reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@dżoasia Ja wczoraj pół wieczoru o Tobie myślałam ... ;)
Że może teraz nie poszła ta procedura z powodu złego dobrania protokołu a trochę z powodu szczepień, bo miałaś je na chwilę przed :/
Kurczę może jest w tym jakiś sens? Docent mówił że po szczepienia 3 tyg 3eba odczekać przed staraniem się. Ale z tego co wiem @dżoasia miała jakiś czas po stymulacje I nie powinno mieć to wpływu.
 
reklama
Może mało wysyłają bo odsetek par z tymi problemami jest jednak niewielki?
Ja bym poszła na taką diagnoze jeśli wszystkie zarodki z pierwszej stymulacji były słabe albo jeśli np. czwarty transfer blastocysty był nieudany.
Dobra ja juz nie ciagne tematu tu jest okolo 40 dziewczyn ktore w tej chwili sa po diagnostyce immuno i po leczeniu. Ja twierdze ze to duzo ale to moje zdanie
 
@chlopkers tule słońce. Mam nadzieję, że to po prostu było za wcześnie.... Niech wszystko pójdzie w dobrą stronę. Za zdrową dzidzię [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️ a tymczasem, postaraj ukoić nerwy
@Sol ze stresu kochana. Może weź coś na rozluźnienie. Za ten transfer [emoji110]️[emoji110]️
@motylek24 jeszcze wtrącę się i ja do tej dyskusji [emoji6] nie rozumiem twojego podejścia kochana. Miałaś ogromne szczęście, że tak szybko się udało [emoji173]️ ale nowe dziewczyny powinny wiedzieć, że diagnostyka jest bardzo ważna i im wcześniej wykonana tym pozwala zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów i $
Tu jest naprawdę wiele dziewczyn który -nasty albo i dwudziesty któryś transfer się nie powiódł. Zobacz ile zarodków dziewczyny potraciły. Nie zawsze wszystko idzie gładko, tak jak byśmy chciały.


A zatem, do was dziewczyny, które nadal walczycie i podchodzicie do kolejnej procedury in vitro, a których Panowie maja bardzo zaniżone parametry nasienia .... wyślijcie ich proszę na badanie CFTR, żeby wykluczyć mutacje. Ewentualnie do androloga, żeby wskazał kierunek badań. Mam nadzieje, ze nie wyjdzie, ale gdyby jednak wynik był pozytywny to wy tez MUSICIE się przebadać, żeby wykluczyć te mutacje u was. Jeśli obydwoje mają te mutacje to szanse urodzenia chorego dziecka na mukowiscydoze wynosi aż 25%.
Tak w ogóle, Panowie z niskim wynikami, powinni być badani genetycznie, bez żadnego ale (czyli kariotypy, AZF, CFTR), często bowiem te niskie wartości nasienia są spowodowane właśnie błędną genetyka.
 
W ogole, mialam Wam nic nie pisac, ale w koncu po to jest to forum zeby sie wygadac. W pon bylismy na usg w miejscu, w ktorym planujemy prenatalne. Serduszko bije 166bpm, maluch 4.3cm, troszke wiekszy niz wiek ciazy, wg Pani Dr w poniedzialek juz trwal 11tc. Podczas badania zapytalam czy z dzieckiem poza tym wszystko ok, bo widzialam ze zatrzymywala sie czesto i dosc dokladnie sprawdzala anatomie dziecka. Bardzo wymijajaco odpowiedziala, ze to nie czas na analizy (a przeciez widzialam ze sie na czyms skupiala), ze jednak woli zeby dziecko do badania mialo powyzej 5cm i wtedy bedzie mogla cos powiedziec, tzn na prenatalnych, ktore mamy w przyszlym tyg. A poki co moze mi powiedziec ze plod zyje... kurcze laski zalamalam sie, jestem pewna, ze ona cos widziala, mam nawet swoje podejrzenia.. przeryczalam noc z pon na wtorek [emoji20] ostatnio podobny poziom stresu towarzyszyl mi gdy na poczatku roku lekarz poinformowal nas o pustym jaju... musze sie czyms zajac bo calkiem zwariuje do tych prenatalnych
@chlopkers tak jak dziewczyny piszą... nie stresuj się
Jakby było coś nie tak to od razu lekarz by Cię poinformował albo nakierował.... Nie zamarwiaj się, teraz musi być dobrze
emoji173.png
emoji8.png
emoji173.png
emoji8.png
 
Dziękuję bardzo.
Na prawdę jestescie kochane dziewczyny.

Mąż siedzi obok i nic. Mówi, że co ma być to będzie... Zero przeżywania ze mną. A wiem, że bardzo pragnie żeby się udało ale ta obojętność i zimnosc facetów. Mnie na serio rozwala czasami...

Tak dobrze, że jesteście. Czuję przy tym podejsciu tak bardzo wasze wsparcie. Na prawdę ciężko byłoby bez Was.
[emoji182] Buziaki
kciuki zaciśnięte :)
 
Bardzo mocno chce w to wierzyc, ale wiadomo, ze nadzieja matka glupich i umiera ostatnia..
A Ty Sol nie stresuj sie swoim endo. Tak realnie patrzac, lekarz z kliniki wie najlepiej na kiedy ustalic termin transferu. Ja swojemu w takich kwestiach ufalam na 100%. I mocne kciuki za dzisiaj [emoji110][emoji110]

Głupia baba miała kiepski dzień a teraz się nas chlopkersik denerwuje. ;((((
 
reklama
Kurde dziewczyny wy mi tu pomagacie chodź nie podchodzę do in vitro póki co a ja sie pomyliłam tyle tych wyników mój mąż ma że moja nie uwaga kurde. Koncentracje 3.0 a ilość w ejakulacie jest 21.0 ilość a+b w ejak. 10.7. Bardzo przepraszam...Dużo za dużo się pomyliłam...
Spokojnie, wiadomo, nie myli się ten co nic nie robi :p
 
Do góry