reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny mam znów pytanie odnosnie odstawiania luteiny! Brałam do teraz (12tc) 2x200mg dopochwowo, gin mi powiedziała żeby w tym tyg zmniejszyć na 2x100mg a od poniedziałku odstawic. Spróbowałam we wtorek i środę, ale zaczął mnie mega cmic brzuch i na wieczor znów wzięłam 200mg i teraz jestem na etapie rano 100mg a wieczor 200mg i nie widzę tego odstawienia a już na pewno nie w tym tyg. Czy jest jakieś medyczne uzasadnienie, ze odstawienie jest korzystne dla ciazy? Czy nie lepiej dla spokoju nadal sobie brać? W jakim celu się w ogole odstawia progesteron? Dodam ze nie miałam po transferze weryfikowanego progesteronu, jedynie raz sobie sama sprawdziłam jak mój lekarz z kliniki w 8tc kazał mi odstawic luteine całkiem „na jego odpowiedzialność”. Wtedy miałam wynik 17 czyli bez szału i po dwóch dniach odstawienia mini różowa plamkę wiec wróciłam do 2x200mg. Teraz jestem już całkiem ogłupiała czy odstawiać??? Help!

Ela , my na jednym wozku jedziemy... ja schodze z progesteronu od jutra. Biore co prawda duphaston , ale gdyby podmienic twoje leki i moje to wygladalo by to tak...

Od 19.11 1-1-1 ( po 100 mg)
26.11 1-0-1
3.12. 0-0-1
10.12 koniec

A dlaczego sie odstawia? Bo moze powodowac przerost narzadow plciowych u chlopcow i przerost piersi u dziewczynek. Oprocz tego masz juz pieknie wyksztalcone lozysko ktore dostarcza dziecku wszystko co potrzebne.
Pomimo to zbadalabym progesteron zeby sie upewnic ze go dobrze przyswajasz .
 
Super!!! Powiedz mi jak to zrobiłaś?? Jakie brałaś dawki przed i po skoku TSH?

Przed bralam 25 euthyroxu bo już miałam ładnie wyregulowane i przez ten tydzień bralam 75, dwa dni po transferze robiłam tsh i wysyłałam mailowo do endokrynolog, zalecił dalej brać 75 i dopiero po 12 tyg zeszlysmy na 62,5. Może przy następnej wizycie zejdziemy do 50.

Jak masz jakiegoś prowadzącego endo to idź do niego poza kolejka niech ci ustali dawkę. Ja tak zrobiłam, czekałam trochę ale weszłam między pacjentami. Moja pani doktor wiedziała że przygotowuje się do ivf i czas jest bardzo ważny
 
Ela , my na jednym wozku jedziemy... ja schodze z progesteronu od jutra. Biore co prawda duphaston , ale gdyby podmienic twoje leki i moje to wygladalo by to tak...

Od 19.11 1-1-1 ( po 100 mg)
26.11 1-0-1
3.12. 0-0-1
10.12 koniec

A dlaczego sie odstawia? Bo moze powodowac przerost narzadow plciowych u chlopcow i przerost piersi u dziewczynek. Oprocz tego masz juz pieknie wyksztalcone lozysko ktore dostarcza dziecku wszystko co potrzebne.
Pomimo to zbadalabym progesteron zeby sie upewnic ze go dobrze przyswajasz .

Annemarie, to powiedz kochana do ktorego tygodnia masz brac progesteron bo wg mojej rozpiski wychodzi, ze do 23 tygodnia no i po tym co napisalas zastanawiam sie czy nie skrocic tego trocje jesli bu nie bylo plamienia.
 
Kochane mamusie napiszcie mi proszę w którym tyg ciąży był u was widoczny brzuszek pytam o ciąże bliźniacze u mnie 7t3d i na wysokości jajników czuje napięcie i lekko napuchniety brzusio czy to już zaczynamy rosnąć ❤❤❤ dziękuję
Wszystkim betującym gratuluję przyrostów a reszcie kochane kobitki miłej soboty i spokojnej niedzieli pozdrawiam was
 
Dziewczyny jak wyglada punkcja ? Rozbieramy się od pasa w dół czy wszystko? Czy zwykły krem Nivea może być na twarzy ? Wiem, że nie może być makijażu i perfum, ale czy taki zwykły krem też się zalicza do kosmetyków? Oczywiście że stresu zapomniałam zapytać.

Mi dali jednorazową koszulę, pod nią miałam tylko stanik. Krem Nivea może być, nie popadajmy w skrajności :) makijaż też :)

@Akatombo super hiper wieści!!! Bardzo się cieszę!

@jagodaaga, co prawda to nie jest może superdobre rozwiązanie słuchać rad koleżanek z forum internetowego, ale ja na Twoim miejscu zwiększyłabym euthyrox do 100 i oznaczyła jeszcze raz przed wizytą u endo, razem z obwodowymi najlepiej. Może coś się jeszcze da wykroić z tego transferu.
 
Kochane mamusie napiszcie mi proszę w którym tyg ciąży był u was widoczny brzuszek pytam o ciąże bliźniacze u mnie 7t3d i na wysokości jajników czuje napięcie i lekko napuchniety brzusio czy to już zaczynamy rosnąć ❤❤❤ dziękuję
Wszystkim betującym gratuluję przyrostów a reszcie kochane kobitki miłej soboty i spokojnej niedzieli pozdrawiam was
Beata u mnie 12 tydz i cos zaczyna sie dziac, tzn spodnie sa mi przyciasnawe. ;)Tez myslalam ze to szybciej pojdzie, ale pan doktor sprowadzil mnie na ziemie:)
 
reklama
Mi dali jednorazową koszulę, pod nią miałam tylko stanik. Krem Nivea może być, nie popadajmy w skrajności :) makijaż też :)

@Akatombo super hiper wieści!!! Bardzo się cieszę!

@jagodaaga, co prawda to nie jest może superdobre rozwiązanie słuchać rad koleżanek z forum internetowego, ale ja na Twoim miejscu zwiększyłabym euthyrox do 100 i oznaczyła jeszcze raz przed wizytą u endo, razem z obwodowymi najlepiej. Może coś się jeszcze da wykroić z tego transferu.

Mi dr powiedział, że bez makijażu i tak też pisze na ich stronie więc się dostosuje. I oczywiście na czczo. Ostatni posiłek mogę zjeść o 5.30 bo o 11.30 punkcja. Pewnie co klinika to inne wymogi.
 
Do góry