reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Pierwszy dzień to ten w którym krwawisz z opisu wynika że dziś więc od jutra gonal
Dziękuję bardzo. Kurcze normalnie panika mnie dopada bo co jak wezme dzien za pozno/dzien za wczesnie.Wy tez byliście takie zagubione przy pierwszym podejsciu?Bo teraz jak maszyny wiedzace wszystko o zabiegu,wynikach itd jestescie.:)))
 
reklama
Dziękuję bardzo. Kurcze normalnie panika mnie dopada bo co jak wezme dzien za pozno/dzien za wczesnie.Wy tez byliście takie zagubione przy pierwszym podejsciu?Bo teraz jak maszyny wiedzace wszystko o zabiegu,wynikach itd jestescie.:)))
Tak. Kazda na poczatku jest zagubiona. Takze nie przejmuj sie [emoji4] ja mialam poki co jedna stymulacje i gdybys mnie zapytala o jakies konkrety, tez niewiele z tego kumam. Po prostu co wizyte lekarz robil usg, sprawdzal poziom hormonow, ja nawet nie wiedzialam jakie oni robia analizy z pobran krwi [emoji6] cos tam sobie rozkminial, pozniej mi dodawal/odejmowal leki i tyle [emoji4] a ja staralam sie postepowac zgodnie z zaleceniami
 
Justin super ze lekarz w koncu potwierdzil dwojeczke :) A na jakim poziomie myslisz ze jest u Cb teraz beta? Bo ja slyszalam ze z blizniakami to gorzej widac nawet gdy beta jest mega wysoka - w pojedynczej ciazy przy wysokiej becie juz jest ladny widok a przy takiej samej ale blizniaczej jest o polowe slabiej.
A co do rozkminiania w nocy to ja tez mam do tego talent, najczarniejsze mysli wlasnie w nocy przychodza, a juz za dnia te same mysli wydaja sie absurdalne :)
Nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam betę przy okazji TSH i ft4, więc dam później znać, co mi tam wyjdzie. :)
 
Heparyne mam. I moj gin mowil ze mozemy ja zostawic na cala ciaze ze wzgledu na MTHFR. To mowisz ze wtedy mozna by odstawic te wszystkie moje magiczne metyle ktorymi zawalilam juz cala szafke w kuchni? [emoji4]
Kochane, mam prosbe, walcie mnie po glowie co jakis czas, zeby zachowac zdrowy rozsadek w tym.temacie [emoji9]
Metyle i tak bym brała (albo mieszała z syntetykami) bo tak czy siak są potrzebne jako witaminy. Ale zachowałabym umiar (samej mi ciężko bo mam chyba z 10 rodzajów suplementów i mieszam tu taki kwas, tu taki)... I dopytaj po prostu gina co dokładnie z tą homocysteiną i czy heparyna na nią pomaga.
Dziewczyny na innym wątku mówiły, że na tą homocysteinę się zrobił ostatnio boom, bo ktoś oczywiście kosi pieniążki na metylach, modulatorach homocysteiny itp. A 5 lat temu ktoś o tym słyszał, poza osobami z chorobami zakrzepowymi?
 
Wierzcie mi laski, że połowa tych sumiennych katolików, którzy Was wywalą.z gabinetu za in vitro, w latach 70tych wykonywała aborcje bez mrugnięcia okiem.
Leżę, krwawię, brzuch boli i bardzo bym chciała już być w domu. Nie sądzę, że przy takich skurczach i plamieniach żywą krwią coś mogło się ostać w tej macicy. Nawet jesli było... :(
 
