reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja to pierwsze słyszę, że nie wolno bazylii i lubczyka. Uwielbiam pesto bazyliowe, zwłaszcza te z przepisu w thermomixie (innego nie znam :D). Na blogu mamaginekolog czytałam, jakie są fakty i mity jedzenia różnych rzeczy w ciąży. Np.: Sery pleśniowe można jeść do woli, bo u nas w kraju wszystkie są pasteryzowane i nie ma innych. Należy unikać surowego mięsa i surowych ryb ze względu na ryzyko toksoplazmozy i listeriozy. Kawy można pić dwie (nie przekraczać 200 mg kofeiny). I jeszcze omawiała dporo innych rzeczy, ale tylko te xapadły mi w pamięci, bo lubię durowe ryby, kawę, sery pleśniowe ;)
No właśnie ja też i dlatego piszę. Podobno skurcze mogą powodować. Ale to raczej większa ilość. Ser plesniowy francuski tez jadłam ale na szczęście byl z mleka pasteryzowanego. Kawę popijam jedna mała tez.
 
reklama
Jeszcze mam do Was pytanie. Po transferze dość mocno bolało mnie po prawej stronie podbrzusze. Jajnik. Sama nie wiem. Tylko jedna strona. I to kilka dni. Nospa tylko troche pomagala.jak leżałam to nie bolało. Kiedy mogę iść najwcześniej na usg żeby spr czy to nie jest przypadkiem ciaza pozamaciczna? Kiedy będzie coś widać? I czy przy moich wartościach bety to może być taka ciaza?
11dpt 49, 13 dpt 133 / 3 dniowe mrozaki
 
Czytalyscie ten artykul ? Ciekawy... Kiedys natkenalam sie na podobne artykuly nie polskie z podobnych wnioskami.. 'wolniejsze' blastki to duzo czesciej dziewczyny a szybciej rozwijaje to przeslanie chlopaki :D

Slyszalam o tym i mialam nadzieje na to...
 
M
Jeszcze mam do Was pytanie. Po transferze dość mocno bolało mnie po prawej stronie podbrzusze. Jajnik. Sama nie wiem. Tylko jedna strona. I to kilka dni. Nospa tylko troche pomagala.jak leżałam to nie bolało. Kiedy mogę iść najwcześniej na usg żeby spr czy to nie jest przypadkiem ciaza pozamaciczna? Kiedy będzie coś widać? I czy przy moich wartościach bety to może być taka ciaza?
11dpt 49, 13 dpt 133 / 3 dniowe mrozaki
Mnie to zastanawiało zawsze jak to jest ze wzrostem bety przy np 2 dniowych zarodkach A 5 cio dniowych. Czy przy 2dniowych wolniej rośnie Jak przy tych 5 dniowych?
 
Jeszcze mam do Was pytanie. Po transferze dość mocno bolało mnie po prawej stronie podbrzusze. Jajnik. Sama nie wiem. Tylko jedna strona. I to kilka dni. Nospa tylko troche pomagala.jak leżałam to nie bolało. Kiedy mogę iść najwcześniej na usg żeby spr czy to nie jest przypadkiem ciaza pozamaciczna? Kiedy będzie coś widać? I czy przy moich wartościach bety to może być taka ciaza?
11dpt 49, 13 dpt 133 / 3 dniowe mrozaki
Wydaje mi sie bol jajnika bezposrednio transferze raczej nie ma nic wspolnego z ciaza pozamaciczna.. u mnie pozamaciczna bylo widac w jajowodzie na usg dopiero jakos 18 lub 19 dpt ale dzien wczesniej zaczelam mocno placic I pojawil sie bol nie do wytrzymania.. :( wczesniej zadnych takich objawow nie bylo.
 
Tak czytam czego nie wolno jesc w ciazy i jestem trochę zaskoczona. Lubczyk. Bazylia. Herbatki owocowe z hibiskusem. A ja ostatnie dni to domowe pesto bazyliowe. Zupka z lubczykiem. Herbatki....
Dziewczyny a wy jak do tego podchodzicie? Bo zaraz zacznę swirowac ;-)
Ja sie hibiscusem nie przejmowalam. Ze 2 herbatki owocowe dziennie wypijalam, bo mi przy mdlosciach czysta woda nie wchodzila. Teraz herbata juz tak nie smakuje bo cieplo, wiec sie przerzucam na kompoty. Rosol bez lubczyku to dla mnie nie rosol :p a bazylie tez wcinam. Wiadomo, ze moze nie objadac sie tym garsciami, ale jak zjesz troche to nic ci nie bedzie.
 
reklama
W Krakowie apteka dr max lutinus 110 zl nie wiem czy maja internetowa warto sprawdzic☺ Ja tylko sie w tej aptece zaopatrzam ewebtualnie jak mi brakuje to w klinice moge dokupic bez recepty.
A pytalas moze w slonecznej? Bo np prolutex tez myslalam, ze w dr maxie najtaniej ale w slonecznej byl tanszy o 20zl ;) lutinusa teraz nie bralam wiec nie pytalam, ale moze warto?
 
Do góry