reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny pytanie za 100 punktów. Te, które biorą metformax, a propo badań krzywej cukrowej. Czy jak robicie badania to odstawiacie go jakoś wcześniej, czy poprostu bierzecie. Bo moja doktor nie wie jak to ugryźć. Rozkłada ręce. Teraz bądź madry:crazy:

Jak nie byłam w ciąży i robiłam krzywa to na min 2 tyg odstawić miałam i krzywa . Jak tyko zaszłam to metformine całkiem miałam odstawić .
 
reklama
Dziewczyny pytanie za 100 punktów. Te, które biorą metformax, a propo badań krzywej cukrowej. Czy jak robicie badania to odstawiacie go jakoś wcześniej, czy poprostu bierzecie. Bo moja doktor nie wie jak to ugryźć. Rozkłada ręce. Teraz bądź madry:crazy:

Na 2 tygodnie mi diabetolog każe odstawiać minimum i tez podkreśla ze jak tylko będę się złe czuła żeby od razu glukozę robic CY za dużego cukru nie mam i trzymać się diety bez wyjatku
 
Jak nie byłam w ciąży i robiłam krzywa to na min 2 tyg odstawić miałam i krzywa . Jak tyko zaszłam to metformine całkiem miałam odstawić .

Są dwie szkoły: polska - żeby odstawić i zachodnia i amerykańska żeby zostawić bo zapobiega poronieniom przy PCO. Lekarze w Polsce maja problem bo niestety w Polsce jest to lek zakazany w ciąży a już w większości krajow dopuszczony. Mój diabetolog i ginekolog z kilinki każe brać w ciazy (ale to mega mądrzy lekarze od których płynie wiedza i to ze się douczają) a mój normalny ginekolog z przychodni zabrania. Moje dwie znajome z poronieniami i PcO jak ja donosiły zdrowe ciąże dopiero jak weszły na metmorfine. Ja tez zostanę na metmorfinie.
 
Są dwie szkoły: polska - żeby odstawić i zachodnia i amerykańska żeby zostawić bo zapobiega poronieniom przy PCO. Lekarze w Polsce maja problem bo niestety w Polsce jest to lek zakazany w ciąży a już w większości krajow dopuszczony. Mój diabetolog i ginekolog z kilinki każe brać w ciazy (ale to mega mądrzy lekarze od których płynie wiedza i to ze się douczają) a mój normalny ginekolog z przychodni zabrania. Moje dwie znajome z poronieniami i PcO jak ja donosiły zdrowe ciąże dopiero jak weszły na metmorfine. Ja tez zostanę na metmorfinie.
Ja tez biore metformine. Moj endokrynolog (tez mega madry facet) powiedzial, ze do 12 tygodnia. To sie slucham ;)
 
Dzwonili do mnie z kliniki. Z dwóch zarodków jeden ma dość dużą fragmentacje, A drugi walczy. Ma postać moruli. Jeśli do jutra wszystko będzie szło dobrze i powstanie blastocysta to o 11 transfer. Jutro o 8.30 zadzwonią żeby potwierdzić.
Proszę o pozytywne myślenie i kciuki za mojego jednego wojownika.

Mocne kciuki za walecznego zarodka!!! ✊✊✊

Dziewczyny pytanie za 100 punktów. Te, które biorą metformax, a propo badań krzywej cukrowej. Czy jak robicie badania to odstawiacie go jakoś wcześniej, czy poprostu bierzecie. Bo moja doktor nie wie jak to ugryźć. Rozkłada ręce. Teraz bądź madry:crazy:

Ja robiłam biorąc metformine, żeby sprawdzić też działanie i czy dawka jest odpowiednia. Chyba zależy co chce sprawdzić twoja lekarka

Kochane moje siedzę jak na szpilkach pod gabinetem lekarskim bo dostałam brązowych plamień oby moim fasolkom nic nie było trzymajcie kciukasy proszę ❤❤❤✊✊✊

Kochana mocne kciuki za was ✊✊✊ plamienia zdarzaja się w zdrowych ciazach, więc mam nadzieję że to taki przypadek!

Ja tez biore metformine. Moj endokrynolog (tez mega madry facet) powiedzial, ze do 12 tygodnia. To sie slucham ;)

Ja do 16 tego, potem odstawilam i nie było problemów poza bólem głowy przez pierwsze dwa dni
 
Ja będę musiała cały czas chyba bo ja nacodzien chory cukier mam. Zobaczymy dziewczyneczki. Ale jak jestem na fb na grupie dla cukrzyków to dziewczyny maja problem i dylemat przez ten rozłam między lekarzami. ;(

Tutaj chyba nie ma jednej opcji. Moja endo mówiła, że potem przechodzi się na inne leki o podobnym działaniu. U mnie nie było potrzeby, kolejna krzywa cukrowa mam 14.12 więc zobaczymy co będzie. To już będzie 6 tyg po odstawieniu metforminy
 
Ja będę musiała cały czas chyba bo ja nacodzien chory cukier mam. Zobaczymy dziewczyneczki. Ale jak jestem na fb na grupie dla cukrzyków to dziewczyny maja problem i dylemat przez ten rozłam między lekarzami. ;(
no ja cukier w normie mam nawet krzywa wyszła dobrze, ale po ciąży wracam do metforminy bo jednak te skoki insuliny to też nie są zdrowe :(
 
reklama
Kochane moje dziękuję za łapki ✊✊✊ z moimi dzidziusiami wszystko ok serduszka biją❤❤ nic się złego nie dzieje a lekarz powiedział że takie plemienia kawa z mlekiem zdażaja się Mam odpoczywać (będę leniuchować) i się nie denerwować pozdrawiam was KOCHANE moje ❤❤❤
 
Do góry