reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej. Mój powiedział bym zrobiła dziś bęte i tak zrobiłam. No i jak poznać, cwanymi oliczeniami, że dwojeczka skoro przyrost chyba jest normalny jak na jedną dzidzię :)
A to jeszcze tak długo do usg... :)
[emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] szczerze zazdroszczę w tej chwili i bardzo, bardzo gratuluje!
Przypomnij ilu dniowy był zarodek i w którym dpt robiłaś badanie?
 
reklama
Znam tą klinike i tego lekarza.miałam u niego inseminacje ale przeniosłam sie do Macie.rzynstwa.
No więc tak lekarze jedno a my drugie,niestety na własnym przykładzie mogę powiedzieć,że same musimy miec wiedzę i jakieś pojęcie o tym wszystkim.
Mój lekarz nie zlecił krzywej-kazałam mu wypisać skierowanie-miesiac po nieudanym transferze zaczelam brać metformine i co ?ciąża!tyle,że nie utrzymałam.
Metformina ma ponoć wpływ na dojrzewanie komórki jajkowej więc Moja Droga póki piłka w grze i jesteś po tranferze trzymam kciuki za kropka.Ale jeśli by się nie udało w pierwszej koljenosci idź na krzywą.
Twoje AMh bez szalu ale tragedi nie ma ,u mnie 1,2-1,99 tak tak skacze sobie ;)
I nie jest powiedziane ze spada az w tak zastraszajacym tempie więc tu bym się nie martwiła.
Moze bedzie warto przerobic cała immunologie?
Chrost nie zaproponował Ci intralipidu?Podają w klinice.
Leki po transferze ok ale bez przebadanej immunologi wiecej nie wyciagne.choć ja mam wiecej progesteronu-porolutex i crinone i progesterone benins-kiedy idziesz zrobic badanie progesteroenu? Wiem ze kazda z nas ma inne te poziomy ale wiem ze moja znajoma by nie utrzymała ciązy gdyby nie zmusiła Chrost do przepisania prolutex.
Dhea moze i biora po 40 a ja majac 33 brałam i przyznam ze troche sie bałam i w sumie nie wiem czy ona mi tak pomogła ale wiem jedno .
Dwie stymulacje i dwie porazki.
Od czasu metforminy,dhea i koenzynu plus masa suplementów na zmiane ta stymulacja wyszła bardzo owocna.
Podczas tego transfeu mialam dodatkowo intralipid i encorton i przecizakrzepowe.

Czekamy i trzymam kciuki abyś nie musiała już dłużej tego doświadczać.

Bardzo dziękuję Ci za tak wyczerpująca odpowiedź. Jeśli się nie uda to na pewno zacznę wszystkie badania. Ale czy warto to robić jeśli nie planujemy w tym roku już ivf? Chyba, że zmienimy zdanie, ale musimy trochę kasy odłożyć. Rozumiem, że po metforminie zaszłas naturalnie w ciążę? A skąd jesteś? Znasz dobrego specjalistę w krk lub okolicach od immuno? O Pasniku słyszałam, ale jazda do Wawy trochę mnie przeraża tym bardziej , że w pracy już krzywo na mnie patrzą jak biorę przepustki itd. Na pewno się nie poddam i będziemy walczyć. Czy dhea jest na receptę?
W macierzyństwie byliśmy tylko na chwilę u dr Wyroby, ale to było chwilę bo czekaliśmy na wizytę u dr Ch. Kto Cię prowadził w macierzy?
 
[emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] szczerze zazdroszczę w tej chwili i bardzo, bardzo gratuluje!
Przypomnij ilu dniowy był zarodek i w którym dpt robiłaś badanie?
Kochanie sama będziesz niedługo się cieszyć. Tego życzę z całego serca :)
To był crio. Nie pamiętam czy rozmrozila dzień wcześniej czy rano w dniu transferu bo pytałam czy trzeba naciąć otoczke. Powiedziała że nie bo jeden zarodek jest już baaardzo dyżu i pięknie się rozwijają. Nie wiem w takim układzie czy 5 czy cos kolo 6 doby. Dziś jest 9dpt.nie licząc dnia transferu.
Wszystkim oczekującym życzę mega spokoju ducha i wytrwałości bo ciężkawo z tym bywa :) wiem po sobie :)
 