Metyle i tak bym brała (albo mieszała z syntetykami) bo tak czy siak są potrzebne jako witaminy. Ale zachowałabym umiar (samej mi ciężko bo mam chyba z 10 rodzajów suplementów i mieszam tu taki kwas, tu taki)... I dopytaj po prostu gina co dokładnie z tą homocysteiną i czy heparyna na nią pomaga.
Dziewczyny na innym wątku mówiły, że na tą homocysteinę się zrobił ostatnio boom, bo ktoś oczywiście kosi pieniążki na metylach, modulatorach homocysteiny itp. A 5 lat temu ktoś o tym słyszał, poza osobami z chorobami zakrzepowymi?
Tak wiec dziewczyny z tamtego drugiego watku maja takie samo zdanie jak moj M [emoji4] i pewnie maja racje!
Teraz, po przejrzeniu uaktualnionej listy Pana Pigulki (albo Tabletki-zawsze mi sie to myli), sklaniam sie do Omega Med Optima Forte DHA. Nie najtanszy, ale ma wszystko co zalecaja z wielkiej piatki, w dawkach rekomendowanych, bezpieczne zrodlo DHA i nic poza tym. A raz za czas ewentualnie lykne reszte metylowanych z grupy B. Biore teraz niepelna dawke i nie codziennie tego Thorne Prenatal, ale tam jest chyba za duzo witamin. Kurcze w Stanach maja przeogromne rekomendowane dawki witamin. Ze wzgledu na niezdrowa diete ich spoleczenstwa. A ja sie staram urozmaicac mocno diete. Moze lepiej nie przesadzac
 
Dziewczyny z Łodzi i okolic. Koleżanka ma problem - od 2lat nie może zajść. Chodzi do jakiejś NFZtowskiej kliniki leczenia niepłodności. Ale tam zbadali jej hormony i powiedzieli, że wszystko ok, nie mają jak pomóc. Ani histero nie chcą zrobić ani trombofilii, kariotypów... Nie chcę kierować dziewczyny do kliniki IVF, bo wiadomo, że im też na kasiorce zależy, a ona nie jest gotowa na IUI ani IVF, zwłaszcza, że rok temu zaszła naturalnie tylko poroniła, więc wg mnie problem leży w immunologii lub krzepliwości... A dziewczyna też na razie nie ma za bardzo kasy bo otworzyła własny interes i dlatego tak bardzo chciała do tej NFZtowskiej kliniki... Może macie jakiegoś gina do polecenia? Ktośkto by histeroskopię/biopsję zrobił na NFZ?
 
reklama
Tak wiec dziewczyny z tamtego drugiego watku maja takie samo zdanie jak moj M [emoji4] i pewnie maja racje!
Teraz, po przejrzeniu uaktualnionej listy Pana Pigulki (albo Tabletki-zawsze mi sie to myli), sklaniam sie do Omega Med Optima Forte DHA. Nie najtanszy, ale ma wszystko co zalecaja z wielkiej piatki, w dawkach rekomendowanych, bezpieczne zrodlo DHA i nic poza tym. A raz za czas ewentualnie lykne reszte metylowanych z grupy B. Biore teraz niepelna dawke i nie codziennie tego Thorne Prenatal, ale tam jest chyba za duzo witamin. Kurcze w Stanach maja przeogromne rekomendowane dawki witamin. Ze wzgledu na niezdrowa diete ich spoleczenstwa. A ja sie staram urozmaicac mocno diete. Moze lepiej nie przesadzac
Ja też się skłaniam ku optima med forte i dołożyć do tego DHA raz na dwa dni.
Obecnie mam Composita Mama (teżz 5/5 u Pana Pigułki) - tylko tam jest DHA z ryb (co prawda standaryzowane - cokolwiek to znaczy), więc dokończę co mam i się przerzucę na Omegę. A taką "bombę" witaminową ciążową to sobie można raz w tygodniu pewnie łyknąć na wszelki wypadek, żeby niczego nie brakło - ja sobie kupię takie coś Garden of Life - tam jest mega dużo witamin, ale wszystkie "wyciągnięte" z warzyw i raz na czas zapodam. Bo u mnie czasem średnio z jedzeniem warzyw bo tylko ogórka i kalafiora lubię :p
 
Do góry