

Wiesz, mój lekarz lubi chyba jak progesteron jest w miarę wysoko. Na wynik 41 nie stwierdził, że jest pięknie, tylko, że trzeba utrzymać ten wynik.
Tylko ja to też inny przypadek... podoba mi się jednak to, że ostrożnie mnie prowadzi. Z rozwagą.
 
Dziewczyny a macie czasem zapalenie dziasla? Bardzo zadko mi sie to zdarzalo a teraz jestem w ciazy I mam co na to poradzic ?
Mi sie zapalenia nie zdarzaja, ale ostatnio mi zaczely krwawic przy myciu. W ciazy to normalne, ale dostalam od dentystki probke pasty Vitis Gingival. Polecana w ciazy. Juz po kilku zastosowaniach wszelkie plamienia mi przeszly, a i ogolnie jest roznica, wiec polecam sprobowac. Do kupienia chocby na allegro.
To spróbuję ten czopek. Ja jeszcze biorę jedna tab metforminy dziennie co trochę rozluźnia niby. Aż juz są problemy. Co to będzie jak odstawie całkiem zatkam się na amen.
Ja na metforminie bylam, a nie dawalam rady. Zreszta do dzisiaj jest nieciekawie, ale przynajmniej daje rade bez wspomagaczy z apteki.
 
reklama
Dziewczyny a czy jak zarodek po transferze by się nie przyjął a bierze się wszystkie leki na podtrzymanie to okres przyjdzie czy dopiero jak się odstawi leki?
 
Do góry