O czyli nawet 4 dzien:))
A Ty mialas 5-dniowego?
tak, 2 5cio dniowe
Hej. Mój powiedział bym zrobiła dziś bęte i tak zrobiłam. No i jak poznać, cwanymi oliczeniami, że dwojeczka skoro przyrost chyba jest normalny jak na jedną dzidzię :)
A to jeszcze tak długo do usg... :)
podaj wcześniejsze wartości, ilu dniowe zarodki i który dziś dpt?
Bardzo dziękuję Ci za tak wyczerpująca odpowiedź. Jeśli się nie uda to na pewno zacznę wszystkie badania. Ale czy warto to robić jeśli nie planujemy w tym roku już ivf? Chyba, że zmienimy zdanie, ale musimy trochę kasy odłożyć. Rozumiem, że po metforminie zaszłas naturalnie w ciążę? A skąd jesteś? Znasz dobrego specjalistę w krk lub okolicach od immuno? O Pasniku słyszałam, ale jazda do Wawy trochę mnie przeraża tym bardziej , że w pracy już krzywo na mnie patrzą jak biorę przepustki itd. Na pewno się nie poddam i będziemy walczyć. Czy dhea jest na receptę?
W macierzyństwie byliśmy tylko na chwilę u dr Wyroby, ale to było chwilę bo czekaliśmy na wizytę u dr Ch. Kto Cię prowadził w macierzy?
Ja jeździłam do Paśnika. Jedziesz na pierwszą wizytę, potem robisz badania, na kolejnej wizycie ustala ci leczenie, a potem ewentualnie kontaktujecie się mailowo, więc nie ma tragedii, to złoty chłop :) Chyba, że bardzo ci nie po drodze to możesz spróbować zapisać się w Krk do Sachy - ale z drugiej strony chodzą słuchy, że jeśli zleciliby ci szczepienia limfocytami to te Paśnikowe są skuteczniejsze, nie wiedzieć czemu ;)
 
tak, 2 5cio dniowe

podaj wcześniejsze wartości, ilu dniowe zarodki i który dziś dpt?

Ja jeździłam do Paśnika. Jedziesz na pierwszą wizytę, potem robisz badania, na kolejnej wizycie ustala ci leczenie, a potem ewentualnie kontaktujecie się mailowo, więc nie ma tragedii, to złoty chłop :) Chyba, że bardzo ci nie po drodze to możesz spróbować zapisać się w Krk do Sachy - ale z drugiej strony chodzą słuchy, że jeśli zleciliby ci szczepienia limfocytami to te Paśnikowe są skuteczniejsze, nie wiedzieć czemu ;)

Mówiłam mojemu dr o tych szczepieniach i zabronił mi je robić bo mam grupę krwi ab- A mąż 0 + więc mamy konflikt. Miał przypadek takiego szczepienia że musieli przetaczać dziecku krew. Nie znam się na tym, ale przerazilo mnie to. Jestem zielona w temacie immuno. Pewnie jak będę.pod ścianą to zrobię sobie wycieczkę do Wawy.
 
Czyli mi najblizej (Stargard) ;)
Jak sie tam zdecydujesz to polecam ci mojego dr Brelika jest super i udalo sie za pierwszym razem ❤️ Ale musisz sobie wszystko przekalkulowac dokladnie cenowo bo tam sie za wszystko placi oddzielnie i w sumie wychodzi sporo ale ponoc maja zrobic jakies pakiety w tym roku jak w innych klinikach.
 
W bialymstoku w kriobanku transfer 1700zl,

Nas wyszlo 15 tysiecy, ale szlismy długim protokółem (mielismy duzo badan juz porobionych do inseminacji, wiec ich nie licze, ale za to licze dojazdy czyli wszystkie koszty)

Udało się za pierwszym razem [emoji3590]
 
reklama
Po telefonie. Wyniki nie powalają. [emoji3525][emoji3525][emoji3525] Mam zmienione dawki. Dobrze, że to 2dpt to mój bejbik może mieć szansę.

Drugie podejście wcale nie jest łatwiejsze [emoji848]
Wiem kochana ze nie jest latwo nawet za drugim razem... za kazdym razem to pewnie ogromny stres, nadzieja. Ale dobrze ze n jednak robi sie takie weryfikacje w 2 dpt bo przynajmniej mozna szybko zareagowac i obstawic sie dodatkowo lekami. ♥♥
 
Do góry