reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czesc, moze niektore z was mnie pamietaja, bo co kolejne podejscie do ivf, to i na forum sie pojawiam. Tym razem przychodze z powaznym problemem, moze ktoras byla w podobnej sytuacji. Dzis 15 dzien cyklu, na poczatku cyklu jeden dzien bardzo silnego krwawienia, nastepne dni juz slabiej. W przyszlym miesiacu powinnam miec histeroskopie w zwiazku z czym w poniedzialek bylam w szpitalu na umowieniu terminu i usg, lekarka zauwazyla plyn w macicy, ale jakos tego specjalnie nie komentowala a ja nie wypytywalam, innych uwag nie miala. Dzis popoludniu plamilam, takimi klejacymi sie krwawymi blonkami, jako ze standardowo przegwrazliwiona jestem zrobilam test, a tam dwie krechy. Teraz juz nie plamie, jutro jade z rana do lekarki. Obawiam sie ze zdrowej ciazy z tego nie bedzie. Czy ktoras z was potrafi to jakos skomentowac? Ciaza dwa tygodnie po okresie, brak ciazy na usg?
 
reklama
Dziewczyny mam problem ze swoja cera po stymulacji myslalam ze przejdzie ale sie pogarsza w zyciu nie mialam tak opryszczalej twarzy szyi i rak normalnie pryszcz na pryszczu az wymiotowac mi sie chce na moj widok:(Zaczelo sie jak zaczelam brac leki na stymulacje i myslalam ze przejdzie jak juz ich nie bede brala a sie pogarsza:(Myslicie ze jakies kremy moge uzywac albo cokolwiek jak jestem po transferze?

Żadnych kremów, żadnych peelingów kwasowych... mialam podobnie i pani w sklepie zielarskim poleciła mi olejek herbaciany. Zapach mi sie kojarzy z pastą do butów ale cóż :laugh2:
Tylko sprawdz najpierw na rece czy nie masz jakiegos uczulenia. Olejek stosuje się miejscowo, wiec nie rozcieraj na calej twarzy tylko nakladaj tam gdzie trzeba.
Dość ladnie mi sie to wyleczylo ale w trakcie immunosupresji wszystko wróciło. Tutaj juz mi pomógł peeling kwasowy
 
Żadnych kremów, żadnych peelingów kwasowych... mialam podobnie i pani w sklepie zielarskim poleciła mi olejek herbaciany. Zapach mi sie kojarzy z pastą do butów ale cóż :laugh2:
Tylko sprawdz najpierw na rece czy nie masz jakiegos uczulenia. Olejek stosuje się miejscowo, wiec nie rozcieraj na calej twarzy tylko nakladaj tam gdzie trzeba.
Dość ladnie mi sie to wyleczylo ale w trakcie immunosupresji wszystko wróciło. Tutaj juz mi pomógł peeling kwasowy
Dzieki Kochana poszukam tego olejku bo az wstyd do ludzi wyjsc:(
 
Cześć ddziewczyny,
Jestem nową forumowiczka- przeszłam do Was z wątku o iui ( które dla nas okazało się bezowocne). Teraz jestem stymulowana do in vitro. Stąd pytanie do Was bardziej doświadczonych dziewczyny: czy w penie Gonalu f może być więcej jednostek niż na opakowaniu? Spotkałam się z taką opinią na forum sprzed kilku lat. W moim penie powinno zostać 100 j.m. więc brakujące 50 miałam dołożyć z nowego opakowania, jednak podczas robię ją zastrzyku że "starego pena ustawiłam jakoś tak 150j.m. i wszystko zeszło do zera.. nie zablokowalo się wcześniej, tj. przy 100. Możecie coś powiedzieć na ten temat? Nie wiem czy dokładać tą 50?

Dziękuję z gory
Tez tak mialam ze mi zistawalo cos w penie, tj. Bylo wiecej niz powinno ale to wynika pewno z tego ze przed podaniem trzeba powietrze wykurzyc:) i zawsze troche leku wyleci i musi byc zapas. Juz nie powiem Ci dokladnie ile mi tego zostawalo ale normalnie usrawialam na starym penie 150j bo tyle bralam i ile mi zabraklo to tyle bralam.z nowego.
 
