reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja już po badaniu prenatalnym. Na USG wszystko wyszło ok, serduszko, żołądek, kość nosowa i karkówka, także nie ma powodu do zmartwień. Maleństwo ma już 5,7 cm [emoji7]
IMG_20180706_141604.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180706_141604.jpg
    IMG_20180706_141604.jpg
    94,7 KB · Wyświetleń: 348
reklama
W ustawie jeżeli fsh jest prawidłowe to refundacja przysługuje. Ale zaraz pewnie dziewczynki to znajdą.ktoś miał tu na forum refundację tylko na podstawie wiek plus ilość prób plus fsh.
Kochane to bardzo prosze. Jesli ktos mial na podstawie wieku albo jakis link do ustawy. Moje amh calkowicie dyskwalifikuje mnie z invitro z dofinansowa niem. Jednak wiek i fsh pozwalaja wziazc udzial
 
Musi być pęcherzyk żółtkowy, jak by na jego największy wymiar wziął wyostrzył, to powinien być taki okrągły jasny, czarny w środku. U mnie też na pierwszej wizycie go nie mierzył, tylko napisał, że jest widoczny.
No tak wiesz co przypomnialo mi sie ze jak pokazal mi go na ekranie komputera to faktycznie bylo widac jakies dwie struktury, jeszcze w pierwszej chwili pomyslalam ze to jeden zarodek sie podzielil a na zdjeciu juz zupelnie inaczej... Ale rzeczywiscie masz racje, uspokoilas mnie, dzieki bardzo!
 
No wlasnie kiedy heparyna jest refundowana? Pytam poniewaz na podstawie recepty z kliniki placilam zawsze 100%, natomiast jak bylam u mojego gin na usg, to dostalam recepte z refundacja i za 10 zastrzykow Neoparinu M zaplacil 3.20zl. Obydwu lekarzom pokazywalam te same wyniki z badan trombofilii, pai 1 homo i mthfr obydwie w wersji hetero. Myslalam ze to tylko dobra wola mojego ginekologa, albo ze w prywatnej klinice nie moga wystawiac recept na refundacje. A tu mowicie ze jest jakas podstawa do refundacji?

Ja nie mam żadnych wskazań, biorę bo nie zaszkodzi, a może pomóc i dostaje ze zniżka :p dużo zależy od lekarza, a chodzę prywatnie.
 
Niepowodzenia poloznicze sa podstawa do refundacji. Teoretycznie po 3 poronieniach i po potwierdzonej ciazy, czyli po becie. W praktyce ja po 1cb i po 1poronieniu dostalam z refundacja juz przed trzecim transferem, a przed czwartym inny dr powiedzial, ze z R dopiero da po pozytywnej becie bo inaczej nie moze. Wiec to zalezy od lekarza i humoru niestety.
Mutacje na trombofilie nie sa podstawa do refundacji ale bardzo wielu lekarzy tak jak twoj gin wpisuje profilaktyke przeciwzakrzepowa jakby ktos chcial go skontrolowac i to juz jest wskazanie do refundacji
Dzieki dziewczyny za wyjasnienie [emoji4]
 
reklama
Do góry