reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Znaczy za pappe to rozumiem ale myślałam ze usg 11-13 to podstawowe przesiewowe badania niezależnie od wieku... koleżanki na NFZ dostawały na nie skierowania od gin w przychodni ciuszki nie posiada w gabinecie
Jak masz kumatego ginekologa to moze Ci da. Moj mi sam dal, ja o nic nie prosilam ale moj to mój:) jedyny w swoim rodzaju:)
 
reklama
Mamaginekolog pisała, że środowiska ginekologiczne walczą żeby były to właśnie przesiewowe badania dla każdego, ale niestety nfz nie chce płacić. A sisiory najchętniej zabroniłyby tych badań w ogóle, bo według nich to namawianie do aborcji:(
Ech... ja to bardzo cięta jestem w tym temacie, nawet nie chce zaczynać o tym pisać bo mi się wywód palnie na a4 i wy padniecie. Szkoda ładnego wieczoru i nie chce dziecka denerwowac. Na sama myśl mi ciśnienie skacze
 
Każda ciężarna ma na nfz 3 albo 4 badania ginekologiczne u lekarza nfz. Natomiast badania I prenatalne, połówkowe i III prenatalne to coś innego. Wykonuje je certyfikowany lekarz i są to bardzo dokładne badania, nie jakieś tam gmeranie 3minutowe (przy pierwszych z dodatkowym testem pappa). I i połówkowe są refundowane nawet jak chodzisz prywatnie do gina: po 35rż każdej kobiecie, przed 35rż jeśli są wskazania (niektóre kliniki za takie wskazanie uznają sam fakt zapłodnienia invitro). Jeżeli badania prenatalne wykażą jakąś nieprawidłowoś, refundowana przez nfz jest też amniopunkcja.
Kochana a ten lekarz do ktorego chodze i u ktorego Ty tez bylas robi mega super badanie usg:) bez przelacxania na 3d/4d tak.super widac ze szok❤
 
tamiza, kurcia, misis, koniczyna - dzieki duzo mi wytlumaczylyscie i pocieszylyscie :) To moja pierwsza procedura i wszystko jest dla mnie nowe.

U mnie jak narazie (po 2ej dobie) jest 7 zarodkow. Gadalam tylko z siostra, jutro dopiero bede rozmawiac z ginka i embrio o szczegolach. Ale z tego co mi mowila siostra to wlasnie planuja transferowac 2 najmocniejsze swiezaki 3dniowe a reszte hodowac ale to zalezy od sytuacji jaka bedzie jutro.

Generalnie moge ryzykowac i transferowac nawet te slabe bo i tak nie place nic za transfery. Wiec moze warto tez i im szanse dac.

Pomyslcie o mnie jutro rano ok 9ej... Bede wdzieczna za kazda pozytywna wibracje :)

Moze jestem nienormalna albo za dlugo czekalam na te ciaze ale... Juz same te zarodeczki daly mi sporo szczescie... Poczulam sie mamą bez wzgledu na rezultat testu ciazowego... Doslownie tesknie za nimi! Gadam jak szalona? [emoji14]
Skad my to znamy❤✊✊✊ za jutro. A powiem wam ze wczoraj sie zdenerwowalam.na kuriera bo przyjechal z paczka z samego rana. My z Hubcuem jeszcze słodko sobie spimy (godzina 11.40) a tu kurier. Ja w pizamie, z burza na łbie:) dobrze ze maz byl w domu bo tak to by trza wvszlafroku wyjsc do niego. Zeri wyrozumiałości:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Anetko-nie ma co czytać komentarzy ludzisk(W większości) bez mózgów-przepraszam ale nie wiem jak to inaczej ująć...
I tak jesteś bardzo oszczędna w słowach. Moim zdaniem to jawne objawy debizmu, mamy XXI wiek a niektórzy zachowują się jakby do średniowiecza nie "dorośli". Jak to jest, ze nie mają w swoim otoczeniu nikogo, kto by im pierdolnal solidnie w ten głupi łeb?
 
Ja lubię dużo lodu cytrynka i cola :tak:
Jak tu działać-łóżka wąskie I osobne :errr::eek::errr:....No i nie wiem czy wytrzymają -@Dżoasia widziała MEGO Małże więc wie o czym mówię :-p:-p:rofl::rofl2:...Serio jak będą jutro w tv mówić,że lawina zeszła w Zakopcu to znaczy ,że Małż dał radę zdobyć Giewont:o:p:o:p
Do tego akurat łóżko nie jest niezbędne:laugh2:
 
reklama
Laski melduje sie po wizycie. Leniwa krolewna @ przylazla wczoraj i doktorek ku memu ogromnemu zdziwieniu chcial zaczynac stymulacje od dzisiaj, ale czekamy jeszcze miesiac bo niektore badania mi sie przeterminowaly no i co najwazniejsze doktorka ma nie byc akurat w kulminacyjnych momentach wiec odpuszczam (chyba mi rozum odjelo, ze mam zielone swiatlo a nie dzialam:p).
No nie poznaje kolezanki [emoji4] rozumiem ze Dr nie byloby na puncji, tak?
 
Do góry