reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A i za każdym razem jest jeszcze: "mamy tylko jeden zarodek to nie możemy ryzykować, trzeba poczekać na lepsze" może gdyby było ich więcej to by się tak nie przejmowali endometrium
Moja droga moze to dobrze ze tak patrza i mysla o tym jednym zarodki, poniewaz w innej klinice moze podeszli by do Was przedmiotowo i potraktowali jalo bankomat... nie patrzyliby na endo tylko podaliby zarodek a w razie jak sie jie udaloby do zaczeli cie stymulowac dalej, a to wiemy jak jest obciazajace tez... wiem ze chciałabyś juz próbować, ale jesli by sie nie udalo wiedzac ze endo nie jestbok to po co mialabys pozniej m iec wrzuty sumienia ze moze trzebabylo posłuchać lekarza itd... powien Ci tak jak kazda z nas kazdej tu mowi ze w pierwszej kolejnosci ivf uczy nas cierpliwosci. Kochana trzymam mocno kciuki za jutrzejszy dzień :)
 
reklama
Moja droga moze to dobrze ze tak patrza i mysla o tym jednym zarodki, poniewaz w innej klinice moze podeszli by do Was przedmiotowo i potraktowali jalo bankomat... nie patrzyliby na endo tylko podaliby zarodek a w razie jak sie jie udaloby do zaczeli cie stymulowac dalej, a to wiemy jak jest obciazajace tez... wiem ze chciałabyś juz próbować, ale jesli by sie nie udalo wiedzac ze endo nie jestbok to po co mialabys pozniej m iec wrzuty sumienia ze moze trzebabylo posłuchać lekarza itd... powien Ci tak jak kazda z nas kazdej tu mowi ze w pierwszej kolejnosci ivf uczy nas cierpliwosci. Kochana trzymam mocno kciuki za jutrzejszy dzień :)
:) Tak wiem, też się cieszę, że wolą odwołać transfer niż spisać zarodek na zmarnowanie, i mam takie samo zdanie:) powtarzam sobie, że właśnie ćwiczę się w cierpliwości i pokorze :) staram się szukać plusów takich sytuacji i brać z tego lekcje chociażby dla mojego charakteru i postrzegania świata. Ale ten czas od sierpnia dużo mi dał, bo już teraz in vitro nie zajmuje mi 100% myśli, już trochę umiem połączyć życie zawodowe, osobiste i in vitro (fizycznie wyjazdy dla kliniki zajmują mi dużo czasu, ale cóż....) Już to stało się częścią mojego dnia dziennego, spowszedniało, od czasu odwołanego poprzedniego transferu widzę zmianę w mojej głowie (może to ten Pan w klinice co z nim rozmawiałam o in vitro, mam nadzieję, że ich transfer się udał ). Teraz trochę się momentami obrażam na świat za to, że od grudnia mam pasmo porażek osobistych - trochę się już tym zmęczyłam, że nic mi nie wychodzi, ale pomyślę tak chwilę i powiem sobie: zabieraj się do roboty i życia, zdrowa jesteś ciesz się tym i łap to co masz koło siebie!!!! W sprawach im vitro rób co możesz a resztę zostaw losowi.
 
Clearblue pisza ze maja od 25 ale znalazlam informacje po angielsku ze moga wykryc nawet od 10 ale pisza od 25 zeby nie bylo reklamacji i zeby miec wiarygodnosc 99%. Mi sie wydaje ze u mnie taka wlasnie wczesniej wykrylo dlatego jeszcze mi nie pokazuje 2-3tydz bo musi byc minimum 153 zeby bylo 2-3 tydzien. Wiec jak u mnie bylo troche ponad 10 i przyrost prawidlowy od 66% co 48h to spokojnie moge sie nie martwic i czekac minimum do srody na kolejny test.
Czyli u mnie nic.
Zrobiłam dziś rano i jedna krecha :(
Jadę dla formalności do kliniki zrobić badania
 
Wybacz ze zapytam, pewnie juz nie raz pisalas, u was jaki byl problem? Nasienie meza?


