reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jak opowiedziałam o tym dr. L. również się oburzył i spisał nawet nazwisko tego lekarza, żeby z nim porozmawiać sobie przez tel. ku przestrodze innym parom , które mają problem. :-)
Na jakim etapie leczenia jesteś w NOVUM i jaki lekarz Cie prowadzi ? :-)
No to super, że tak L. zareagował, mam nadzieję, że rzeczywiście do niego zadzwoni.
Ja leczę się u pani dr Z., jestem świeżo po trzecim transferze, bety pozytywne, niezbyt dobre przyrosty, no i wczoraj krwotok, ciąża się nie rozwijała, także decyzja o odstawieniu leków... Od wczoraj smutek i płacz... ale patrzymy w przyszłość, mamy jeszcze trzy zamrożone blastki, po które wrócimy.
 
reklama
Hej :-) :) Czytam forum od jakiegoś czasu. Jestem 12 dpt. Udało się uzyskać jeden zarodeczek. Nie dawałam mu szans a tu niespodzianka... Ostatnio było tu dużo o wolno przyrastającej BHCG. Nie znam sie na przyrostach. Mozece mi pomoc? Podano mi 3 dniowy zarodek i wynki mam następujące: 10 dpt 97,5 ; 12 dpt 249,8. Czy to znaczy że się ślimaczy...? :eek: zrobilam też progesteron, wynik 34,4 ng/ml. Jest jakas szansa? Nie chcę się za wcześnie cieszyć... Pozdrawiam;-) ;)
@Cozza super wynik i dobry przyrost więc gratuluję ✊✊✊❤❤❤ no i teraz pięknych widoków na usg
 
Kobietki a ja zadam Wam wszystkim jeszcze jedno pytanie:
Czy od razu podje
No to super, że tak L. zareagował, mam nadzieję, że rzeczywiście do niego zadzwoni.
Ja leczę się u pani dr Z., jestem świeżo po trzecim transferze, bety pozytywne, niezbyt dobre przyrosty, no i wczoraj krwotok, ciąża się nie rozwijała, także decyzja o odstawieniu leków... Od wczoraj smutek i płacz... ale patrzymy w przyszłość, mamy jeszcze trzy zamrożone blastki, po które wrócimy.


A mogę spytać gdzie leży u Was problem? Po stronie męża czy Twojej? Wydaje mi się, że to czy zarodek zostanie w ciele kobiety i rozwinie się ciąża zależy już chyba tylko od kobiety ? Jeśli się mylę poprawcie mnie :-)
 
U mnie też niskie ft3-, a wysokie ft 4 znaczy w normie ale norma do 22 a ja mam 18, i podobno to jest dziwne bo przy takim ft4 TSH powinno być niskie...a nie jest
No dziwne bo ja teraz mam tsh 0.8, Ft4 18.8 a FT3 4.1.
Może masz braki witaminowe, Wit. D, b12 jeszcze ferrytyna. Ja myślę że u mnie to właśnie brakuje żelaza bo hemoglobina 11.3 to jest nisko.
 
Ostatnia edycja:
Witaj ... czasami właśnie tak jest że ginekolodzy szukają przyczyn niepłodności w kobietach niepotrzebnie stracony czas bo jak by dał skierowanie od razu dla męża zaoszczędziła byś zdrowie i czas ale .... cieszę się że zdecydowaliscie o in vitro teraz trzymam ✊✊✊❤❤❤ za szczęśliwe zakończenie

Nie zastanawialiśmy się w ogóle nad tym, czy podejść do in vitro. Decyzja była oczywista, że tak. Nie ma na co czekać im szybciej tym lepiej, czas leci ..komórki kobiety się starzeją również co obniża szanse również przy in vitro a nasienie męża może też się pogorszyć. W naszym przypadku nasienie akurat jest coraz lepsze. Wiem, że inni nie podchodzą do in vitro ze względu na wiarę, ja jestem osobą wierzącą natomiast jeśli chodzi o chęć posiadania biologicznego dziecka nie liczę się tutaj z wiarą w ogóle. Wręcz mnie odrzuca to co kościół głosi. Wiecie , że według kościoła jesteśmy egoistami, którzy za wszelką cenę chcą mieć własne dzieci? Powinnyśmy zaakceptować ten fakt że, nie każdemu jest dany dar od Boga posiadania dzieci. Według papieża igramy z ogniem, bo to Bóg daje nowe życie a my oddajemy się w ręce lekarzy, którzy 'bawią się w Boga". :-)
Medycyna idzie do przodu i trzeba korzystać, jeśli jest taka możliwość a kościół nie powinien się w to mieszać.
 
reklama
No dziwne bo ja mam teraz teraz TSH 0.8, Ft4 18.8 a FT3 4.1.
Może masz braki witaminowe, Wit. D, b12 jeszcze ferrytyna. Ja myślę że u mnie to właśnie brakuje żelaza bo hemoglobina 11.3 to jest nisko.
No sama nie wiem...u mnie hemoglobina ponad 13, regularnie biorę vit D3, vit B12 nie brałam...no właśnie u mnie to bardzo dziwnie wygląda TSH 6.67, ft 3- 3.7( norma od 3.1) ft 4 -18....
 
Do góry