reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wierzycie w coś takiego jak intuicja? Sprawdziła się u Was?
Staram sie podchodzic do zycia zdroworozsadkowo ale przygoda z ivf pokazala mi ze chyba intuicja istnieje. Przy pierwszej probie, gdy mialam epizod skurczowy (pomimo przyrastajacej dotychczas dobrze bety) wiedzialam ze cos jest nie tak. Bylam pewna ze wynik kolejnej bety bedzie kiepski. I tak bylo. Skonczylo sie zabiegiem po pustym jaju.
Natomiast po tym transferze, bylam dziwnie wewnetrznie spokojna o wynik bety. Nie powiem ze robilam sikanca na pewniaka, ale kurcze jakis wewnetrzny glos mowil ze ta weryfikacja bedzie ok. Zobaczymy co przyniesie los dalej [emoji4] bo im dluzej trwa moj sen, tym coraz bardziej zaczynam lapac stresa. Zaczely sie juz nawet bezsenne noce z ksiazkami [emoji6]
 
reklama
A dzieki [emoji9] juz pisalam wczoraj ale to pewnie sobie doczytasz [emoji4] beta z wartosci 607 w 12dpt wzrosla do 1446 w 14dpt [emoji4] jeszcze czekam na wczorajszy progesteron, bo to wysylaja do innego lab na oznaczenie. Nie chce zapeszac ale mam wrazenie ze te moje plamienia sie zmniejszyly. I tak pomyslalam ze to moglo byc od mojej nadzerki, ktora wiem ze mam (chyba na szyjce?). Teraz tylko czekam z utesknieniem na usg pecherzykowe i potem serduszkowe [emoji7]
wow :) ja wczoraj 12dpt beta 519 :)
 
Dziewczynki czytam czesto, ze robicie oznaczenia homocysteiny - pytanko w jakim celu ? Sorki, że głupie pytania zadaję - ale ja ciemna :szok: , a jestem na etapie robienia badań, więc jedno więcej nie zaszkodzi mi - a nóż się przydadzą:oo: wg wuja google mozna tak sprawdzić niedobory b6,b12,kwasu foliowego, miażdżycy. Cosik jeszcze ?
 
Kochana u mnie przy becie 850 był pęcherzyk a potem przy krwotoku i becie 2200 nie było widać nic a nic. A potem bidoki tak się trzymały, że nawet tabsy poronne ich nie wykurzyły, dopiero miesiąc po krwotoku miałam łyżeczkowanie, ale u mnie długa i dziwna historia.
@dżoasia, bardzo mi przykro, że musiałaś przez to wszystko przechodzić. Jesteś chyba babką z żelaza! I bardzo Ci dziękuję za słowa wsparcia, bardzo mi pomogłaś. Wytłumaczyłam sobie, że n8c już nie zależy ode mnie, zrobiłam co mogłam, żeby kropek ze mną został, teraz tylko czekać. W ciągu 2 dni powinno się juz coś wyjaśnić. Ściskam Was mocno babki.
 
reklama
Dziewczynki czytam czesto, ze robicie oznaczenia homocysteiny - pytanko w jakim celu ? Sorki, że głupie pytania zadaję - ale ja ciemna :szok: , a jestem na etapie robienia badań, więc jedno więcej nie zaszkodzi mi - a nóż się przydadzą:oo:
To istotny wskaznik przy obecnych mutacjach metylacji. Homocysteina nie powinna byc za wysoka w ciazy. Zreszta nie tylko w ciazy. To tez istotny wskaznik kardiologiczny. W kontekscie obecnych mutacji MTHFR homocysteina rosnie przy suplementacji witaminami z grupy B w nieprzyswajalnej formie dla danego organizmu. Przy MTHFR w celu obnizenia poziomu homocysteiny powinno sie tez suplementowac choline i selenometionine.
To taki temat rzeka ale mi genetyk powiedziala ze ogolnie dla zdrowia powinno sie kontrolowac poziom homocysteiny. Chocby po to zeby obnizyc ryzyko chorob serca, zawalow itp. Mowila ze bledem jest skupianie sie jedynie na cholesterolu. Podawala przyklady mlodych pacjentow po udarach i wylewach wlasnie przy wysokiej homocysteinie (a cholesterol i bufowa ciala w normie)
 
Do góry