reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cudowna wiadomość!!!Gratulacje :-) :-) :-) Mega się cieszę i trzymam dalej za Was kciuki!!! Ja też nie wytrzymuję i jutro idę na betę,wizyta dopiero w poniedziałek
To życzę kosmicznej bety, a potem pięknych widoków na usg, cudowne uczucie. Nie żałuje ani jednego dnia walki, mimo tylu rozczarowań i łez. Każda z nas przytuli w końcu swój skarb :)
 
reklama
@annemarie a wytlumacz mi jeszcze o co chodzi z tym wysokim estradiolem jaki to moze miec wplyw na ewentualne rozpoczecie staran od razu bo tego to ja nie ogarniam w hormonach
 
Czyli mowisz ze lepiej jak hormony jednak wroca do normy
Narazie tragedi nie ma jak zwykly okres ale z wiekszym bolem brzuch.
Jak odczekam to musialabym podejsc po wakacjach bo urlopy i tym samym powtorzyc immunosupresje
Gosiu absolutnie ci tego nie odradzam.
Wiem ze dla glowy najlepiej dalej dzialac zeby nie wleciec w te emocjonalna dziure kiedy nic sie nie dzieje. A reszta to twoja decyzja. Bete mialas na tyle mala , ze gdybys naturalnie zaszla to oewno bys nawet o tej ciazy nie wiedziala.Trudno powiedziec co robic? Rob co ci serce i rozum podpowiada.❤️❤️❤️❤️
 
A z FSH się nie załapiesz na refundacje ?


  • kontrolowana hiperstymulacja jajników u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia w celu uzyskania rozwoju mnogich pęcherzyków w programach wspomaganego rozrodu, rokujących uzyskanie prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania (hormon folikulotropowy – FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymüllerowski – AMH powyżej 0,7 ng/ml (wg II standardu), u których nie stwierdza się wcześniejszych, niedostatecznych odpowiedzi na stymulację owulacji oraz bez nawracających poronień
    z tym samym partnerem – refundacja do 3 cykli;

Hmm....będę powtarzać i amh i fsh, zobaczę jak to wyjdzie.Fsh miałam ze 3 miesiące temu jak badałam chyba jakoś między 7 a 8. Tylko nikt mi nie mówił,ze można uzyskać refundację na podstawie samego fsh nie biorąc pod uwagę niskie amh. Lekarka tylko powiedziała,ze z takim amh się nie załapiemy.Ale dopytam jeszcze.
 
@annemarie a wytlumacz mi jeszcze o co chodzi z tym wysokim estradiolem jaki to moze miec wplyw na ewentualne rozpoczecie staran od razu bo tego to ja nie ogarniam w hormonach
Wysoki wstradiol oznacza ze endometrium jest grube i moze sie dlugo zluszczac czyli mozesz troche krwawic mocniej i dluzej niz zazwyczaj. Nie wiem jaki moze miec to wplyw na kolejny cykl.Ale jest co innego jesli ten proces odbywa sie naturalnie, i naturalnie estradiol opada konczac sie okresem.Nie bylas na USG , wiec ciezko powiedziec
 
Anita to zalezy ile wyprodukowalas jajeczek i jakie sa dojrzale. Jest teoria ze na jedno dojrzale przypada 200-300 jednostek E2.Dlatego sie go przy stymulacji tez nadzoruje.
Rozumiem. Wiem że się nadzoruje. Pytam bo nawet nie mam pojęcia po co;-) a w 6 dniu cyklu mialam 321 potem w 9 3031 a w 11 ponad 6000 i tak się zastanawiałam:p
 
reklama
Do góry