@sksk tu jestes teraz na cyklu sztucznym?
Na poczatlu myslelismy ze tak, bo byly q dolnych granichach normy, ale profesor w klinice nieplodnosci od razu zobaczyl u mnie zespol policystycznych jajnikow i podkreślal ze to czynnik zenski, bo takie parametry nasienia wcale nie sa zle
@Elessi jeszcze pytanie pod względem tworzenia roztworu do wstrzykiwan. Rozumiem, że przy 1200jm wlewamy obie ampulkostrzykawki z rozpuszczalinikiem do proszku?
Tak, jesli chodzi o menopur, to tak jak w ulotce, obydwa roztwory do tej ampulki z proszkiem
Czyli u mnie nic.
Zrobiłam dziś rano i jedna krecha :(
Jadę dla formalności do kliniki zrobić badania
Trzymam kciuki zeby jednak było pozytywnie [emoji3590]
 
Dziewczyny nie jestem jeszcze przy stymulacji ale mam pytanie. Wiem ze juz mi to posalyscie ale tyle tych info ze dokladnie nie pamietam. Dzis dostalam okres ok godz 14.30, od jakichs 4 h zalewa mnie i teraz boli okrutnie brzuch mimo ze wzielam 2x 400ml/g ibuprofenu. Czy dzien miesiaczki licze od jutra czu jednak od dzis? Pytam bo zawsze przez te wszystkie lata liczylam od dnia krwawienia czyli patrzac na dzisiejszy dzien to od dzis a pisalyscie ze jeli do ktorejs tam godziny to tak mozna A jeśli po ktorejs godzinie to od dnia nastepnego. Chce utrwalic to sobie przed stymulacja by wtedy nie miec z tym problemu.
Skoro zalewa Cię od 14, liczyłabym od wczoraj (czyli od dnia w którym zaczełp zalewać od 14 :) ).
Sam ibuprofen może niw pomóc, bierz z no-spą czy innym rozkurczaczem.
 
Jeszcze tylko dziewczyny doczytałam o waszych wątpliwościach odnośnie sterydu - NIE BIERZE SIĘ encortonu na czczo, bo będziecie miały żołądki do wymiany. Najlepiej też ponoć na śniadanie nie jeść nabiału jeśli zażywa się steryd. Jeśli macie dawkę 2x1 to najlepiej brać rano do śniadania i potem najpóźniej ok 14. Na poronieniach dziewczyny o tym pisały ale już nie pamiętam jakie było dokładnie wytłumaczenie. Dobrej nocki :)
Mi dr Pasnik tez kazal brac rano i druga dawka kolo poludnia wiec potwierdzam
 
reklama
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ nie puszczamy za wgryzanie się kropków w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* ❤️
MARZEC to miesiąc miłości i pełen magii, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2019-03-11 Biedroneczka83 połówkowe ❤️
2019-03-11 Kingul podglądanie maluszka ❤️
2019-03-11 sandra777.12 transfer!!!!
2019-03-11 jagodaaga transfer!!!!
2019-03-11 Sili86 beta!!!!
2019-03-11 Pini88 punkcja!!!!
2019-03-13 dżoasia podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-03-13 Vinszka transfer!!!!
2019-03-14 annemarie podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-03-14 Dzoannna transfer!!!!
2019-03-15 Vinszka I weryfikacja
2019-03-16 Agonia777 wizyta przed transferem
2019-03-18 Marzycielka7 wizyta u lekarza prowadzącego
2019-03-19 Vinszka II weryfikacja (beta)!!!
2019-03-19 Ela86 usg III trymestru ❤️
2019-03-19 ilmenau podglądanie maluszka ❤️
2019-03-21 delfin79 badanie prenatalne ❤️
2019-03-21 Justyska13 wizyta kontrolna z wynikami
2019-03-22 Vinszka III weryfikacja (beta)!!!
2019-03-27 Dgd połówkowe ❤️
2019-04-10 ilmenau termin porodu
2019-04-15 Mieciu85 termin porodu
2019-04-16 lafantynka termin porodu
2019-04-23 dżoasia II prenatalne ❤️ ❤️
2019-05-03 Sol termin porodu
2019-05-28 Megi1985@ termin porodu
2019-05-28 Ela86 termin porodu
2019-05-31 annemarie termin porodu
2019-06-11 Never give up termin porodu
2019-07-14 sssurykatka termin porodu
2019-07-14 Biedroneczka83 termin porodu
2019-08-11 Dgd termin porodu
2019-08-15 Majaaa termin porodu
2019-08-29 Kingul termin porodu
2019-08-31 dżoasia termin porodu
 
Do góry