reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Mieciu85 nie stresuj się tak bardzo tym progesteronem - ja na początku ciąży też miałam bardzo niski przeważnie między 10 a 15 ( też jestem z Ciechocinka i dołożyli mi tylko jeden dodatkowy duphaston ).
Obecnie 23 tydz ;)
Gorzej wpływa na maluszka Twój stres więc głowa do góry ;-) ;)
@tamiza a co u Ciebie? Jak samopoczucie?
Wiesz kogo nosisz pod serduszkiem, bo gdzieś mi ta informacja umknęła? :/
Jeszcze niedawno odbieralas bete... ;)
 
reklama
A dostałam dziś pierwszy wydruk usg[emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ Ciąża wewnatrzmaciczna, widac pęcherzyk 4mm 4 tydzień 6 dzień ciazy!!! :laugh2::laugh2: Narazie wszystko w najlepszym porządku i oby tak dalej

lafantynka superrr! Jakos przegapilam wczoraj Twoj post! Gratuluje pieknego widoku! [emoji173]️[emoji173]️ kiedy idziesz teraz podgladac serduszko?
 
Ale laparoskopia i histero to znikoma część badań. Do diagnostyki nie wystarczy Ci zwykły ginekolog, pamiętaj o genetyku, endokrynologu, immunologu i niezwykle ważne jest kompleksowe podejście do tematu (diagnozowa i leczyć parę a nie jedno z nich). Kolejna sprawa....jak mądrze wybrać jeśli nie ma w kim wybierać? Ja mieszkam w Olsztynie, najbliższy immunologu to Warszawa i gdansk, czas oczekiwania na wizytę min 8 miesięcy.....
Ale po co taka armata od razu w diagnostyce. W pierwszej kolejności nasienie, owulacja czy jest, histeroskopia, laparoskopia i w zasadzie większość będzie miała odpowiedź co jest grane. Ja wybrałam lekarza ze szpitala uniwersyteckiego, czyli takiego który po studiach jeszcze coś czyta i pisze publikacje naukowe. Naprawdę nie żałuje. W klinice na samo to wydałabym ze 4 tys. Co do badań hormonalnych to badałam wszystko na samym początku starań to też pod nadzorem ginekologa. Oczywiście w skomplikowanych przypadkach czasami jest to konieczne jeżeli podstawowe badania nie daja odpowiedzi. W klinice Bocian lekarz nawet zasugerował nam badanie kritypów czy jak to się nazywa ale już po mojej minie widział że nie zgodzę się na badania. Zresztą też trzeba być ostrożnym przy opcjach invitrowych, ja pierwszy raz wzięłam bez dodatków tylko uznałam że przyda się lepsze podłoże a wszystkie dodatki kosztują 2.5 tys. Kliniki zarabiają na nas spore pieniądze i wcale się nie dziwie że uznają badania za niezbędne. Zresztą ceny u siebie mają często wyższe niż gdzie indziej np. DNA chlamydii mąż zapłacił 90 zł a w klinice 180 czy 190 zł. No ale każdy sam musi decyzję podejmować.
 
Kochane do kiedy bralyscie na cyklu sztucznym Progesteron i estrofem? Czy to jest do konca 1 trymestru zazwuczaj? Bo musze sobiere recepty dopisac i wyslac dodatkowe leki w piatek.
 
reklama
Ale po co taka armata od razu w diagnostyce. W pierwszej kolejności nasienie, owulacja czy jest, histeroskopia, laparoskopia i w zasadzie większość będzie miała odpowiedź co jest grane. Ja wybrałam lekarza ze szpitala uniwersyteckiego, czyli takiego który po studiach jeszcze coś czyta i pisze publikacje naukowe. Naprawdę nie żałuje. W klinice na samo to wydałabym ze 4 tys. Co do badań hormonalnych to badałam wszystko na samym początku starań to też pod nadzorem ginekologa. Oczywiście w skomplikowanych przypadkach czasami jest to konieczne jeżeli podstawowe badania nie daja odpowiedzi. W klinice Bocian lekarz nawet zasugerował nam badanie kritypów czy jak to się nazywa ale już po mojej minie widział że nie zgodzę się na badania. Zresztą też trzeba być ostrożnym przy opcjach invitrowych, ja pierwszy raz wzięłam bez dodatków tylko uznałam że przyda się lepsze podłoże a wszystkie dodatki kosztują 2.5 tys. Kliniki zarabiają na nas spore pieniądze i wcale się nie dziwie że uznają badania za niezbędne. Zresztą ceny u siebie mają często wyższe niż gdzie indziej np. DNA chlamydii mąż zapłacił 90 zł a w klinice 180 czy 190 zł. No ale każdy sam musi decyzję podejmować.
Widzisz, z takim podejściem wiele osób traci czas i pieniądze. Badania hormonów na początku starań to śmiech, czytasz to co piszemy i wiesz, że te wszystkie badania mają ważność max 6 miesiecy, po prostu parametry się zmieniają. Czy jest owulacja czy nie bada się po pół roku starań naturalnych a nie gdy już wiadomo, że jest jakiś problem- zresztą sama owulacji sukcesu nie gwarantuje.
Badania w invicta kwotowo nie różniły się od sum w laboratoriach niezależnych. Ja z kolei wybrałam pakiet all inclusive żeby żadne dodatkowe koszta się nie pojawiły, lekarz zalecił tylko program bez leków bo miałam refundacje. Ale to moje doświadczenia. Każdy robi jak uwaza. Ja nie miałam ochoty na kolejne porażki, chciałam jak najszybciej dotrzeć do celu. Mi się udało choć nikt mi gruszek na wierzbie nie obiecywal
 
Do góry