reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Nie wiem Kochana...
Ja już nic nie wiem jestem tym wszystkim przerażona... Może masz rację że nie ma sensu sobie mieszać w głowie z tym że chce wiedzieć na co powinnam się nastawić...
Ile czasu to może trwać jak to wygląda i w ogóle
Jesli wujek Jarek zaproponuje ci immunosupresje to trwa ona 10-14 lub 21 dni bierze sie w tym czasie 3 leki plus ranigast. Po kuracji musi byc 2 tygodnie przerwy do criotransferu i po tych 2 tygodniach mozna zabierac swoje szkraby. Jesli podchodzilabys do pelnej procedury to najpierw stymulacja punkcja zaplodnienie i mrozenie zarodkow dopiero pozniej leczenie immunosupresyjne poniewaz moze miec ono wplyw na jakosc komorek. To tak pokrotce a jak mialabys ta immunosupresje zalecona to bede odpowiadac na nurtujace cie pytania ;)
a narazie prosze sie nie denerwowac tylko spokojnie czekac na wyniki i wizyte u wujka [emoji16][emoji16]
 
Dziekujemy Justin[emoji173]️, jutro bede kombinowala wizyty wiec dam znac. Klinika mowi, zeby zrobic pecherzykowa 21 dpt i serduszkowa 28 dpt. czy z medycznego punktu widzenia jest jakies przeciwwskazanie zeby to od razu isc na tego 28 czy lepiej probowac sie umowic jednak na obydwie? Mam dosyc skomplikowany dojazd na te wizyty i sie zastanawiam jak najlepiej zrobic.
mozesz jechac na sama serduszkowa tym bardziej ze to 7 dni roznicy duzo dziewczyn jechalo tylko na nia ;)
 
Jesli wujek Jarek zaproponuje ci immunosupresje to trwa ona 10-14 lub 21 dni bierze sie w tym czasie 3 leki plus ranigast. Po kuracji musi byc 2 tygodnie przerwy do criotransferu i po tych 2 tygodniach mozna zabierac swoje szkraby. Jesli podchodzilabys do pelnej procedury to najpierw stymulacja punkcja zaplodnienie i mrozenie zarodkow dopiero pozniej leczenie immunosupresyjne poniewaz moze miec ono wplyw na jakosc komorek. To tak pokrotce a jak mialabys ta immunosupresje zalecona to bede odpowiadac na nurtujace cie pytania ;)
a narazie prosze sie nie denerwowac tylko spokojnie czekac na wyniki i wizyte u wujka [emoji16][emoji16]
Dziękuję ❤️ ja mam jeszcze jednego mrożaczka i dlatego tak walczę
 
z tym leżącym trybem życia to zalecenia były sprzeczne, jedni kazali mi dosłownie leżeć plackiem (horror) inni uważali, że oszczędny tryb życia, ale nie plackowanie

tak czy siak obecnie dokuczają mi plecy, mam bardzo zmienione ciało - tak w stronę budyniu, a że zawsze byłam szczupła i się w ciuchy prawie żadne nie mieszczę, to nały smuteczek

tak, dokładnie, wcześniaki nadrabiają i są waleczne! a Ty z którego tygodnia jesteś?

tam gdzie byłam w szpitalu ratują nawet najwcześniejsze dzieciaki, te historie, te matki, ich przejścia to mnie strasznie rozwalało psychicznie...
Z tym plackowaniem to faktycznie masakra sama przerobilam to przez 2 tygodnie przy krwiaku nie dalo sie tak calkowicie bo czlowiek kur... dostawal ;)

Jesli chodzi o kregoslup to polecam wizyte u fizjoterapeuty i albo masaz albo kinesiotaping a napewno tez pokaze cwiczenia na wzmocnienie miesni przykregoslupowych tego nie ma co bagatelizowac bo Lenka bedzie coraz wieksza a kregoslup sam sie nie naprawi tylko bedzie z nim coraz gorzej jesli nic nie zrobisz.
A cialo z czasem tez wroci do swojego dawnego wygladu troszke pracy tez trzeba w to wlozyc napewno. Ale nie ma sie co zamartwiac po cc w 2 miesiace to jeszcze chyba zadna nie byla tu idealna ;)

Ja jestem z 7 miesiaca mialam byc kwietniowa a zrobilam rodzicom niespodzianke 14 lutego :)

oj to sie napatrzylas na te maluszki i emocje ich rodzicow. Z jednej strony pewnie dawalo to ogromne nadzieje a z drugiej wielki strach skoro bylo tam codziennoscia
 
Dzieki misis, poczekam do rana co dr M na to, najwyzej DHLem paczke wysle mi siostrzenica z polski to za 24h bede miala. Mam jeszcze w zapasach 4 opakowania lutinusa jakby co. Ja mysle, ze jak by w macicy byl nisku ten progesteron to pewnie bym plamila juz do tej pory ale sprawdzic trzeba.
Kochana a nie lepiej byloby na wizycie u tego lekarza ktorego polecila ci klinika poprosic o zastrzyki z progesteronu tak zebys nie miala problemu z jego dostaniem bo u was chyba nie ma prolutexu jest jakis progesteron domiesniowo bo szwagierka brala. wtedy nie mialabys problemu z wysylaniem paczki z Pl. A do tego czasu jakby kazali zwiekszyc to brac luteinus
 
Kochane jak radzicie sobie z Mdłościami ?? Czujemy się bardzo dobrze i jestem na 100% pewna ,ze to lutinus mnie podrażnia idę 20 do lekarza ;) i stwierdziłam ,ze będę chodziła prywatnie do lekarza bardzo fajny ten lekarz co mnie do szpitala przyjmował ;) Wszystko pięknie wytłumaczył pokazał itp i przedewszystkim zależy mi na tym aby lekarz w szpitalu pracował na oddziele aby był przy porodzie ;) i jest odrazu lepiej się traktowanym jak jest się pacjentka lekarza który na oddziele pracuje ;)
Mdlosci jedyny sposob na nie to bylo ich zajadanie czyli ciagle przegryzki ;)
 
reklama
Bylam juz na tym doszczepieniu w zeszly wtorek ale on ma tak jeszcze na urlopie. Jak cos to bede mu gitare blizej procedury zawracac :)
Zawracaj zawracaj jesli nie poczta to niech scan na meila wysle. Z zaleceniami kazdy rodzinny powinien ci wystawic nawet jesli widzi cie pierwszy raz. Jedyne co to moze ze zlosliwosci wystawic ci recepte na 100 %
 
Do góry