Ehh kwestie finansow, sil i mozliwosci dotycza nas wszystkich w rownym stopniu, niezaleznie od wieku.. [emoji853] zeby chociaz nie zniesli tej refundacji ivf... no ale w takim zyjemy kraju, gdzie rzad przyrownuje in vitro do eksperymentow medycznych nazistow na wiezniach, wiec czego sie mozna spodziewac [emoji853]
Nie gadajcie, obniżyli przecież ceny rekwizytów (leków) do uprawiania czarnej magii :D szkoda tylko że teraz są prawie darmowe a przedtem i tak był tanie... Chyba, że bez refundacji jest jakaś znaczna różnica w cenie to co innego ;)

@chlopkers @myszkakiszka piękne dzieci w swoich pięknych domeczkach :) brawo!!

@Olk@24 dr Ludwin to dooobra decyzja, polecam. Tylko, że ja bym wybrała jego żonę - Ingę jeśli chodzi o konsultację - kobieta rzeczowa, tłumaczy wszystko jak dziecku, wszystko pięknie opowiada i pokazuje na usg, dokładnie omawia zabieg. Z nią myślę, że prędzej się dogadasz. Artur - mistrz w swoim fachu, niech Ci zrobi zabieg, bo jest w tym specem (Inga Cię do niego pokieruje), do niego odsyłają lekarze z całej Polski na takie cud-zabiegi. Ale jest specyficzny, małomówny i zakręcony na wizytach.
 
Czesc, moze niektore z was mnie pamietaja, bo co kolejne podejscie do ivf, to i na forum sie pojawiam. Tym razem przychodze z powaznym problemem, moze ktoras byla w podobnej sytuacji. Dzis 15 dzien cyklu, na poczatku cyklu jeden dzien bardzo silnego krwawienia, nastepne dni juz slabiej. W przyszlym miesiacu powinnam miec histeroskopie w zwiazku z czym w poniedzialek bylam w szpitalu na umowieniu terminu i usg, lekarka zauwazyla plyn w macicy, ale jakos tego specjalnie nie komentowala a ja nie wypytywalam, innych uwag nie miala. Dzis popoludniu plamilam, takimi klejacymi sie krwawymi blonkami, jako ze standardowo przegwrazliwiona jestem zrobilam test, a tam dwie krechy. Teraz juz nie plamie, jutro jade z rana do lekarki. Obawiam sie ze zdrowej ciazy z tego nie bedzie. Czy ktoras z was potrafi to jakos skomentowac? Ciaza dwa tygodnie po okresie, brak ciazy na usg?
na usg ciąże widać trochę później więc nic nie jest przesądzone że coś jest nie tak. A u nas tych z problemami nigdy nic nie wiadomo kiedy okres a kiedy owulacja, różne cuda się dzieją:) ja jestem w ciazy 20tydzien,naturalny cud , a dowiedziałem się bo chciałam okna myć a okresu brak , parę dni przed wizytą stymulayjna ❤ tak więc trzymam kciuki aby test nie kłamał,a najlepiej zrób bete.
Jutro już blisko wizyta wszystko wyjaśni :)[/QUOTE]
 
A ile tego masz? Ja jestem chetna bo mam jedno opakowanie i do nastepnej wizyty mam na styk ale jakby sie okazalo, ze w aptece musza sprowadzic to wtedy będzie problem
Kochana już nie mam, przykro mi. Ale to jest taki lek ze nie powinno byc problemu a zawsze mozrsz wejsc na strone ktomalek.pl i zobaczuc gdzie jest najblizej dostępny
 
reklama
@Tysiek777 po ierwsze gratuluję, że w ogóle udało się bez IVF :) Trzymam kciuki za pozytywny rozwój wydarzeń. Może na usg było za wczesnie, a ten "okres" w ciąży - zwłaszcza na początku bardzo często się zdarza. Ten płyn w macicy to może było coś od ciąży, może to tylko wyglądało na płyn... hmmm?? Gdzieś kiedyś sie spotkałam z określeniem (nie pamiętam jak to się fachowo nazywało) w stylu "bajorko ciążowe" - wiem głupie to moje określenie ale nie umiem sobie przypomnieć - czyli, że pęcherzyka nie widać, ale coś tam się zaczyna tworzyć. Dawaj znać co u Ciebie bo mi aż adrenalina skoczyła :D
 
Do góry