reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To dobrze, że u Ciebie wszystko dobrze. U mojego dziecka wykryto rozszczepienie wargi i podniebienia. Teraz czekam na konsultacje z genetykiem :(
Maryanka rozszczep podniebienia zdarza się często a pozniej tego nie widac. Trzymam kciuki zeby piatek cię trochę uspokoił i żeby wszystko było dobrze. Wybieraj tylko najlepszych lekarzy. Pamiętam jak 10 lat temu zaprzyjaźniłam się z koleżanka z forum Bociana, bylysmy rowno w ciąży, szczęśliwe, nagle mam od niej telefon byla w tarnowie u gibekologa i dziecko ma liczne wady w budowie. Ło matko, ryczalyśmy obydwie, dopiero przytomny mąż zarezerwował wizytę u profesora w warszawie z super sprzętem i co...dziewczynka zdrowa ( owszem oni w rodzinie mieli troche inną budowę głowy)urodzila się sliczna i zdrowa. Trzymaj się kochana.
 
reklama
hej kochane jestem w 6 tc i robilam badania...m.in na cytomegalie...
Troche sie zdenerwowalam wynikiem...troche poczytam i na moj rozum to wychodzi na to ze ja mam ta chorobe przebyta...dobrze mysle ???
Miala ktoras z Was taki wynik...w ciazy?
Jezeli sa tylko podwyzszone ig g to oznacza przebyta cmv. Ja tez tak mam. Kazde zarazenie nawet teraz powt . W ciazy nie jest grozne. Gorzej jest jal pierwotnie zarazi sie ktos cmv i to w pierwszym trymestrze bo wtedy wyksztacaja sie rozne narzady i moze to miec wplyw na jakas wade rozwojowa .
 
Hej z tego co piszesz o wnetrostwie to wynika ze ono moze byc posrednim powodem azoospermii. Zalezy czy bylo jedno czy obustronne i kiedy zeszly. Na tp mpze dac jakas odp. Androlog zrobic biopsje jader i zbadac histopatologiznie tk jadra czy jest zwyrodniala. Temp. Ciala przy wnetrostwie dziala Na jadra niekorzystnie wrecz degeneracyjnie .Nie więm czy byliscie u androloga juz czy nie . Przy operacjach wnetrow ( ale zwierzat np rocznych lub dwuletnich - przepraszam za porownanie ) znajduje sie jadra uwstecznione zdegenerowane a czasami sa w stadium takim ze trudno je znalezc w jamie ciala. Moim zdaniem mniejsze jadra moga byc wynikiem wczesniejszego wnetrostwa.
Hej, dziękuję za odpowiedź. My jesteśmy już na etapie procedury in vitro a mąż po biopsji jąder. Nie wiem czy miał robione badanie histopatologiczne, bo nie przypominam sobie żadnych dokumentów w tej sprawie. Wnętrostwo dotyczyło jednego jądra a co dziwniejsze to niedotknięte wnętrostwem jest mniejsze. Mój mąż brał clostylbegyt kiedyś ale nie pomogło. Później była już tylko biopsja, bo nie udało się pobrać plemników z ejakulatu z uwagi na ich brak. Byliśmy u androloga, miał robione dwukrotnie ust jąder ale to zasadniczo nic nie wniosło do sprawy.
 
Panuje przekonanie ze amniopunkcje robi sie po to zeby przerwac ciaze. Otoz nie. Robi sie po to zeby woedziec z czym sie ma doczynienia. Jesli kariotyp plodu jest poprawny to wychodzi ze to wada rozwojowa. Jesli kariotyp wychodzi niepoprawny to wtedy genetyk na podstawie atlasu genetycznego przedstawia statystyki : np czy beda jeszcze jakieś objawy, jaka jest umieralnosc jakie sa rokowania co do poprawnego samodzielnego funkcjonowanania. Na tej podstawie rowniez lekarze wiedza jsk prowadzic ciaze jak ja rozwiazac i hakich specjalistow potrzeba przy porodzie. Nieprawidlowa budowa koscca moze byc rowniez markerem. Ogladalam ost program w ktorym ludzie mieli po szesc palcow u ŕak. To bylo genetyczne schorzenie i w rodzinie z dziada pradziada rodzili sie i z 5 palcami i szczescioma. Corka kolezanki z pracy urodzila dziecie bez paluszkow i rak i stop. Tez genetyczne schorzenie ale czy takie przypadki abortowac? Raczej ja bym nie usuwala takich ciaz. Prawda jest taka ze wszystko zalezy od chromosomow i co tam jest zapisane.

Ja przy obydwu ciazach ribilam nifty nie po to tak jak piszesz przerwac ale by wiedziec co piszczy...I psychicznie sie przygotowac gdyby......
gdy nifty wycjodza zle robia amni, gdyby cos nie Tak oczywiscie tez bym zrobila..
Znam przypadek xe pappa ok a P.O. porodzie pws syndrome . Sa to rzsdko s przypadki ale sa niestety ;((
 
Pomylili komórki jajowe i nasieniem męża zaplodnili komórki innej kobiety która była nosicielem genu wadliwego !!! A ta co ur zorientowala się bo po ur małej dali jej zastrzyk na konflikt i poszła do lekarza i się pyta jaka grupę ma córka a lekarz że dodatnia i się pyta czy to. Możliwe jak. Ona z mężem maja minusowa..... I tak już dalej cała historia się toczy....

Masakra
Nie mam pl tv ;((
Szok dla nich I co daja 3 MLN zl wsadzic se w pupe
Zdrowa nie bedzie kruszynka
 
reklama
Do góry