reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Z tego co się orientuję to IMSI jest bardziej zaawansowane, ale podobnie jak ICSI polega na wyborze plemnika i wprowadzeniu go (wyselekcjonowaniu)

IMSI to metoda uzywana rowniez do ICSI tyle ze dzieki mikroskopowi mozna powiekszyc pkemniki do 6000 razy i wybrac tylko te super bez widocznych wad. Przy zwyklym IcSI powieksze sie je kilkakrotnie. Czyli bez porownania[emoji106]
 
Dziewczyny powiedzcie jal wyglada praktycznie stymulacja? Tzn jak to jest z tymi zastrzykami? Ile ich jest dziennie i w jakich odstepach godzinowych dawalyscie?
To zależy co ci przepisze ja miałam tylko jeden zastrzyk dziennie od 3dc codziennie między 21-22 potem doszedł jeszcze zastrzyk rano na powstrzymanie owulacji jak juz pęcherze podrosły No i na koniec 35h przed punkcją 2 zastrzyki na owulacje zeby komorki dojrzały
 
IMSI to metoda uzywana rowniez do ICSI tyle ze dzieki mikroskopowi mozna powiekszyc pkemniki do 6000 razy i wybrac tylko te super bez widocznych wad. Przy zwyklym IcSI powieksze sie je kilkakrotnie. Czyli bez porownania[emoji106]
Tez chciałam IMSI ale dr powiedział ze u nas nie widzi potrzeby i w sumie nie wiem jaka metoda zapłodnili mi komorki ale zapytam za tydzien jak bede na wizycie
 
To zależy co ci przepisze ja miałam tylko jeden zastrzyk dziennie od 3dc codziennie między 21-22 potem doszedł jeszcze zastrzyk rano na powstrzymanie owulacji jak juz pęcherze podrosły No i na koniec 35h przed punkcją 2 zastrzyki na owulacje zeby komorki dojrzały

Mam podobnie tylko wczesniej dostalam gonapeptyl bo od 21 dc poprzedzajacego
1 zastrzyk dziennie
Od 1 dc nowego drugi zastrzyk, wiec juz dwa
Potem jednorazowo zastrzyk przyspieszajacy dojrzewanie jajeczek (tzw na owulacje)
Ale kazdy ma inaczej

A jeszcze 3 rodzaj zastrzykow mam ale jeszcze czekam na info co z nim
 
Dwa lata temu robiliśmy badanie nasienia do in vitro, niestety poronilam a nie miałam żadnych sniezynek. Raczej nie chorował, ewentualnie jakieś krótkotrwałe infekcje.

U nas przy trzykrotnym badaniu nasienia za kazdym razem byly inne wyniki. Raz tragiczne a raz w miare dobre.
Tutaj akurat 3-5 dni abstynencji przed badaniem i brak alkoholu plus suplementy pomogly... choc np ruchliwosc caly czas obnizona i to nie zmienia sie...
 
reklama
Kobietki ...odwiedziłam dziś chrzesnice, która ma 2 latka. Zapomniałam się i wzięłam ją na ręce na chwilę. Jestem w 11 tygodniu ciąży , czy takie coś stwarza duże zagroŻenie ? Zaczęłam panikowac po

Nic ci nie grozi, bez paniki. Jakbyś przez cały dzień ją nosiła to może wtedy ale na chwilę to nie ma się czym martwić :)

Witajcie Kochane ja już po wizycie moje tulisie rosną zdrowo serduszka biją miarowo 142/144 No i odsłonili co mają miedzy nóżkami wiec mamy chłopczyka w 100% i dziewczynkę w 95% do potwierdzenia na kolejnej wizycie cała rodzina szczęśliwa a zwłaszcza rodzice ❤❤❤ teraz trzymam za Was ✊✊✊ oby jak najwięcej pozytywnych wiadomości, pozdrawiam
@ilmenau Kochana proszę mnie wpisać na 19 luty kolejna wizyta dziękuję

Ale super ❤️❤️ gratuluję parki i niech dalej tak pięknie rosną :)
Dodane do kalendarza

Dziewczyny wynik bety już mam. 41,4.czy to dobry wynik jak na 8dpt?

Bardzo dobry wynik - za min 48 h zrób powtórkę, żeby sprawdzić przyrost :)
Już gratuluję!
 
Do góry