reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jesteście bardzo młodzi, więc macie jeszcze czas na spokojną diagnostykę i próby. Ale jeśli Wam się śpieszy, to możecie spróbować z Ivf, co prawda koszty nieporównywalnie większe, ale szanse też. Wyniki badań masz ok., ale może warto troszkę poszerzyć. Można spróbować genetykę i kariotypy zbadać.
 
reklama
Kochane jesli ktoras z Was chcialaby wczesniej dostac sie do Pasnika z kompletem badan czy tez na 1 wizyte to kolezanka chce zwolnic termin na 21.08 na 14:20 jak cos dajcie znac
Gosiu, chciałam się przypomnieć jako, że byłam pierwsza w kolejce :tak:, a widzę, że nie tylko ja czekam. Kochana dobijam się do Ciebie od wczoraj. Coś wiesz może?
 
Gosiu, chciałam się przypomnieć jako, że byłam pierwsza w kolejce :tak:, a widzę, że nie tylko ja czekam. Kochana dobijam się do Ciebie od wczoraj. Coś wiesz może?
Dgd, wiem, że pierwsza zobaczyłaś wpis Gosi, ale ja od kilku dni sygnalizowalam na forum, że potrzebuje terminu do Pasnika, więc nie twórzmy jakiejś sztucznej kolejki, obu nam zależy i niech Gosia zadecyduje
 
Dgd, wiem, że pierwsza zobaczyłaś wpis Gosi, ale ja od kilku dni sygnalizowalam na forum, że potrzebuje terminu do Pasnika, więc nie twórzmy jakiejś sztucznej kolejki, obu nam zależy i niech Gosia zadecyduje
Z tego co pani w apc mówiła jak byłam w pon pierwsze wolne terminy są na początek października do docenta.
 
Witam.
Jestem z wątku |u| insteminacja w walce o pierwsza dzidzie co prawda od niedawna.
Wiem zapytacie co ja tu chce ale czuje że wy jesteście mi w stanie doradzić co robić? Podczytuje Was od pół roku.
Moja historia jest następującą walka zaczęła się w lutym tego roku. Zaczęło się od badań wymagających podejście do |u| od lutego do maja nie moglam wyleczyć (badanie czystości pochwy) w końcu się udało wtedy drożność i tak pierwsza próba do ktorej nie doszlo bo po clo jajeczko urosło w 9 dniu 24.5 na kontroli u zwykłego gin wyszło tam wizyta u gin od niepłodności miała być w 11dniu niestety już jajeczka nie było pękło ale endo tez słabe 7. Drugie podejście na Aromku na początku było ze ok jest 2 jajeczka potem ze 1 nie rośnie 2 powoli. Zastrzyk na przyspieszenie żeby rosło niestety nie bo jajeczko sie zrobiło owalne i zmalalo jeszcze więc nic z tego. Endo ok na 11 brałam Estrofem.Trzecie podejście na clo tak stwierdził gin chodź mówiłam że za szybko urosło ostatnio w 9 dniu pojechałam żeby za późno nie było ale znowu 25 .5 decyzja tak jutro podchodzimy do |u| zastrzyk na pęknięcie i zabieg na drugi dzień. Endo na 10 przy Estrofem. Nie wiem czy peklo czy nie bo nie sprawdzał czy jest czy pękło już jajeczko. Dodam beta nie wyszła, ale przy okazji zrobiłam tsh-2.309 progesteron-1.0 (masakra) i dodam że mam mikrogruczolaka przysadki więc prolaktyne też zrobiłam wyszła-17.43.
Mój mąż ma określona bezpłodność-origospermia.
Zastanawiam się czy |u| w naszym przypadku ma sens.?? Gdzie szukać pomocy....
Dziękuję z góry za pomoc.
A gdzie robicie inseminacje? Przede wszystkim dobrze byłoby wybrać klinikę i zrobić podstawową diagnostykę. Ja do iui nie podchodzilam, w ciążę zachodzilam naturalnie ale nie mogłam jej utrzymać.
 
reklama
A gdzie robicie inseminacje? Przede wszystkim dobrze byłoby wybrać klinikę i zrobić podstawową diagnostykę. Ja do iui nie podchodzilam, w ciążę zachodzilam naturalnie ale nie mogłam jej utrzymać.
Wszystko można zrobić na NFZ. W klinikach są to spore koszty. Ja już po pół roku starań o drugie dziecko miałam skierowanie na laparoskopię i histeroskopię. Oczywiście trzeba mądrze wybrać lekarza. Co do inseminacji to statystyki powodzeń sa marne. Czytałam o dziewczynach które wydały równowartość in vitro a nawet więcej na samą diagnostykę. Nie sądzę aby lekarz podczas laparoskopii w szpitalu przegapił endometriozę albo polip, przecież tych zabiegów robią bardzo dużo. Na pewno lekarze z klinik niepłodności są lepsi w stymulacji cyklu, jeżeli ktoś akurat potrzebuje. Ja mam szczęście i moja ginekolog to mądra kobieta, w pewnym momencie powiedziała zrobiłam już wszystko i tylko in vitro da mi dziecko.
 
Do góry