reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@sssurykatka a jak ty się czujesz fizycznie? Masz jakieś objawy?
Ja czułam pokłówanie w podbrzuszu wcześniej, ale po tym intralipidzie jakoś sie uciszyło... Tak się boję, że jutro beta spadnie.
Kochana, nic nie miałam, żadnych objawów. Jak beta zaczęła być ponad 20 tys to zaczęlo mnie trochę mdlić. Teraz też nie mam objawow oprócz tego, ze odrzucilo mnie od jedzenia totalnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny jak wspomniałam mój pierwszy transfer z kd się nie udał. Był to transfer dwóch 3dniowych zarodków Został jeszcze jeden tylko zamrożony też 3dniowy. Teraz chciałabym zrobić wszystko żeby się udało.I mam do Was prośbe nad czym warto się zastanowić jak odzywiac, jakie badania zrobić itd. Po jakim czasie najlepiej zrobić kolejny transfer Wiem ze sa dziewczyny które jedzą cokolwiek czy się nie oszczędzają w pracy bo nie mogą i się udaje, ja natomiast nie mam szczęścia w tych kwestiach i muszę dmuchać na zimno.Z danych o mnie to endometrioza 2st, dodatkowo przedwczesne wygasanie funkcji jajników więc zaniki estradiolu i progesteronu.Tsh w normie, trochę podwyższone anty tpo. Moj partner kiepskie wyniki nasienia fragmentacja dna az 40%.Dobra ma liczebność i morfologia też w miarę bo 15%.zastanawiam się tez trochę jeżeli drugi transfer nie wyjdzie nad AZ ale jeżeli z jego nasienia były trzy zarodki wg embriologa dobrej jakości to też mi szkoda żeby jego genów chociaż dziecko nie miało
Czynnik meski wchodzi od 3 doby. Twoje nyly transferowane w 3 dobie wiec to ze zarodki ladne moze nic nie znaczyc....
 
Mam dwóch niezależnych od siebie ginów i każdy z nich się obawia odstawić heparynę u mnie, więc biorę. Sama się boję odstawić na własną rękę. Nie miałam wskazań do heparyny jako takich. Na razie biorę. Myślę, że do 30 tc będę brała co najmniej.
Ja też mam do mojej lekarki zaufanie dlaczego biorę heparynę bez wskazań. Przypuszczam że chodzi o funkcjonowanie łożyska i tych wszystkich przepływów. Nie znam się na tym kompletnie więc biorę.
 
Beta 0,4:( jestem załamana
tak mi przykro :(:(:( trzymaj się

Dzięki za wyjaśnienie. Ja mam mutację PAI 1 i na to mi Paśnik zalecił heparynę, ale rozumiem, że to nie wystarczy?
Podobno zależy czy ma się PAI1 w homo czy heterozygocie. Ale tak jak dziewczyny piszą - od dobrej woli lekarza zależy czy podciągnie PAI pod refundację czy nie. Mam nadzieję, że prowadząca mi podciągnie, bo na razie w klinice oczywiście na 100%...

@sssurykatka @motylek24 mi i klinika i Paśnik karzą zejść z heparyny na koniec 1 trymestru. Także to nie tak, że jak już się zaczęło brać to trzeba do końca. Zależy od przypadku.
 
Kochane, mało się tutaj udzielam, ale codziennie was czytam u ogromnie się cieszę z każdej ciąży. Gratuluję każdej której się udało i życzę nudnych miesiącu.
O mnie mogę napisać, że w poniedziałek mam punkcje. Mam 6 pęcherzyków, największy ma 20 mm. Dziś i jutro jeszcze zastrzyki. Trzymajcie kciuki żeby było co zaplodnic bo póki co spędza mi to sen z powiek bo tak się denerwuje.
Prawdopodobnie w sobotę za tydzień będzie transfer.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy któraś z Was ogarnia badanie genotyp kir? Mam wynik bx i jakieś nieobecne geny, ale nie rozumiem tego.
 
Kochane, mało się tutaj udzielam, ale codziennie was czytam u ogromnie się cieszę z każdej ciąży. Gratuluję każdej której się udało i życzę nudnych miesiącu.
O mnie mogę napisać, że w poniedziałek mam punkcje. Mam 6 pęcherzyków, największy ma 20 mm. Dziś i jutro jeszcze zastrzyki. Trzymajcie kciuki żeby było co zaplodnic bo póki co spędza mi to sen z powiek bo tak się denerwuje.
Prawdopodobnie w sobotę za tydzień będzie transfer.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy któraś z Was ogarnia badanie genotyp kir? Mam wynik bx i jakieś nieobecne geny, ale nie rozumiem tego.
Witaj,
Jeśli chodzi o KIRy toczy się tu dyskusja. Chyba immunolog @annemarie mówi że Ax najlepszy, za to nasz polski guru od immunologii - Paśnik mówi, że Bx najlepszy.
Sama mam Bx. Co do brakujących genów - większości ich brakuje, podobno którychś tam ma właśnie nie być, któreś tam mają obowiązkowo być. Ale to już wyższa szkoła jazdy dla mnie ;)
Trzymam mocne kciuki za punkcję !
 
@sssurykatka @motylek24 mi i klinika i Paśnik karzą zejść z heparyny na koniec 1 trymestru. Także to nie tak, że jak już się zaczęło brać to trzeba do końca. Zależy od przypadku.[/QUOTE]
Tylko ja kompletnie się na tym nie znam i jak widać co lekarz to inna opinia. Moja upiera się przy tej heparynie i już.
 
reklama
Mialam to samo bo to okresowe samopoczucie to w nas wywołuje.Raz pogotowie bo zobaczyłam dosyć krwi na wkladce przestraszyłam się okropnie ale to był fałszywy alarm

Wiesz ja jestem dzisiaj dopiero 8dpt więc wszystko się może zdarzyć. Ja staram się nie wbijać sobie głupich myśli do głowy ale jednak to wszystko jakoś tak samo wychodzi :( Jutro jadę zbadać betę i ciekawi mnie jaki powinien być przyrost po dwóch dniach?
 
Do góry