reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No właśnie wszystkie badania miałam już robione, mam je powtórzyć. Na histeroskopie zapisałam się na poniedziałek. Ale co do zmiany protokołu jestem trochę przerażona. Poza tym nie za bardzo rozumiem, z tym szefem. To ona ustali mi najważniejsze czyli rozpisze stymulację a potem zajmie się nami Lewy, przecież to całkowicie bez sensu...
Lottta to ma sens. Do Lewandowskiego walą drzwiami i oknami. Trzeba zapisyeać się przez asystentkę lub być tak upierdliwym że cię przyjmie. Super że będzie prowadził ci stymulację on zawsze prowadzi swoim pacjentkom całą. Taszycka też z nim skonsultuje leki do stymulacji. Nie masz nic do stracenia zaufaj im.
 
reklama
54 dni do porodu, a dzieciaki już pokazują swą złośliwość. .. ułożyly się główkowo (dotychczas były poprzecznie), ważą więcej niż powinny (jeden ponad 2400, drugi ponad 2200), lekarka powiedziała, że nie sądzi bym wytrzymała dłużej niż 4 tygodnie.. mam wskazania medyczne do cesarki - weź teraz człowieku pedałuj w ten upał po specjalistach. .
 
@anett96 też miałam wczoraj takie przemyslenia, zadzwoniłam na infolinię i pani tak mnie zirytowala że poprosiłam o procedurę przeniesienia zarodków (notabene dzisiaj dzwonił embriolog) no ale zadzwoniłam dzisiaj i była bardziej kompetentna Pani i mi przeszło to przenoszenie, ale przynajmniej wiem że u mnie w klinice kosztuje to 500 zł

Ja jeżeli będę zmieniać to na Twoją klinikę :D
 
Dziewczyny a jak jest w Novum z hodowlą zarodków? Wiem,że transfery sa w 2-3 dobie, a kiedy mrożą pozostałe, też w 3 dobie?
 
Dziewczyny,bo rozkminiam te ostatnie wydarzenia i tak się zastanawiam czy komuś udało się donosić zdrową ciążę przy mega słabym nasieniu? Mój mąż ma kiepski ruch,morfologię 0, małą ilość plemników. Genetyka,więc nic nie da się z tym zrobić. I takie mnie myśli teraz nachodzą,że może te wszystkie zarodki,które będziemy mieć, nie będą w stanie się rozwijać w macicy,bo coś z nimi będzie nie tak mimo,że w laboratorium są wysokiej klasy,to stworzone z niskiej jakości plemnika. Może zaklinamy rzeczywistość i skazujemy te dzieciątka na śmierć. Zaczynam myśleć nad nasieniem dawcy. Niedrożne jajowody da się obejść, problemy immuno też itd.,a to nasze nasienie zawsze będzie do doopy. Może niepotrzebnie się upieramy na nasienie męża.
Aniu na takie rozmyślenia przyjdzie czas. Chlopker też jest bezplemnikowa i też miała puste jajo a teraz ciąża. Myślę że uvzciwy lekarz kiedyś o tym powie jak będzie trzeba. A teraz nie zwariuj i zrób tą histeroskopię w novum. Spróbuj siè jeszcze zapisać do dr wolskiego w novum i zapytaj go wprost czy widział dzieci z takich wyników. On jest andrologiem i też takim mini guru w polsce. Plan b jest i chwała Bogu że jest taka możliwość.
 
No dobra następna moja paranoja. Co oznacza rozciągliwy śluz po transferze? Chyba powinien być bardziej biały jak to w drugiej połowie cyklu. Przepraszam za dosłowność opisu.
 
reklama
U nas jest ogromny pomysł z nasieniem, plemniki pozyskane w drodze biopsji. My od razu zdecydowaliśmy się zapładniać zarodki pół na pół z mężowego nasienia i dawcy. Niestety z mężowych zarodków się nie udało a z blastkami nd się udało.
Ale wiem, że są dziewczyny, którym się udało mimo słabego nasienia.
U mnie podobna sytuacja. Z nasienia partnera nie zostało żadnych zarodków mimo że więcej komórek się zaplodnilo i zarodki do 3 doby dużo lepiej się rozwijały. Podane 2 piękne zarodki w 3 dobie też nie dały ciąży. A z nasienia dawcy zostały nam 4 blastki zamrożone. Gdybyśmy nie podjęli decyzji o skorzystaniu z ND to dziś pewnie znów zostali byśmy z niczym, załamani psychicznie i splukani finansowo. Jeżeli rozważacie taka opcję to warto.
 
Do góry