reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Za 2 tyg pojade do szczecina i zrobie juz usg, maz mowi ze mam nie swirowac, ze w rodzinie tyle dzieci i nikt jeszcze bety nie Robil, przy corce nawet mi to do glowy nie przyszlo na pierwsze usg poszlam po 3 miesiacach bo stwierdzilam ze po co wczesniej a jakie bylo Moje zdziwienie jak powiedzial mi ze dziewczynka, bylam pewna ze to jeszcze za wczesnie a tu taka niespodzianka.

To będziesz miała wizytę po mnie ? Ja mam 18 marca w sumie od jutra to tylko tydzień [emoji33]
Kurcze szybciutko .... teraz sobie to uświadomiłam [emoji23]
 
reklama
Jeszcze tylko dziewczyny doczytałam o waszych wątpliwościach odnośnie sterydu - NIE BIERZE SIĘ encortonu na czczo, bo będziecie miały żołądki do wymiany. Najlepiej też ponoć na śniadanie nie jeść nabiału jeśli zażywa się steryd. Jeśli macie dawkę 2x1 to najlepiej brać rano do śniadania i potem najpóźniej ok 14. Na poronieniach dziewczyny o tym pisały ale już nie pamiętam jakie było dokładnie wytłumaczenie. Dobrej nocki :)
 
Nie, teraz profesor powiedzial ze nie ma potrzeby, ostatni raz bralam acard i encorton pol roku temu u innej Pani ginekolog (ale takiej, ze zaluje ze u niej stracilam 1.5 roku 'zycia') nie wykryla ze mam zespol policystycznych jajnikow, leczyla meza profertilem za 600zl na poprawę nasienia, a okazalo sie ze tylko nam szkodzil, bo podnosił testosteron (ktory i tak mial sporo powyżej normy...)
Wybacz ze zapytam, pewnie juz nie raz pisalas, u was jaki byl problem? Nasienie meza?

W sumie brak konkretnych wskazań, mthfr w heterozygocie. Bardziej na wszelki wypadek.
Mój lekarz sam po pierwszym nieudanym podejściu zasugerował, że wcześniej Endo było ładne a w cyklu z encotronem jest brzydkie to mogła to być też jego sprawa, bo podobno "encotron lubi namieszać z endometrium". W tym cyklu w 9 dc bez encotronu Endo było ładne, a w 12 dc ( już po trzech tabletkach encotronu zaczęło się psuć). Jeszcze jutro mam kontrolę i jesli będzie brzydkie to inna Pani ginekolog zasugerowała histeroskopie, ale chyba jeszcze do tego nie podejdę, bo mi się wydaje, że to raczej encotron i w następnym cyklu podejdę bez encotronu, jeszcze tylko nie wiem czy na sztucznym czy naturalnym
@sksk tu jestes teraz na cyklu sztucznym?
 
Dziewczyny nie jestem jeszcze przy stymulacji ale mam pytanie. Wiem ze juz mi to posalyscie ale tyle tych info ze dokladnie nie pamietam. Dzis dostalam okres ok godz 14.30, od jakichs 4 h zalewa mnie i teraz boli okrutnie brzuch mimo ze wzielam 2x 400ml/g ibuprofenu. Czy dzien miesiaczki licze od jutra czu jednak od dzis? Pytam bo zawsze przez te wszystkie lata liczylam od dnia krwawienia czyli patrzac na dzisiejszy dzien to od dzis a pisalyscie ze jeli do ktorejs tam godziny to tak mozna A jeśli po ktorejs godzinie to od dnia nastepnego. Chce utrwalic to sobie przed stymulacja by wtedy nie miec z tym problemu.
 
Naprodukowałyście się w ten weekend... ;P

A co się nie podobało? Mam nadzieję, że histero jednak nie będzie potrzebna... Nie lubię takich niespodzianek... :/

służę lutinusem - mam 1 całe op i 11 tabl. 120zł razem z wysyłką. Jak chcesz to napisz priv. Jeśli chodzi o prolutex to mam odpis recepty na 1op (w tej aptece gdzie kupuję jest po 152zł, więc jeśli chcesz to ci wykupię).

