reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Muszę zrobić KIR-y i przy okazji będąc w Wawie może umówię się na bezpłatną konsultację do invicty może coś nowego wymyślą?
Na zimowisu czekają 4AA i 1AA.
 
reklama
@NataliaNNN @Mitotaj który to tydzień?
@lafantynka wielkie spotkanie!!
@Marzycielka7 miałam taki sam brzuch,czułam się już wtedy jak w 3 msc ciąży.
Piękny wynik estradiolu! będzie wiele komórek!Mocno trzymam kciuki!!!
Jeszcze coś może dorosnąć.Ja miałam 1552 i z tego 10 pobrali :)

@lama70 bardzo mi przykro :(
Napisz jakie badania robiłaś z immunologi?Może w tym problem?
Na pewno znajdziemy rozwiązanie.
Masz jeszcze jakieś mrożaczki?

@kate_p7:( Który To Twój transfer? Masz jeszcze mrożaczki?
Odnośnie tej jakości zarodków to chyba nie ma kompletnie reguły,Moja ultrasuper blastka 5 coś tam zdrowa po pgs nie ruszyła. Nie ma łatwiej drogi ale trafia się w końcu na tą prawidłową.

3 procedura(stymulacja) czy trzeci transfer?

Z in vitro w wieku 54 lata ?Moja klinika podaje max do 45 roku kobiety więc jestem zdziwiona.
Nie przeraża mnie wiek bo moja babcia urodziła ostatnie dziecko jaka miala 55 lat choć teraz w tym wieku to rzadkość.

@sksk świetna wiadomość!
U mnie 22 dpt ;) Czyli wg obliczeń ciążowych 6 tydzień się rozpoczął dziś. W piątek mam pierwsze USG.
 
Dziewczynki moje kochane!! 1/04/2019 o godzinie 8:05 przez cc pojawił się na świecie mój synek!! 2485g 51 cm 10 pkt!!! Milosc od pierwszego ujrzenia!! Kochałam go od samego początku jak tylko zobaczyłam pozytywny wynik bety choć jak wiadomo strachu bylo nie malo czy wszystko się uda! ale to co poczułam jak go zobaczyłam to nie da się opisać słowami! Walczcie kochane! Będę was podczytywać i trzymać kciuki z całego serca aby każda doczekała takiego cudu jak ja!!

Lafantynka, gratulacje!!! Niech Synek rośnie zdrowo a ty szybko wracaj do sił! ❤️❤️❤️

Witam wszystkie dziewczyny z rana. Dziś trzymamy kciuki za piękną bete i widoki na usg. Niech ten dzień będzie dla dziewczyn szczęśliwym dniem :)

@Pini88 dziś czekamy na przyrost bety do nieba :)
@Pala pięknych widoków kropeczka na usg :)

Dziewczyny, mocne ✊✊✊ za was!
 
Tak dla ciekawostki, wydzwonilam dziś za luteinusem kilka aptek i oto ceny: w Rzeszowie w jeden 205 zł w innej ponad 300, więc słuchając rady @dżoasia wstąpiłam w Krakowie i 110 zł. Skąd te różnice????
Kilka dni temu mialam to samo z Lutinusem. Zapomniałam zrealizować receptę w aptece należcej do mojej kliniki. Poszłam więc obok gdzie mieszkam i gdy pani w aptece powiedziała mi 305 zł! za jedno opakowanie to zdębiałam. Wsiadłam w samochod i pojechałam do mojej kliniki, bo miałam 5 opakowań do wykupienia za które wcześniej płaciłam 130 zł/opak. Pytałam w klinikowej aptece skąd te różnice cenowe, bo to przepaść miedzy jednà a drugą apteką i powiedziała, że oni zakupują w hurtowni ogromne ilości lutinusa i dlatego mają dużo niższą stawkę i głównie to schodzi. A inne apteki mają te same leki w innych wyższych cenach w hurtowni, jeśli apteka zamawia je sporadycznie. Stąd te różnice.
 
