reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Zobacz załącznik 882279

Asiu obecnie kupilm sobie pragnę plus i to biore jako zestaw witamin. Czyli ta dawka w tych witaminach wystarczy i więcej nie trzeba?
A ten kwas foliowy w dużej dawce zapisał mi w lutym po pozytywnym teście dopiero. Jakby teraz dobrze poszło to zapytam co i jak i pogadam co słyszałam ;)
Moim zdaniem Femibion ma lepszy skład, jest chyba wiecej tej metyowanej formy i dodatkowo jeszcze napewno witamina D3, E,C jod biotynę, B6, B12, B1 i B2 oraz niacynę i kwas pantotenowy
 
Ja przy pierwszej ciąży przy PCo dostawałam kwas foliowy w wysokiej dawce na receptę bo podobne problem z wchłanianiem maja kobity z PCO.
Napewno przy MTHFR jest problem z wchłanianiem i wtedy, wg zaleceń Pani genetyk, powinno sie brać właśnie ta zmetylowaną formę. Powiedziała, że jak przy wysokim kwasie foliowym homocysteina jest powyżej 15 (nie pamiętam jednostek) to ona poleca taki kwas foliowy z internetowego sklepu dla sportowców, a powyżej 8 wystarczy jakis z apteki-oczywiscie forma zmetylowana, więc myślę, że samo określenie poziomu kwasu foliowego to nie wszystko, tutaj nakłada się jeszcze więcej rzeczy, a ja piszę tylko dla przypadku z MTHFR w heterozygocie.
Ja też dostałam jakiś kwas foliowy od ginekologa na receptę, ale już inny mi powiedział, że mieszanka jest lepsza, i ja też tak myśle
 
Zobacz załącznik 882279

Asiu obecnie kupilm sobie pragnę plus i to biore jako zestaw witamin. Czyli ta dawka w tych witaminach wystarczy i więcej nie trzeba?
A ten kwas foliowy w dużej dawce zapisał mi w lutym po pozytywnym teście dopiero. Jakby teraz dobrze poszło to zapytam co i jak i pogadam co słyszałam ;)
Mowie ci, najlepiej sobie oznacz poziom kwasu we krwi i bedziesz wszystko wiedziec. Tu w pregnie masz mieszanke wiec ja mysle ze to wystarczy :)
 
Moim zdaniem Femibion ma lepszy skład, jest chyba wiecej tej metyowanej formy i dodatkowo jeszcze napewno witamina D3, E,C jod biotynę, B6, B12, B1 i B2 oraz niacynę i kwas pantotenowy
Kiedys lykalam pregne ale wlasnie jak poczytalam sklad femibionu to sie na niego przerzucilam.
 
@Biedroneczka83 tak na chlopski rozum - skoro twoj doktorek twierdzi, ze masz problem z przyswajaniem to trzeba wlasnie zaopatrzec sie w latwo przyswajalna forme, a nie lykac gigantyczna dawke syntetyku, z ktorym wg niego masz przeciez problem, zeby przyswoic. Tylko z tym metylem to nie polecam sie calkowicie na metyl przerzucac tylko wlasnie ta mieszanke. To tak z wlasnego przykladu, bo mi posamym metylu homocysteine znowu wywalilo.
 
reklama
tego nie wiem jeszcze, ale obawiam sie ze moze. A gdzie masz tatuaz? W jakims widocznym miejscu?

Na łopatce. Wiem że to nie przedramię, ale ja też w koszulach nie chodzę i często jest widoczny. Może 30 lat temu jeszcze myślano, że jak tatuaż to kryminalista. teraz to chyba co druga osoba ma tatuaż, więc raczej traktowany jest jako moda i ozdoba ciała niż jak coś negatywnego.
 
Do góry