reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziekuje bardzo za sugestie surykatko. Zapytam ich po tym dlugim weekendzie co mysla o tej sugestii. Mysle, ze najwazniejsze, ze nie plamie bo chyba jesli by byl jakis niedobor to chyba bym zaczela na pewnym etapie plamic?

edit: zapytam w czwarek bo u was jutro chyba swieto. Ale sie macie fajnie! :)

Jasne, spytaj, co Ci szkodzi. Natomiast też myślę, że jeśli nie plamisz to powinno być ok. Przy niedoborze progesteronu pierwsze na myśl przychodzi plamienie/krwawienie. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy :)
Ano święto, wyleżałam się nad jeziorem w hamaku :)
 
reklama
Ja się wtrącę. Miałaś szczęście i tyle. Ja mieszkam w dużym mieście a wszędzie na NFZ kupa czasu oczekiwania, aby się dostać do niby poradni niepłodnościowych. A medicoverze babka kazała brać witaminy i tyle.
To często nie jest kwestią wyboru, tylko przymusu, że diagnozujemy się od razu w klinikach. I prawda jest taka, że wydasz trochę więcej i masz wszystko na miejscu i od razu wiesz na czym stoisz.
Nie generalizowałbym, że kliniki są od zarabiania pieniędzy bo akurat w mojej klinice lekarz jest bardzo etyczny i nie naciągał nas na nic co niepotrzebne. Wszystko zależy na kogo się trafi.
Dziewczyny kochane wątek o diagnozowaniu i klinikach się rozrasta i już poszedł w różne strony bo każda ma inne doświadczenia. Można nakręcić się i wykonać milion badań i nic z tego nie bedzie. Kończąc już ten temat trzymam kciuki za nas wszystkie kochane, oby nam szczęście dopisało.
 
Kasienko, to straszne. A wiesz na ktorych obszarach dr skupiala sie najbardziej? Prenatalne macie u tej samej kobiety?
Kurka do wtorku to jeszcze cala wiecznosc... musi byc dobrze...
Asiu, wydaje mi sie ze na kosci nosowej najbardziej. A jak juz pisalam wczesniej, tak szczegolowa analiza anatomii plodu w pierwszym trymestrze jest mozliwa jedynie na prenatalnych, na ktore u dobrych lekarzy trzeba zapisywac sie wczesniej. W przyszl tyg mam dwa terminy u dwoch roznych lekarzy, wiec mysle ze to wystarczy. Plus dodatkowa wizyta 06.09 i umowienie wolnego plodowego dna. Jedyne co wydaje sie teraz sensownym, to zajac czyms glowe i przeczekac do wtorku. I tak nic nie zmienie przez tych kilka dni, na nic juz nie mam wplywu
 
Dobrze, że masz czujnego lekarza ale ja bym się jeszcze nie doszukiwala wad. Maluszek jest na tyle mały, że faktycznie niewiele widać a i normy np przeziernosci karkowej są podane dla konkretnego wieku ciąży. Nie stresuj się bo to na pewno dobrze nie wpływa na dzieciątko. Trzymam kciuki. Kiedy dokładnie masz prenatalne?
Wtorek u niej, a czwartek u innego dr
 
Obudziłam się dziś dziewczyny z lekkim bólem brzucha... I nie wiem czy to ze stresu czy już @ się zbliża i za późno mam ten transfer... Dziś 20 dc.
Kurcze chyba panikuje troszke ale martwię się że to endo już przerosniete będzie :(
Aaaaaaa.... [emoji848]
 
Tylko tak realnie patrzac, nikt mi nic wiecej nie powie, prenatalne i tak najlepiej robic w 12tc, z diagnostycznego punktu widzenia. Zreszta malo kto sposrod dobrych lekarzy ma wolne terminy od reki na badania prenatalne pierwszego trymestru. A dzis jest juz czwartek. W przyszlym tyg bede u niej (mysle ze ta laska jest ok merytorycznie skoro pracuje i u Ludwinow i u Wiechecia-osoby z Krk zapewne znaja), pozniej w czwartek ide drugi raz, niezaleznie, na drugie prenatalne do innego lekarza, w innej miejscowce. Wynik z krwi bede miec ten sam, tylko chce zeby pomierzyl dziecko inny lekarz. A poczatkiem wrzesnia i tak mam termin do Wiechecia, to juz wypadnie na trwajacy 14tc, ale chociaz zrobi dokladne usg no i od razu ogarnie mi temat wolnego plodowego dna. Planujemy to zrobic bez wzgledu na wyniki z badan przesiewowych.
Ok, masz rację. Na pewno wszystko jest ok a lekarka tak Ci odpowiedziała bo takimi schematami czasem lekarze pracują. Nie mogła powiedzieć nic więcej bo dzidzia jescze za mała aby zmierzyć wszystko i tak walnela tekst..
Jestem myślami z Tobą. Skoro masz badania wyznaczone i to u 2 lekarzy to rzeczywiscie nie ma co pochopnie działać. Ściskam mocno.
A jak będziesz świrować do wtorku to tutaj wszystkie jesteśmy.
 
Dziewczyny pracuje teraz nad endo i biorę estrofem, w poniedziałek wizyta i termin transferu. Co myślicie o wsparciu endo czerwonym winem? Przed udanym transferem piłam. Pamiętam też o ananasów na kilka dni przed.
Chciałam jeszcze zapytać jak ostatnio na forum spisują się blastocysty 6-dniowe? Czy ona dobrze rokuje?
Co do skrechingu u mnie nie wniósł nic dobrego, 1000 zł ekstra i transfer nie udany :(
 
reklama
Ok, masz rację. Na pewno wszystko jest ok a lekarka tak Ci odpowiedziała bo takimi schematami czasem lekarze pracują. Nie mogła powiedzieć nic więcej bo dzidzia jescze za mała aby zmierzyć wszystko i tak walnela tekst..
Jestem myślami z Tobą. Skoro masz badania wyznaczone i to u 2 lekarzy to rzeczywiscie nie ma co pochopnie działać. Ściskam mocno.
A jak będziesz świrować do wtorku to tutaj wszystkie jesteśmy.
Bardzo mocno chce w to wierzyc, ale wiadomo, ze nadzieja matka glupich i umiera ostatnia..
A Ty Sol nie stresuj sie swoim endo. Tak realnie patrzac, lekarz z kliniki wie najlepiej na kiedy ustalic termin transferu. Ja swojemu w takich kwestiach ufalam na 100%. I mocne kciuki za dzisiaj [emoji110][emoji110]
 
Do góry