Clexane to heparyna na rozrzedzebie krwi. Steryd to encorton .. są inne jeszcze. Lukaszczuk z invicty mówił o sterydzie i endo w wywiadach. Poszperaj. Endo to przewlekły stan zapalny wiec imuno działa bardziej. Statystyki są z blog embriologa Link do: Embryo Grading and Success Rates
Ja bym jednym transferem się nie przejmowała jeszcze. Grupa C komórek oznacza problemy z implantacją nawet jeśli był zdrowy. A duzo jest wadliwych genetycznie.

Kurde super dzieki bardzo
A skad masz az taka wiedze?? Podziwiam![emoji3][emoji3][emoji3]
 
U mnie były dwie procedury ( stymulację) ale 3 transfery. Przy pierwszej pobrano 17 komórek. Zapłodnione 2 podano, resztę komórek zamrożono. Potem odmrożono te 15( dramat tylko2 się odmroziły) zrobiono ICSI jedna morula dała ciąże biochemiczbą. Potem druga stymulacja 6 zapłodnionych komórek tylko 3 zarodki. Płacz bo u nas do 3 doby wszystko ok a potem jak to czynnik męski się zaczyna. I były dwie morule i 5AA ( teraz biega) No i teraz wróciliśmy po rodzeństwo 3 stymulacja 7 zapłodnionych komórek i 6 zarodków z czego 5 blastocyst. Dwie najlepsze podano, 3 zostały ake wszystkie BC czyli człowiek super ale C czyli łożysko gorsze albo implantacja możebyc utrudniona. No ale liczy się potencjał rozwojowy zarodka a morfologia w żaden sposób go nie definiuje wiec jeszcze mam nadzieje :p Wiesz ja tez śliczna nie jestem a się urodziłam buehehe
To ciekawe to co piszesz. Juz na etapie blastocysty da sie wywnioskowac jakosc lozyska?
Kate mozesz podeslac jakis link do tych info o %? Dziekuje
A dlaczego endometrioza i steryd powinny isc w parze? Clexane to ten steryd? Mam podejrzenie endometriozy, lekarz nie doradzal histero, a juz jesten po 1 nieudanym transferze i chce sie dobrze przygotowac... cukier i hormony tarczycowe w normie (tsh, ft3, ft4,antyTpo, za to guzy na tarczycy hypoechogenne do 5,5 mm)
Poza tym wszytko wyglada ok. Mamy jeszcze 3 zarodki 5-dobowe ale sredniej jakosci. Najlepszy poszedl na transfer 4BC.
Po transferze ok 6 dnia czulam jakby atak grypy po czym wszystko minelo po 1 dniu.
Mozesz cos podpowiedziec w ktora strone poszlabys?
Ja mam endometrioze. I mimo dobrych wynikow immuno doc Pasnik dal mi 15mg sterydu bo wlasnie wycisza stan zapalny
 
9dpt beta 0.2
7 transfer tez porażka.
Ładny zarodek 4AA sie nie przyjął.
Takze ten tego chyba czas zbadac kiry
Tak mi przykro [emoji17]
Dziewczyny u mnie wreszcie udało się zaplanować transfer :)
[emoji108] [emoji8] Super
Wyszło 8 [emoji847]
Brawo [emoji122] [emoji4]
Dziewczyny transfer w poniedzialek.
Niech piąty będzie szczęśliwy.
Powodzenia [emoji3590]
 
Clexane to heparyna na rozrzedzebie krwi. Steryd to encorton .. są inne jeszcze. Lukaszczuk z invicty mówił o sterydzie i endo w wywiadach. Poszperaj. Endo to przewlekły stan zapalny wiec imuno działa bardziej. Statystyki są z blog embriologa Link do: Embryo Grading and Success Rates
Ja bym jednym transferem się nie przejmowała jeszcze. Grupa C komórek oznacza problemy z implantacją nawet jeśli był zdrowy. A duzo jest wadliwych genetycznie.

A jesli u mnie wszystkie pozostale sa C? Bo mowisz o kodzie zarodka?
 
reklama
Do góry