reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jesli masz jakas chorobe skory to chyba dyskwalifikuje cie od szczepien. Nie wiem dokladnie, pewnie tez zalezy co to za choroba.
Ja mialam zlecone szczepienia na podstawie cytokin, a potem badalam tylko allo mlr bo dla mnie ten wynik przynajmniej jest jasny. Mialam ich w sumie 6, najpierw 3x co 3 tygodnie od meza, ale wyniki nie byly jakies spektakularne wiec potem mialam doszczepienie pulowane (od dawcy). Znow wynik nie powalal no i mialam tez dluga przerwe od szczepienia do transferu wiec znow sie doszczepialam w cyklu przed transferem. Potem ostatnia daweczka juz w ciazy.
Dziękuję kochana za odp.
No nic muszę czekać na wizyte i zobaczę co dr zaproponuje[emoji4]
 
reklama
Hej dziewczyny:)
Byłam dzisiaj w poradni diabetologicznej (moja krzywa cukrowa 92/134/63) lekarz powiedział mi że norma jest rano na czczo 91.90 i ze przekroczenie tylko o 0,10 ale z racji tego że mój tata ma cukrzycę, oraz że organizm jest obciążony niedoborem czynnika v leiden, przez co muszę brać neoparin ,to żeby bardziej nie obciążać organizmu muszę stosować dietę, oraz mierzyć cukier, także od jutra glukometr :o
 
Dzięki @dżoasia
ANA ujemne wiec to chyba znaczy ze i choroby autoimmunologicznej nie ma.
Mam astmę, przewlekly stan zapalny zatok, chorobę skóry itp wiec tak sobie mysle ze te wszystkie cytokiny prozapalne to może z tego.
Szczepienia mnie trochę przerażają i wolałabym zeby sie obyło bez...
ale jak sie nie da inaczej to i do tego sie moze przekonam z czasem.
A Ty ile mialas szczepien, w jakim odstepie i ile czasu przed podejsciem?
I czy wyniki poprawily sie po? Czy Ty miałaś je na te cytokiny czy allo mrl?
(Ja nawet nie wiem dokladnie o czym pisze wybacz jeśli coś kręcę, dopiero zaczelam sie interesowac tematem)[emoji6]
Czytalam sobie wczoraj trochę stare posty z watku o poroniwniach. Chyba są tam dziewczyny z tym haplotypem AA którym się udało zajsc i donosic ciążę?!
Trochę się tym wszystkim podlamalam takie mam dziś myśli że to wszystko bez sensu, ale przejdzie pewnie.

Ja mam AB i brakuje mi 9 KIRow, w ciazy jestem i mam sie dobrze.Immunologia to nie wszystko, u mnie nic nie pomagalo do poki dawczyni komorek nie wzielismy. To nie jest tak ze jak masz AA czy AB, czy beakuje ci 3 czy 10 kirow ze to znaczy ze w ciazy nie bedziesz. Znam dziewczyny , ktore daly sobie spokoj z cala immunopresja i zaszly i urodzily. Traktuj to troche na luzie.
 
Ja mam AB i brakuje mi 9 KIRow, w ciazy jestem i mam sie dobrze.Immunologia to nie wszystko, u mnie nic nie pomagalo do poki dawczyni komorek nie wzielismy. To nie jest tak ze jak masz AA czy AB, czy beakuje ci 3 czy 10 kirow ze to znaczy ze w ciazy nie bedziesz. Znam dziewczyny , ktore daly sobie spokoj z cala immunopresja i zaszly i urodzily. Traktuj to troche na luzie.
Dzięki kochana[emoji4]
No ja mam właśnie mieszane uczucia i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony przerazily mnie te wszystkie wyniki i się podlamalam. A z drugiej tak sobie myślę ze gdyby to wszystko miało takie znaczanie to dlaczego lekarze ginekolodzy z klinik nieplodnosci nie zlecają tych badan i w nie nie bardzo wierzą.
Jedna wielka niewiadoma...
 
Dzięki kochana[emoji6]
Widzisz jak to sie zmienia, przy pierwszym ivf brali nas za latwy przypadek.
Czynnik męski i to bez jakiejś tragedii, później dopiero zaczelo się komplikować a teraz to już w ogóle co badam to źle...
Ty głaszcz brzuszek a my trzymamy kciuki[emoji4]
Jak brali cię za łatwy przypadek to dobrze wroży. Trzeba próbować aż się trafi. Uszy do góry.
 
Dzięki kochana[emoji4]
No ja mam właśnie mieszane uczucia i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony przerazily mnie te wszystkie wyniki i się podlamalam. A z drugiej tak sobie myślę ze gdyby to wszystko miało takie znaczanie to dlaczego lekarze ginekolodzy z klinik nieplodnosci nie zlecają tych badan i w nie nie bardzo wierzą.
Jedna wielka niewiadoma...

Ja ci powiem tylko ze przez 3 lata przebadalam sie tak, ze chyba juz wszystko o sobie wiem.Teraz jak na to patrze to mysle ze ze 70% moglam sobie darowac, bo im dalej brnelam tym bylo gorzej.Moj lekarz przez dwa lat mi mowil ze moje komorki sa za stare, nie chcialam tego slyszec i dalej sie badalam...i co...? I wyszlo na jego. Mysle ze czasami dobrze jestlekarzowi zaufac, odczekac nie szalec na sto frontow.W naturalna ciaze tez mozna zajsc 3 razy w roku a nie 12. Wiem ze najgorsze jest czekanie, dzialaniem zabijamy czas i mysli... i nie raz , totalnie niepotrzebnie siebie wpedzamy do dziury.Czesto niepotrzebnie[emoji173]️
 
O kurcze to gdyby bylo ciut mniej to bys nir musiala? To taka malutka roznica... Ale moze lepiej ze wyszlo, niz akurat w dniu badania byłoby mniej, a zawsze więcej i by zagrażało fasolce, a tak pod kontrolą [emoji4]
Hej dziewczyny:)
Byłam dzisiaj w poradni diabetologicznej (moja krzywa cukrowa 92/134/63) lekarz powiedział mi że norma jest rano na czczo 91.90 i ze przekroczenie tylko o 0,10 ale z racji tego że mój tata ma cukrzycę, oraz że organizm jest obciążony niedoborem czynnika v leiden, przez co muszę brać neoparin ,to żeby bardziej nie obciążać organizmu muszę stosować dietę, oraz mierzyć cukier, także od jutra glukometr :o
 
reklama
Dzieki kochana [emoji4] Przekonałaś mnie[emoji16]jestem z lublina i żeby dojechac do bialegostoku na 9 to musze wstac o 5 [emoji57] a potem zanim usg, krew, transfer i jeszcze 2h, to umre z głodu [emoji16][emoji16]
A skarpetki to moja nieodłączna cześć garderoby na dluzsze zabiegi u ginekologa[emoji12] straszny zmarzluch jestem [emoji1787]
Normalnie zjedz sniadanie bo potem 2h lezysz i nic nie jesz.
Pęcherz oni wymagaja pusty bo potem nie 2h
 
Do góry