reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Brałam 2 tyg codziennie 1/4 TAB Patlodel. Fatalnie się czułam! Codziennie bił głowy, bez sił, śpiąca....masakra, wczoraj zmienili mi na Dostinex...co prawda 8 tabletek kosztuje 388 zł :) ale mam brac 1/4 TAB raz na tydzień. Mam nadzieję, że pomoże. A jaka miałaś ta prolaktynę wysoka?? To TSH...cóż...sama chyba do czwartku pokombinuje i będę brała zamiast 75 to 100...
Ponad 600 miałam, ale dokładnie już nie pamiętam. Jak tym nowym lekiem nic nie zdzialasz to może spróbuj jeszcze norprolac. Coś koło 120 zł kosztuje. Ogólnie miałam się po nim dobrze czuć, a była tragedia. A euthyrox biorę 75,tak stopniowo miałam zwiększona dawkę i na tym już stanęło..
 
Brałam 2 tyg codziennie 1/4 TAB Patlodel. Fatalnie się czułam! Codziennie bił głowy, bez sił, śpiąca....masakra, wczoraj zmienili mi na Dostinex...co prawda 8 tabletek kosztuje 388 zł :) ale mam brac 1/4 TAB raz na tydzień. Mam nadzieję, że pomoże. A jaka miałaś ta prolaktynę wysoka?? To TSH...cóż...sama chyba do czwartku pokombinuje i będę brała zamiast 75 to 100...
Ja mam Dostinex, który już mi niepotrzebny, kosztował 145 zl, mogę podesłać, jak chcesz
 
Ja nie miałam tak wysokich wyników jak wy, ale na tydzień przed transferem miałam tsh coś koło 4 i w tydzień moja endokrynolog zbila mi do 1.5. Od tego czasu raz w miesiącu kontrola, leki które bierzemy (progesteron, estrofem, encorton) niestety potrafią rozbujać tsh.
Super!!! Powiedz mi jak to zrobiłaś?? Jakie brałaś dawki przed i po skoku TSH?
 
Dziewczyny jak wyglada punkcja ? Rozbieramy się od pasa w dół czy wszystko? Czy zwykły krem Nivea może być na twarzy ? Wiem, że nie może być makijażu i perfum, ale czy taki zwykły krem też się zalicza do kosmetyków? Oczywiście że stresu zapomniałam zapytać.

Ja w klinice dostałam jednorazowa koszule, mogłam mieć biustonosz pod ale majtek już nie. Mi lekarz polecił wziąć skarpetki, bo po punkcji leży się ok 1,5-2h. Przed punkcja miałam rozmowę z anastezjologiem, pani mi opowiedziała jak będą mnie usypiac. Już na sali jak pani powiedziała że odlicza do 10 to powiem szczerze że ja już nr 3 nie słyszałam ;) znieczulenie to nie jest taka operacyjna narkoza tylko wprowadzenie w głęboki sen, obudziłam się na chwilę jak mnie przekladali na łóżko a potem znowu spałam. Potem jak się obudziłam to bolało mnie podbrzusze ale dostałam ketonal. Jak już mogłam wstawać to poszliśmy z M. do gabinetu lekarza, lekarz powiedział ile jajeczek pobrali i resztę rzeczy które zapamiętał mój mąż. Tego dnia dużo odpoczywalam ale następnego już normalnie chodziłam. Po punkcji może pojawić się delikatne krwawienie więc załóż sobie wkładkę.
Powodzenia!
 
Dziewczyny mam znów pytanie odnosnie odstawiania luteiny! Brałam do teraz (12tc) 2x200mg dopochwowo, gin mi powiedziała żeby w tym tyg zmniejszyć na 2x100mg a od poniedziałku odstawic. Spróbowałam we wtorek i środę, ale zaczął mnie mega cmic brzuch i na wieczor znów wzięłam 200mg i teraz jestem na etapie rano 100mg a wieczor 200mg i nie widzę tego odstawienia a już na pewno nie w tym tyg. Czy jest jakieś medyczne uzasadnienie, ze odstawienie jest korzystne dla ciazy? Czy nie lepiej dla spokoju nadal sobie brać? W jakim celu się w ogole odstawia progesteron? Dodam ze nie miałam po transferze weryfikowanego progesteronu, jedynie raz sobie sama sprawdziłam jak mój lekarz z kliniki w 8tc kazał mi odstawic luteine całkiem „na jego odpowiedzialność”. Wtedy miałam wynik 17 czyli bez szału i po dwóch dniach odstawienia mini różowa plamkę wiec wróciłam do 2x200mg. Teraz jestem już całkiem ogłupiała czy odstawiać??? Help!

Kochana ja jestem w 18 tygodniu i od 2.5 tygodni powoli schodze ale baaardzo powoli. W 12 tyg lekarz mi o polowe dawke zeedukowal (a mialam tego duzo duphaston 2-2-3, lutinus 2-2-2) i po paru godzinach od zmniejszenia dawki o polowe zaczely sie jakies brazowe plamienie. Od razu wrocilam do wyksciowej dawki i lekarz kazal do 16 tygodnia brac w tych najwyzszych wyjsciowych dawkach. Ja na wlasna reke za porada dziewczyn z forum zaczelam zmniejszsc od jakiegos 14 tyg o 1 tabletke co 3 dni i jak doszlam to tego 16 tygodnia i lekarz znowu kazal o polowe zmniejszyc to ja juz prawie bylam przy tej dawce tylko stopniowo. Wedlug mnie jesli masz jakies plamienia to mozesz z 2 tygodnie brac w tej wyjsciowej dawce, a pozniej co tydzien o 1 tabletke zmniejszac zeby bardzo wolno schodzic injesli by cie cos nienpokoolo zaraz eracaj do poprzedniej dawki na pare dni. U mnie schodzenie dosyc dlugo trwa tu ci wstawiam moja rozpiske schodzenia z dawek duphaston (2-2-3) lutinus (2-2-2)
IMG_1880.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1880.JPG
    IMG_1880.JPG
    49,9 KB · Wyświetleń: 743
reklama
Do góry