reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nie mam pojecia wlasnie, ale wiem ze bada sie cos z immuno w takiej sytuacji. Mi Pasikonik tego allo nigdy nie zlecal

Allo mlr to właśnie taki parasol bezpieczeństwa, który się roztacza nad zarodkiem i chroni go przed atakiem organizmu na obce komórki. Powinno być mi 40. Mi Paśnik mówił, że jak beta już spada to allo też może, dlatego bardziej wiarygodne jest robić jak beta jeszcze rośnie.
 
reklama
Dziś jest 27 DC
26.05 punkcja
1.06 transfer

3.06 moje przemyślenia
Za 4 dni powinnam dostać miesiączke. Nie bolą mnie plecy, a zawsze bolały, pewnie przez leki. Wszystko jest oszukane teraz w moim organizmie.
Nie wiem czy moje Kruszynki są jeszcze ze mną, ale żyje chwilą.

Jutro pierwsza weryfikacja morfologii, progesteronu i estradiolu.
Trzymamy mocno kciuki!!! Musi być dobrze!!!
 
Allo mlr to właśnie taki parasol bezpieczeństwa, który się roztacza nad zarodkiem i chroni go przed atakiem organizmu na obce komórki. Powinno być mi 40. Mi Paśnik mówił, że jak beta już spada to allo też może, dlatego bardziej wiarygodne jest robić jak beta jeszcze rośnie.
Dzieki. Na razie beta rośnie. Zrobie sobie, to allo tak zeby wiedziec na przyszlosc.
Ja wiem ze podstawowa sprawa to nieprawidlowa ilosc chromosomow i ze to losowe. Nie martwie sie ze mamy tu jakis problem wielki bo w poprzedniej procedurze rok temy badalam w PGD 5 zarodkow i tylko jeden byl nieprawidlowy, w dodatku na pewno nie bylo to z powodu plemnika bo sprawa dotyczyla chromosomu x. Czyli bylo 20% nieprawidlowych zarodkow,lepiej niz norma w moim wieku (30%)

A teraz... prwnie, moze byc ciut wolniejszy zarodek ale bardziej prawdopodobne ze sie zatrzymal. W 17dpt ladny prcherzyk 7,3mm z widocznym YC. Zarodek powinien sie pojawic prawie od razu po tym badaniu a minelo 9 dni, pecherzyk urosl tylko do 10,1mm. We wtorek bede rowno dwa tygodnie od usg z pęcherzykiem na tym samym sprzecie. Jak zarodka nie bedzie widac nie ma sily zeby sie pojawil. Znaczy tak mi sie wydaje
 
Dzieki. Na razie beta rośnie. Zrobie sobie, to allo tak zeby wiedziec na przyszlosc.
Ja wiem ze podstawowa sprawa to nieprawidlowa ilosc chromosomow i ze to losowe. Nie martwie sie ze mamy tu jakis problem wielki bo w poprzedniej procedurze rok temy badalam w PGD 5 zarodkow i tylko jeden byl nieprawidlowy, w dodatku na pewno nie bylo to z powodu plemnika bo sprawa dotyczyla chromosomu x. Czyli bylo 20% nieprawidlowych zarodkow,lepiej niz norma w moim wieku (30%)

A teraz... prwnie, moze byc ciut wolniejszy zarodek ale bardziej prawdopodobne ze sie zatrzymal. W 17dpt ladny prcherzyk 7,3mm z widocznym YC. Zarodek powinien sie pojawic prawie od razu po tym badaniu a minelo 9 dni, pecherzyk urosl tylko do 10,1mm. We wtorek bede rowno dwa tygodnie od usg z pęcherzykiem na tym samym sprzecie. Jak zarodka nie bedzie widac nie ma sily zeby sie pojawil. Znaczy tak mi sie wydaje
Wg mamyginekolog:
Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj gdy pęcherzyk ciążowy(GS) ma średnicę 8-10 mm..
Jeżeli pęcherzyk ciążowy ma średnice 25 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego świadczy to o tym, że jest to tak zwane puste jajo płodowe – czyli ciąża, która na bardzo wczesnym etapie – właśnie na etapie gdy powstaje pęcherzyk żółtkowy, przestała się rozwijać prawidłowo
Około 5 tyg 5 dni pojawia się tętno u zarodka – ma on wtedy zazwyczaj około 3 mm długości CRL (crown rump length). Tętno MUSI się pojawić do czasu jak zarodek ma 6 mm (czyli ok 6 tyg +1 dzień) – jeżeli u zarodka 6 mm nie ma tętna to znaczy to niestety, że ciąża się nie rozwija

U mnie w 30dpt czyli 6t0d crl bylo 35mm, bilo serduszko. Gin powiedziala mi, ze gdybym przyszla 2dni wczesniej - serca by jeszcze nie bylo.
Trzymam kciuki
 
Melduje sie przed jutrzejsza punkcja. Od piatku czuje, ze mnie brzuch pobolewa a wczoraj bylo kiepsko. Nabrzmialam, brzuch byl twardy, troche mnie chyba z nerw dusilo. Wieczorem zrobilam zastrzyk z Otrivelle tak jak wskazano i poszlam spac. Dzis ciut lepiej, co prawda brzuchol widoczny, ale nie taki jak wczoraj i tez nie duszno mi.
Od paru dni pobolewa mnie znow piers, pewnie od hormonow torbiele wariuja.

Jutro wiec punkcja. PGS mysle, ze jednak nie zrobimy, bo to duze koszta. Mysle jednak nad Primo Vision. Dziewczyny z Macierzynstwa, co byscie polecaly jeszcze wziac jutro po punkcji? Transferu nie bedzie, odraczamy, az wylecze zeby. Takze generalnie chodzi o to, aby wzmocnic lub polepszyc zarodki.
 
@Koniczyna82 tak jak pisze Iskra, poki beta rosnie to mozesz robic allo. Z innych badan nie kojarze, jak mi sie cos przypomni to ci napisze. Czekam w napieciu na wiesci, dobre wiesci!
@Never give up jeszcze z.miesiac do klucia, bo oczywiscie jak trzeba to @ nie ma i nie ma. Moj zazwyczaj 21-25cio cykl ma dzis juz 31 dni i o malpie ani slychu ani widu. Az se sikanca zrobilam ale jasne ze oczywiste - bieluśki.
@gosia321 mocne kciuki i kopniaczek ma szczescie za jutro!!!
@Felia a jaka metoda zapladniacie? Moze imsi by wchodzilo w gre? primo vision mielismy i jak tylko bedzie taka opcja w katowicach tp tez biore. Milych snow jutro i owocnych jajozbiorow :)
 
reklama
Do góry