reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny mam prosbe o tych ktore u Pasnika szczepily sie leukocytami partnera: jak to dlugo trwa, uboczne efekty, kasa??? Moze mi ktos w 3 zdaniach napisac ❤️❤️❤️
600 zl jedno szczepienie. Sa 3 szczepienia co 3 tygodnie i.poten po 3 kolejnych tygidniacg powtarzasz badanie na podstawie ktorycg kierowal na szczepienie. Efekty uboczne to ns pewno opuchlizna i swedzenie w miejscu wklucia ktore utrzymuje sie gdzirs tydzieb albo i dłużej. Mnie jeszcze po pierwszym szczepieniu bardzo rece bolaly. Mowia ze im wiekszy obrzęk tym lepiej
 
reklama
Widzisz, a u nas wyniki z kariotypow obydwojga plus mikrodelecje chromosomu Y i CFTR meza byly obowiazkowe, zeby w ogole moc podejsc do ivf. Klinika nie rozpoczelaby procedury bez tych wynikow.. ja tez dostalam sporo skierowan od mojego gin-endokrynologa, ktory pracuje w szpitalu uniwersyteckim i jest zwyczajnie dobrym czlowiekiem, ktory pomaga pacjentkom, ale mysle ze wiekszosc dziewczyn nie ma mozliwosci leczyc sie u takich lekarzy [emoji58] szczegolnie osoby nie mieszkajace w poblizu osrodkow uniwersyteckich nie maja bezposredniego dostepu do szpitali uniwersyteckich, ani dostepu na nfz do lekarzy tam pracujacych. Takze to nie do konca jednak kwestia checi znalezienia lekarza, a chyba bardziej mozliwosci. Taki mamy chory kraj
Pewnie z dostępem do lekarza masz rację. Trzeba mieć trochę szczęścia. Nie rozumiem po co badania genetyczne jeśli np. przyczyną jest niedrożność jajowodów. Dlaczego lekarze z klinik niepłodności nie polecają ośrodka w Lublinie który z dość dobrymi rezultatami udrażnia jajowody. Ja już nie miałam czasu na pitu pitu tylko od razu chciałam in vitro. Kolejne badanie nic mi nie dawało, chciałam przekonać się sama co to będzie po stymulacji. Może też inaczej na to wszystko patrze bo mam już dziecko i wiem że u mnie raz już wszystko poszło dobrze? Tak czy siak trzymam za was i siebie kciuki bo ta wstrętna niepłodność dużo nam zabiera z normalnego życia.
 
A jesteś zadowolona z tej kliniki? Ja się zastanawiam nad zmianą właśnie na invimed. Jakiego lekarza stamtąd polecasz?
A gdzie jesteś teraz?
Ja byłam w invimedzie i tam jest masówka, na to trzeba być przygotowanym, moje transfery i ogólnie wszystko było załatwiane jakby w locie ale miałam też dr, która już tam nie pracuje i nie mogę zbyt wiele o niej dobrego powiedzieć jeśli chodzi o próbę podjęcia diagnostyki i włączanie leków po transferze, z drugiej strony przystawała na większość moich pomysłów. Moim zdaniem idąc do tej kliniki warto iść do szefa dr Giz. Nie wiem tylko jak się zapatruje na zalecenia innych lekarzy specjalistów ale ogólnie to dobry ginekolog i ma dobre opinie.
 
Pewnie z dostępem do lekarza masz rację. Trzeba mieć trochę szczęścia. Nie rozumiem po co badania genetyczne jeśli np. przyczyną jest niedrożność jajowodów. Dlaczego lekarze z klinik niepłodności nie polecają ośrodka w Lublinie który z dość dobrymi rezultatami udrażnia jajowody. Ja już nie miałam czasu na pitu pitu tylko od razu chciałam in vitro. Kolejne badanie nic mi nie dawało, chciałam przekonać się sama co to będzie po stymulacji. Może też inaczej na to wszystko patrze bo mam już dziecko i wiem że u mnie raz już wszystko poszło dobrze? Tak czy siak trzymam za was i siebie kciuki bo ta wstrętna niepłodność dużo nam zabiera z normalnego życia.
U nas genetyka byla koniecznoscia ze wzgledu na przeszlosc onkologiczna meza i uszkodzone w wyniku chemioterapii nasienie. Takze diagnostyka uzalezniona jest tez w duzej mierze od przyczyny nieplodnosci.
Juz kiedys ktoras z dziewczyn tutaj madrze napisala, idealna sytuacja gdybysny wszystkie po kolei zaszly w zdrowe ciaze, donosily i urodzily zdrowe dzieci. A forum mogloby istniec jedynie towarzysko ale bez zwiazku z nieplodnoscia
 
reklama
Kurde dziewczyny wy mi tu pomagacie chodź nie podchodzę do in vitro póki co a ja sie pomyliłam tyle tych wyników mój mąż ma że moja nie uwaga kurde. Koncentracje 3.0 a ilość w ejakulacie jest 21.0 ilość a+b w ejak. 10.7. Bardzo przepraszam...Dużo za dużo się pomyliłam...
To zmienia postać rzeczy [emoji51] Wynik kwalifikuje się do IUI.
Drożność miałaś badaną? Monitoringi owulacji były?

Mowia ze im wiekszy obrzęk tym lepiej
Dobrze, że tylko mówią [emoji6] Obrzęk nie ma znaczenia dla efektu szczepień, na szczęście [emoji51]

@dżoasia nie mow, że ty podchodziłaś od razu po szczepieniach do stymulacji [emoji15]
 
Do góry