reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nie nie mam
Mam takie uczucie jakby mi ktos drapal endometrium ale to juz tak mam od jakiegos czasu zataz przechodzi. I ciagniecie w pachwinach. Choc brzuch tez czasem boli.
A czemu pytasz o skurcze
Bo dobrze ze nie masz skurczy. Brzuch jak na okres moze bolec i pachwiny także. Zapodaj sobue duphaston. Mi przy plamieniacg nie zwiejszali lutinusa tylko duphaston
 
reklama
U mnie (na sztucznym cyklu) przygotowanie do transferu polegało na wyhodowaniu odpowiedniego endometrium (estrofem dowcipnie od drugiego dnia cyklu),potem dochodzila do tego luteina (ok 5dni przed planowaną datą transferu).Kontrole max 2 od początku cyklu do transferu.Jeśli endo nie rośnie dobrze to może więcej.I tyle :-) Nasze mrozaczki to blastki z 5 doby.Z procedur dodatkowych AH (zawsze zalecają przy mrozaczkach ) i tym razem mieliśmy też embryoglue.Nie miej wyrzutów że pytasz.U mnie w otoczeniu też nikogo po IVF więc forum jest dla mnie ogromnym źródłem wiedzy :-) powodzenia na punkcji.Niech to będzie owocne jajobranie :-)
 
To zależy czy cykl naturalny czy sztuczny. To powinno być ustalone przed rozpoczęciem cyklu. Jeśli są cykle owulacyjne, to można próbować na naturalnym, wtedy w zależności od długości cyklu przychodzi się w odpowiednim dniu na podglądanie pęcherzyka oraz endometrium, np.jeśli cykl trwa 28 dni, to 11 dnia cyklu i przy okazji sprawdza się poziom hormonów: progesteronu, LH i estradiolu. To pozwoli na określenie, kiedy dojdzie mniej więcej do owulacji. Później w zależności od tego co wyjdzie na usg i z hormonów albo można ustalać termin transferu albo kolejny monitoring i kontrola hormonów. Następnie w zależności od wieku zarodków transfer jest na 3 lub 5 dzień od owulacji. Niektórzy ginekolodzy dają luteinę dodatkowo od transferu (ja miałam brać od dnia przed transferem) albo nie. Bezpieczniej jest brać luteinę. Ja mam teraz luteinę, duphaston (3x1) oraz także estrofem (2x1).
Przy sztucznym bierze się estrofem od 2 lub 3 dnia cyklu i po kilku dniach jest monitoring cyklu, sprawdza się również poziom hormonów tych co wyżej oraz w zależności od tego co wyjdzie, to ustala się termin transferu lub wyznacza nowy termin monitoringu. Jeśli transfer, to ustala się od kiedy będzie włączony progesteron. Później cały czas bierze się progesteron i estrofem.
Na pierwszej wizycie przed cyklem najlepiej od razu też spytać o dodatkowe rzeczy takie jak steryd, heparyna, embryo glue, intralipid, atosiban i inne rzeczy, które oferuje klinika.
Piszę, choć może to oczywiste, ale ja dopiero się ogarnęłam na porządnie do czwartego transferu, dzięki wiedzy Dziewczyn z forum. Za co jeszcze raz Wam serdecznie dziękuję, jak również za nieocenioną pomoc na innych płaszczyznach. [emoji8][emoji8][emoji8]


Dziękuje za odpowiedź - dobrze wiedzieć :) A jeśli chodzi o steryd, heparyna, intralipid, atosiban embroglue, AH, to lekarz sam to zleci czy wy same o to prosiliście? P.S a co to jest atosiban oraz intralipid? :)
 
Gosia, bierz rozkurczowe i ewentualnie z progesteronu cos doustnie dorzuć. Jak masz ultrogestan to oprócz dawki dowcipnej łyknij jakąś dodatkową tabletkę. Przy krwawieniu leki dowcipne się nie wchłaniają. Albo dawaj zamiast dowcipnie to w dwójkę (przynajmniej tą dodatkową). Chociaz może przy takim lekkim plamieniu nie będzie różnicy, ale lepiej się zabezpieczyć :)
No to wieczorna dawke chyba w dwojke wloze ;)
Doustnie biord 3x3 luteine
Plus do tego prolutex w brzuch
A z rozkurczowych nospa plus magnez
 
Hejka dziewczyny a ja jutro na 14 wizyta zobaczymy co tam słychać mam problem wczoraj zadzwonili z Lidla i zaprosili na rozmowę w sprawie pracy jestem umówiona na piątek zrobię tak wezmę l4 do poniedziałku jeśli rozmowa pójdzie dobrze to w wtorek składam wypowiedzenie i to się wiąże z tym że będę musiała się wstrzymać z transferem ponad rok bo pierwsza umowa jest na rok po roku druga nie wiem na jaki czas ale jeśli stwierdzi że nie przyjmuje to popracuje do czasu transferu i podejdę w lipcu szczerze to rok to długo czekać ale tu bym miała większe pieniądze możliwość rozwoju a biedronki mam szczerze dość a więcej razy taka możliwość mi się nie zdarzy co o tym myślicie
 
reklama
Do góry