reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nie mrozaczka, blastkę i cykl sztuczny.
Mówią Ci coś te wyniki?

Poprzednim razem ze świeżaka miałam wyniki znacznie wyższe :(
Kochana ja miałam estradiol 260 a proga 4,8 jak pierwszym razem sprawdzałam. Poprzednio byłaś nafaszerowana po punkcji więc wyniki miałaś kosmiczne. Nic nie bój, będzie pięknie :)
No powinnam w sobotę, ale wyniki wtedy będę miała w poniedziałek po południu, u nas niestety takie laboratorium...kurde, czyli myślisz że sensu nie ma tą beta w 7dpt??
Przy 3dniowych zarodkach poczekałabym do 8-9dpt
Poprostu zebys nie dostala
Falszywie negatywnego wyniku jak sie okaze ze za wczesnie
Wydaje mi sie ze @dżoasia testowała w 6 dpt ale ona chyba miala 5-dniowy zarodek - dobrze pamiętam mamuśka? [emoji3]
Haha ja teraz siurałam już 4dpt po poludniu, ale miałam 2 bąble, jakby był 1 to bankowo nic by nie pokazało. Beta była w 5dpt 26
 
reklama
Moze inne dziewczyny doswiadczone cos podpowiedza?
3 dniowy zarodek, test w 7 dpt da wyniki juz jakies?? @annemarie @dżoasia @ilmenau

Bo ja dopiero pierwsze podejscie :/

Wklejam dla przypomnienia:

2-3 dniowe zarodki :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany gdy zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodek jest juz zaimplantowany
8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


Jezeli tansferowano 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocysta wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuowany gdy zarodek wnika głębiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


8 dzień to najwcześniej kiedy radziłabym robić betę przy 3 dniowcach, a żeby uniknąć niepotrzebnego stresu (np trochę późniejsza implantacja) to 9 dzień.

Wiem, że ciężko jest wytrzymać, ale ja sobie powtarzałam, że do bety na pewno jestem w ciąży, po becie się okaże czy dalej tak jest i to mnie trzymało do 11 dpt (plus oczywiście strach przed zerową betą)
 
To pierwsza weryfikacja w 2 dpt i u mnie każą robić progesteron, estradiol i beta (ale tu nie wierzę, że coś będzie).

Ogólnie dwa lata temu wyglądało to zupełnie inaczej. [emoji848] Czemu zmienili to ja nie wiem [emoji1745] pewnie żeby kasa się zgadzała, a mnie fundują stres, nadzieję i oczekiwanie na wynik. Powinien być ok. 12.

Trzymam kciuki [emoji110][emoji8]
 
Kochana ja miałam estradiol 260 a proga 4,8 jak pierwszym razem sprawdzałam. Poprzednio byłaś nafaszerowana po punkcji więc wyniki miałaś kosmiczne. Nic nie bój, będzie pięknie :)

Przy 3dniowych zarodkach poczekałabym do 8-9dpt

Haha ja teraz siurałam już 4dpt po poludniu, ale miałam 2 bąble, jakby był 1 to bankowo nic by nie pokazało. Beta była w 5dpt 26

O czyli nawet 4 dzien:))
A Ty mialas 5-dniowego?
 
Dzięki, a ja trzymam kciuki za Twojego.
Nie ruszyłem immunologii bo mój dr jest na nie. Krzywej też nie robiłam. Moje amh 2017 roku 1,6 więc teraz pewnie jeszcze mniejsze. Po transferze dostałam encorton 5mg, estofem, 3x duphaston, 3x luteina dopochwowo i zastrzyki przeciwzakrzepowe. Lecze się w Artvimedzie u dr Chrostowskiego. Nie mam odpowiedzi dlaczego tak kiepsko reaguje na stymulacje. Zapytałam czy można jakoś poprawić jakość komórek to tylko powiedział o dhea który biorą kobiety koło 40stki, a ja mam 30 więc zrozumiałam, że u mnie to chyba będzie ciężko. Sama zaczęłam czytać na ten temat, ale nie wiem czy to dhea w moim wieku jest bezpieczne? Co u Ciebie za 3 razem zmienili, że miałaś tako dobry wynik ?
Znam tą klinike i tego lekarza.miałam u niego inseminacje ale przeniosłam sie do Macie.rzynstwa.
No więc tak lekarze jedno a my drugie,niestety na własnym przykładzie mogę powiedzieć,że same musimy miec wiedzę i jakieś pojęcie o tym wszystkim.
Mój lekarz nie zlecił krzywej-kazałam mu wypisać skierowanie-miesiac po nieudanym transferze zaczelam brać metformine i co ?ciąża!tyle,że nie utrzymałam.
Metformina ma ponoć wpływ na dojrzewanie komórki jajkowej więc Moja Droga póki piłka w grze i jesteś po tranferze trzymam kciuki za kropka.Ale jeśli by się nie udało w pierwszej koljenosci idź na krzywą.
Twoje AMh bez szalu ale tragedi nie ma ,u mnie 1,2-1,99 tak tak skacze sobie ;)
I nie jest powiedziane ze spada az w tak zastraszajacym tempie więc tu bym się nie martwiła.
Moze bedzie warto przerobic cała immunologie?
Chrost nie zaproponował Ci intralipidu?Podają w klinice.
Leki po transferze ok ale bez przebadanej immunologi wiecej nie wyciagne.choć ja mam wiecej progesteronu-porolutex i crinone i progesterone benins-kiedy idziesz zrobic badanie progesteroenu? Wiem ze kazda z nas ma inne te poziomy ale wiem ze moja znajoma by nie utrzymała ciązy gdyby nie zmusiła Chrost do przepisania prolutex.
Dhea moze i biora po 40 a ja majac 33 brałam i przyznam ze troche sie bałam i w sumie nie wiem czy ona mi tak pomogła ale wiem jedno .
Dwie stymulacje i dwie porazki.
Od czasu metforminy,dhea i koenzynu plus masa suplementów na zmiane ta stymulacja wyszła bardzo owocna.
Podczas tego transfeu mialam dodatkowo intralipid i encorton i przecizakrzepowe.

Czekamy i trzymam kciuki abyś nie musiała już dłużej tego doświadczać.
 
Hej. Mój powiedział bym zrobiła dziś bęte i tak zrobiłam. No i jak poznać, cwanymi oliczeniami, że dwojeczka skoro przyrost chyba jest normalny jak na jedną dzidzię :)
A to jeszcze tak długo do usg... :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20190315-162333.png
    Screenshot_20190315-162333.png
    136,6 KB · Wyświetleń: 92
Wklejam dla przypomnienia:

2-3 dniowe zarodki :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany gdy zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodek jest juz zaimplantowany
8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


Jezeli tansferowano 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocysta wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuowany gdy zarodek wnika głębiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


8 dzień to najwcześniej kiedy radziłabym robić betę przy 3 dniowcach, a żeby uniknąć niepotrzebnego stresu (np trochę późniejsza implantacja) to 9 dzień.

Wiem, że ciężko jest wytrzymać, ale ja sobie powtarzałam, że do bety na pewno jestem w ciąży, po becie się okaże czy dalej tak jest i to mnie trzymało do 11 dpt (plus oczywiście strach przed zerową betą)
Dziękuję! Tak też będę sobie powtarzała bo jakby nie patrzeć każda z nas jest w ciąży po transferze:):)....a beta będzie tylko nasza formalnością ;)
 
reklama
Do góry