reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Oooj dopiero w pazdzierniku. Teraz czekam na @ potem antyki miesiac.



Dobrze wiedziec. Ale Ty mialas krotki z menopurem tak? A inne orangutany gorzej dzialaly?


Dziekuje. Tez mam taka nadzieje. Zbieram ekipe na październik!



Wiem wiem. U mnie niestety ultradlugi to klapa po calosci.
Ja mialam krótki z antagonista zawsze .
1 fostipur
2 gonal
3 gonal + menupur
4 menopur
+ zawsze od 6 dnia lub gdy pecherzyki wieksze niz 12 /14dołanczalam orangutana :)
Orangutan to Orgalutran - antagonista ;)
Przed mialam zawsze antyki 10-14 dni
 
To wynika z tego, że przy zewnątrzoponowym nie można się poruszyć. Nie wiem czy tylko przy wbijaniu igły czy później też przez jakiś czas. I kwestia tego jak wbije igłę lekarz. Moja mama miała przy jakimś zabiegu właśnie to znieczulenie i lekarz jej coś przebił, to było 20 lat temu a ona do dzisiaj cierpi. :/

No to nieciekawie :/
Biorę apap i spróbuję bez zzo.
 
Ja mialam krótki z antagonista zawsze .
1 fostipur
2 gonal
3 gonal + menupur
4 menopur
+ zawsze od 6 dnia lub gdy pecherzyki wieksze niz 12 /14dołanczalam orangutana :)
Orangutan to Orgalutran - antagonista ;)
Przed mialam zawsze antyki 10-14 dni
Jak wczesniej mialas antyki to chyba byl dlugi, nie?
 
Przed protokołem z antagonistą rutynowo nie podaje się leków antykoncepcyjnych, chyba że są do tego dodatkowe wskazania (np. niepękające pęcherzyki i tendencja do powstawania torbieli czynnościowych jajników). Wizyta, tzw. startowa, na której wypisywane są recepty na leki do stymulacji, ustalane są dawki leków, przeprowadzane jest badanie ginekologiczne i USG odbywa się w drugiej połowie cyklu poprzedzającego właściwą stymulację, czyli przed miesiączką. Gdyby w trakcie tej wizyty okazało się, że w jajniku jest niepęknięty pęcherzyk, konieczna jest dodatkowa wizyta w 2. dniu cyklu, aby stwierdzić, że nie ma przetrwałych pęcherzyków przed podaniem leków stymulujących. Po rozpoczęciu stymulacji w 2. lub 3. dniu cyklu lekami pobudzającymi do wzrostu pęcherzyków przyjmuje się gonadotropiny w formie zastrzyków, podskórnych lub w tzw. penach. Szczegółowa instrukcja dotycząca sposobu, jak i kolejności przyjmowania leków zostaje przekazana pacjentce na wizycie startowej przez pielęgniarkę Jeśli pacjentka będzie w przychodni w dniu rozpoczęcia stymulacji, pierwszy zastrzyk będzie miała wykonany przez pielęgniarkę w Novum, a następne będzie wykonywać sama w domu. Pierwsza wizyta kontrolna ma miejsce w 6. dniu cyklu (wyjątkowo w 5-tym). W tym dniu zostanie zmodyfikowana dawka leków stymulujących, jeśli będzie taka potrzeba, oraz dodany zostanie antagonista w formie dodatkowych zastrzyków podskórnych.

Embriolog nOvum
 
reklama
Do góry