reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Mam jeszcze pytanie- czy słyszałyście może o dr n. med. Marek Litmanowicz i klinice Medifem w Wawie?

:* jeszcze nie byłam niestety :( wizyta dopiero 8.06 u niego. Jestem jej bardzo ciekawa bo moja doktor uparcie twierdzi ze to napewno nie immunologia a raczej genetyka- mimo ze kariotypy mamy oboje Ok... :/
Ale to jaki masz kariotyp nie ma znaczenia przy losowych mutacjach. Tworzące się gamety dziela się mejotycznie, materiał genetyczny „normalny” gdzie masz po parze każdego chromosomu rozdziela się ze powinno być każdego chromosomu po jednej sztuce. Ale losowo czasem dzieła się źle, i w jednej gamecie danego chromosomu nie masz wcale a w drugiej są dwie sztuki. Taka gameta łączy się potem z gameta partnera - prawidłowa i powstaje zarodek co nie ma wszystkich chromosomow po dwa tylko jakiś w 3 albo w jednej sztuce. To są mutacje losowe, element chaosu, ewolucji, biologii, tak było i będzie. I to ze ma się prawidłowy kariotyp nie ma nic do rzeczy, taka mutacja może się przytrafić każdemu tyle ze z wiekiem bardziej to prawdopodobne
 
Ostatnia edycja:
Bodajze @dżoasia tak miala ze na poczatku beta byla kijowa a potem zaczęła rosnac z tym ze i tak.skonczylo sie poronieniem ale ona ma tez troche nsgmatwane w immunologii
Niestety właśnie tak się zwykle kończą „dziwne” bety. Nawet jak trochę zaczynaja rosnąć, nawet serduszka są to potem zazwyczaj wielki ból. A pamietasz AnięCh? :( w tamtej ciazy tez tak beta dziwnie się zachowywała na początku.
 
Immunologia właśnie bardzo często zaczyna szwankować po pierwszej ciazy, jak ma specjalizacje z immuno nie wiem jak ci mogła powiedzieć ze dziecko znaczy ze u ciebie z immunologia kłopotu nie ma. Co do badan są kosztowne i jest ich od cholery. I trzeba zinterpretować. Ja jak uznałam ze chce ja ruszyć nie robiłam na własna rękę nic tylko umówiłam się do Pasniaka... bo on bierze tylko 150 zł i pozleca to, co uważa za potrzebne z twojego i partnera wywiadu. A można narobić badani niepotrzebnych akurat tobie od cholery (one są nie raz kosztowne) poza tym w tym laboratorium z Łodzi ceny przyzwoite.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A gdzie do Paśnika chodzicie? Widziałam na znanym lekarzu, że ma w Łodzi dwie miejscówki, gdzie przyjmuje.
 
Immunologia właśnie bardzo często zaczyna szwankować po pierwszej ciazy, jak ma specjalizacje z immuno nie wiem jak ci mogła powiedzieć ze dziecko znaczy ze u ciebie z immunologia kłopotu nie ma. Co do badan są kosztowne i jest ich od cholery. I trzeba zinterpretować. Ja jak uznałam ze chce ja ruszyć nie robiłam na własna rękę nic tylko umówiłam się do Pasniaka... bo on bierze tylko 150 zł i pozleca to, co uważa za potrzebne z twojego i partnera wywiadu. A można narobić badani niepotrzebnych akurat tobie od cholery (one są nie raz kosztowne) poza tym w tym laboratorium z Łodzi ceny przyzwoite.
Może zmieni zdanie teraz.
 
reklama
Do góry