Ja daję wszystko tylko w brzuch. Na początku ciąży były dni, że robiłam i po 4 zastrzyki dziennie. Ty też dasz radę ;)

jutro będę Was nadrabiać dalej ;)
Dalej było trochę cienkie 7.9 mam i później jeszcze powiedziała, że struktura też nie jest idealna, ale z decyzją się wstrzymała jeszcze dwa dni, czyli do jutra, ale jak usłyszałam o tej strukturze ponownie to już swoje wiem. Ale pojadę jeszcze jutro oficjalnie dostać recepty na duphaston i kolejny estrofem :)
 
Dziewczyny nie jestem jeszcze przy stymulacji ale mam pytanie. Wiem ze juz mi to posalyscie ale tyle tych info ze dokladnie nie pamietam. Dzis dostalam okres ok godz 14.30, od jakichs 4 h zalewa mnie i teraz boli okrutnie brzuch mimo ze wzielam 2x 400ml/g ibuprofenu. Czy dzien miesiaczki licze od jutra czu jednak od dzis? Pytam bo zawsze przez te wszystkie lata liczylam od dnia krwawienia czyli patrzac na dzisiejszy dzien to od dzis a pisalyscie ze jeli do ktorejs tam godziny to tak mozna A jeśli po ktorejs godzinie to od dnia nastepnego. Chce utrwalic to sobie przed stymulacja by wtedy nie miec z tym problemu.
Dalej Ci nie pomogę dokładnie, bo w sumie pewnie mogłabyś policzyć dziś jako dzień zero i od jutra jako dzień pierwszy, a zastrzyki i tak byłby od pojutrze. Ja bym tak zrobiła, na ile poprawnie nie wiem....
 
Haha
Naprodukowałyście się w ten weekend... ;P

A co się nie podobało? Mam nadzieję, że histero jednak nie będzie potrzebna... Nie lubię takich niespodzianek... :/

służę lutinusem - mam 1 całe op i 11 tabl. 120zł razem z wysyłką. Jak chcesz to napisz priv. Jeśli chodzi o prolutex to mam odpis recepty na 1op (w tej aptece gdzie kupuję jest po 152zł, więc jeśli chcesz to ci wykupię).

Ja daję wszystko tylko w brzuch. Na początku ciąży były dni, że robiłam i po 4 zastrzyki dziennie. Ty też dasz radę ;)

jutro będę Was nadrabiać dalej ;)
Haha Asia ja wlasnie tak od 2 godzin leze i czytam ;) normalnie jeden weekend a tu tyle stron do przeczytania i wczytania sie haha.
 
Naprodukowałyście się w ten weekend... ;P

A co się nie podobało? Mam nadzieję, że histero jednak nie będzie potrzebna... Nie lubię takich niespodzianek... :/

służę lutinusem - mam 1 całe op i 11 tabl. 120zł razem z wysyłką. Jak chcesz to napisz priv. Jeśli chodzi o prolutex to mam odpis recepty na 1op (w tej aptece gdzie kupuję jest po 152zł, więc jeśli chcesz to ci wykupię).

Ja daję wszystko tylko w brzuch. Na początku ciąży były dni, że robiłam i po 4 zastrzyki dziennie. Ty też dasz radę ;)

jutro będę Was nadrabiać dalej ;)
A i za każdym razem jest jeszcze: "mamy tylko jeden zarodek to nie możemy ryzykować, trzeba poczekać na lepsze" może gdyby było ich więcej to by się tak nie przejmowali endometrium
 
reklama
Dalej Ci nie pomogę dokładnie, bo w sumie pewnie mogłabyś policzyć dziś jako dzień zero i od jutra jako dzień pierwszy, a zastrzyki i tak byłby od pojutrze. Ja bym tak zrobiła, na ile poprawnie nie wiem....
No wlasnie jeszcze nie jestem na stymulacji i nie biorę zastrzykow, dlatego pytam by wlasnnie pozniej nie miec takiego problemu jak liczyc dzien miesiaczki pozniej przy stymulacji.

Kochana co do wczesniejszej twojej informacji, rozumie twoje rozzalenie bo tak na prawde gdyby lekarz nie dal mezowi lekow ktore guzik pomogly na nasienie i czekalismy 3 miesiące to teraz bylabym juz pewnie po stymulacji i po transferze a tak wszystko ciagnie sie jak flaki z olejem... ale wies co moze to ma nas czegos nauczyc ten dlugi czas... na pewno cierpliwosci, mnie na pewno nabrania dustansu i dostrzegania w zyciu tego co najwazniejsze i skupienia sie na tym co najwazniejsze... mam nadzieje ze za niedlugo my bedziemy juz betowac i cieszyc sie powodzeniem udanego transferu :)
 
Do góry