reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny pytam Was bo Wy skarbnica wiedzy :)

Pewnie juz ten temat byl ale ja nie widzialam...

Co Wy w ogole myslicie o podawaniu 3 dniowych zarodkow? Jestem zla bo juz zdecydowali ze w piatek mam miec transfer, dlaczego nie poczekac do 5ej doby? Zaznacze ze mam bardzo lekka endometrioze wiec chyba przyswajalnosc zarodka jest gorsza wiec czy nie logiczne byloby dac szanse urosnac do blastocyty?

Jak to u was bylo?
Moj szczesliwy transfer byl zarodkow dwudniowych:) zarodki maja lepsze srodowisko w macicy niz na szkiełku. Trzymanie do blastki ma sens gdy problemem jest czynnik meski gdyz w tedy zarodki zatrzymuja sie w rozwoju na 3 dobie a u Ciebie czynnik meski nie wystepuje
 
Dziewczyny pytam Was bo Wy skarbnica wiedzy :)

Pewnie juz ten temat byl ale ja nie widzialam...

Co Wy w ogole myslicie o podawaniu 3 dniowych zarodkow? Jestem zla bo juz zdecydowali ze w piatek mam miec transfer, dlaczego nie poczekac do 5ej doby? Zaznacze ze mam bardzo lekka endometrioze wiec chyba przyswajalnosc zarodka jest gorsza wiec czy nie logiczne byloby dac szanse urosnac do blastocyty?

Jak to u was bylo?
Zależy ile masz tych zarodkow. To nie chodzi o to ze lepiej poczekac do piątej doby i zarodki zrobią się lepiej przyswajalne. Chodzi o to ze do piątej doby słabsze z mniejszymi szansami nie dotrwają. Czasem z kilku zarodkow żaden do blastocysty nie dotrwa. Dlatego poza oczywisci polityka konkretnejkliniki bo są takie co starają się trzyma. Zawsze do tej 5 doby najrozsądniej jest trzymać jeśli jest duzo zarodkow itotaka selekcjazebywiedziec które transferować. Albo jak nasienie kiepskie bo po 3ciej dobie włącza sie genom męski i jak coś jest nie tak to zarodki z kiepskich plemnikow właśnie odpadają po tej 3ciej dobie.

Ja osobiscielubie system ze najładniejsze najlepiej rozwijające się zarodki 2 bierzesiew 3ciej dobie na swieżo a resztę trzyma do 5... No chyba ze naprawdę duzo jest zarodkow w tej 3 dobie. Ale nigdy tak ńie miałam bo nigdy nie mogłam mieć swiezegotransferu, zarodkow było duzo wiec trzymaliśmy do 5
 
Nie za pape przed 35 rokiem zycia sie placi chyba ze lekarz z kliniki lub genetyk wystawi skierowanie
Znaczy za pappe to rozumiem ale myślałam ze usg 11-13 to podstawowe przesiewowe badania niezależnie od wieku... koleżanki na NFZ dostawały na nie skierowania od gin w przychodni ciuszki nie posiada w gabinecie
 
reklama
Do góry