reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny pomożecie w interpretacji?
Kochana to sa problemy na które powinna pomóc heparynka.
Przy tych mrhfr zbadaj sobie poziom wit b12, b6, kwas foliowego i homocysteiny. Ze względu na to, że to wersje hetero, być może wsio jest ok (tak jak u mnie). Jeśli jednak homocysteina będzie podwyższona to trzeba będzie się zaopatrzyć w witaminy metylowane. Jeśli będziesz mieć homocysteine i te witaminy podwyższone to oznacza, że masz problem z ich metylacją, czyli przyswajaniem. Ile bierzesz kwasu foliowego? Ogólnie nie jest to jakiś mega problem, ale lepiej pilnować. No i bez heparyny oczywiście lepiej nie podchodzić.
 
reklama
Kochana to sa problemy na które powinna pomóc heparynka.
Przy tych mrhfr zbadaj sobie poziom wit b12, b6, kwas foliowego i homocysteiny. Ze względu na to, że to wersje hetero, być może wsio jest ok (tak jak u mnie). Jeśli jednak homocysteina będzie podwyższona to trzeba będzie się zaopatrzyć w witaminy metylowane. Jeśli będziesz mieć homocysteine i te witaminy podwyższone to oznacza, że masz problem z ich metylacją, czyli przyswajaniem. Ile bierzesz kwasu foliowego? Ogólnie nie jest to jakiś mega problem, ale lepiej pilnować. No i bez heparyny oczywiście lepiej nie podchodzić.
Dziękuję za pomoc, homocysteine badałam wyszła 10,20 i kwas foliowy ponad normę wyszedł.
 
Ja nie mogę mieć zaufania skoro handlują lekami recepcjonistki, a lekarz nawet recepty na to nie daje do ręki, żeby nigdzie indziej nie kupić, tylko u nich. A lutinus wcisnęła mi po raz pierwszy recepcjonistka - 3 opakowania jeszcze przed punkcją, gdzie nie wiadomo było czy punkcja będzie, bo ja miałam wtedy 3 malutkie pęcherzyki i estradiol 300.
Kurcze slabe sa takie akcje. Zupelnie niepotrzebnie traca zaufanie swoich pacjentow i to na wlasne zyczenie [emoji52]
 
Oj jak matka sie wykapie to wariuje:) i czasem tez rano❤
To moja jakaś narwana jest:laugh2: czasem się zastanawiam czy ona w ogóle spi...:eek:

Wczoraj tylko chciała mi psikusa zrobic i chyba od 18 do 21 cisza ..to se myślę ooo tak nie będzie i juz w łóżku leżałam i czekam i nic..wzielam telefon i mówię " puszcze teraz mozarta" odrazu dostalam 3 kopy i mąż też poczuł bo takto slabo go kopie :laugh2:
Powiedział, że jestem podła i jeszcze sie nie urodziła a juz Ja szantazuje :rolleyes2:
 
Ale musze wiedzieć jeszcze od kogo [emoji85] spoko powiem, ze grono koleżanek z CBŚ[emoji16]
Tak apropo koleżanek z CBS dziś mój lekarz śmiał się do embriologa że takich pacjentek jak ja ma na prawdę nie wiele :D... Tak przygotowanych do każdej wizyty i znajomość wszystkich możliwych opcji :p:D:p
Więc chciałam mu powiedzieć jakie to mam zaj....te koleżanki dzięki którym posiadam taka wiedze :-D:-D
 
Dziękuję za pomoc, homocysteine badałam wyszła 10,20 i kwas foliowy ponad normę wyszedł.
A jaki kwas łykasz i jaką dawkę? Trzeba będzie pomyśleć nad metylowanym pewnie.
Homocysteinę trzeba zbić trochę. Jak łykasz witaminę B12 to najlepiej ją "zagryźć" burakiem - zawarta w nim betaina wzmacnia jej działanie nawet o 20%. Poczytaj sobie np tu:
Link do: Jak obniżyć poziom homocysteiny
Dziewczyny łykają też jakies modulatory homocysteiny
Link do: Modulatory homocysteiny – Solgar

Może jeszcze któraś podeśle ciekawego linka :)

Tylko jeszcze zaznaczę, że u mnie był odwrotny efekt - metyle zamiast zbić homocysteinę to albo nie zadziałały jak trzeba albo nie wiem jak to inaczej wyjaśnić, ale mi po nich skoczyła z 7,9 na 15,2. Jak wróciłam do syntetycznych postaci tych witamin (z dodatkiem metyli ok 2-3-4 razy w tygodniu) to znów ładnie spadła. Więc musisz to kontrolować na bieżąco. Albo łykać pół na pół syntetyki z metylami.
 
reklama
Do góry