reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A powiedzcie mi jeszcze raz jak się liczy datę porodu po crio?
Data transferu - wiek zarodka - 14 dni = niby termin OM?
Bo przez to, że mam dość szybko transfer czyli w 13dc to mi się data z kalkulatora wg OM i data z kalkulatora IVF rozjeżdża o 4 dni.

Mi dr zaczęła szybko liczyć datę porodu wg USG więc głównie na tym się skupiają. Mimo, że miałam transfer w 19dc (czyli teoretycznie książkowo: 14dc włączony progesteron i za 5 dni transfer to tak jakby cykl trwał 28dni) to i tak Maluszek wiekiem nie odpowiada OM. Najważniejsze, żeby Malenstwo było zdrowe a wtedy i z liczeniem sobie lekarze u Ciebie dadzą radę :)
 
reklama
Zakupiłam dziś w aptece test na którym pisze ze jest przeznaczony do diagnostyki invitro. Wykrywa ciąże od 6 do 12 dni po zapłodnieniu. Czułość 20. To znaczy ze co ?? Transfer 5 dniowego zarodeczka miałam w środę [emoji846] sprawdzać rano ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

U mnie przy udanym transferze test wyszedł wieczorem 5dpt blastki. 6dpt to zawsze już na becie byłam, bo po jej wartości z tego dnia już wiedziałam czego się spodziewać (oczywiście powtórka wtedy kiedy klinika kazała, ale wiedziałam już czy się udało czy nie).
 
Mi się nie udało kilkakrotnie, właśnie jadę na pierwsze betowanie po raz szósty.
Nigdy nie miałam tendencji do różowych okularów ale też nie nastawiam się ze będzie źle. Nie umiem „wierzyć”, jestem realistką, kalkuluję na zimno. W pierwszej ciazy nie kupiłam sobie nic do końca pierwszego trymestru nie dlatego ze wierze w zabobony a dlatego ze znam statystyki poronień i uznałam ze w razie czego nie chcę przechowywać tych rzeczy w jakimś pudełku żeby serce mi pękało za każdym razem jak na nie spojżę. A jak się uda to będzie jeszcze dość czasu na zakupy. Okazało się niestety ze dobrze zrobiłam.

Ale tu dziewczynie beta w 3 dni skoczyła z 14 do jakichś 100 już nie pamietam. Ona nie tylko ładnie rośnie zgodnie z tabelkami. Ona zapierdala! Nie mówię ze będzie kolorowo i różowo b czas pokaże ale na ta chwilę wszystko na to wskazuje.

Wymarzonej bety życzę, takiej ciazowej i będącej poczatkiem pięknej przygody.
 
@encka86 ✊✊✊ za wizytę ! Niech wszystko będzie książkowe!! ❤
@shaggy ✊✊✊ za ❤ ! Niech bije jak dzwon !! Nastaw dobrze uszy i bierz chusteczke !!
I tam focie poprosimy żebyśmy później nie musiały się prosić :D
@gosia321 ✊✊✊ za jajca i owocny seksik!! ❤ niech się zapladniaja jak szalone !! :D i przyniosą upragnioną różowa pupcie :D ✊
@izabella87 ✊za bete !! Niech będzie do nieeeba!! ✊❤❤❤

MIŁEGO DNIA KOCHANE! :* ❤
I za nas proszę kciukasy ! :* wizyta o 9.40 :)

Piękny dzień się zapowiada. Pięknych jajek, bety do nieba, najpiękniejszego dźwięku świata i cudownych informacji po badaniach prenatalnych. Kciuki zaciśnięte za wszystkie razem i za każdą z osobna.
 
Dziewczyny, wczoraj byliśmy z mężem na rozmowie informacyjnej w ośrodku adopcyjnym.Pierwsze koty za ploty!
Przed nami szkolenia, trzy rozmowy z psychologiem, wizytacja, wyjazd integracyjny. Myślimy, żeby sprawdzić jeszcze w innym ośrodku, tu pierwsze szkolenie wrzesień br. lub styczeń 2019. Trochę te daty mnie przerażają. Dużo pytań zadawałam, staraliśmy się z mężem być naturalni , choć pytanie kiedy zdecydowaliśmy się na adopcję trochę mnie wytrąciło z równowagi. Przypomniał mi się ten nieszczęsny grudzień i łezki mi stanęły.
Umówimy się jeszcze do innego wrocławskiego ośrodka i wtedy podejmiemy decyzję .

Tak, popatrzcie gdzie indziej, może rzeczywiście będą szybsze terminy... Gorąco wierzę, że Wam się uda i podzielicie się swoimi doświadczeniami a potem szczęśliwym zakończeniem.
 
Już melduję :)
W macicy czyściutko, gładziutko, książkowo (potwierdzone w 4D jakość HD :D)
Endo cienkie bo tylko 4,5mm, cykl oczywiście bezowulacyjny - jak to u mnie, kiedy mam cichą nadzieję na jakąś "nieplanowaną wpadkę", ale taki mój los :p
Z zaleceń - zmiana lekarza w klinice :p Wyżaliłam się trochę na tego mojego i psychicznie mi lepiej :p Trochę poplotkowałam z moją Panią i zamiast się czymś martwić, to wyszłam z bananem na twarzy z gabinetu. Ogólnie moja Pani w immuno za bardzo nie wierzy, mówi, że jak tak byłam obstawiona lekami i nie pomogło to znaczy, że nie ma się co faszerować, zostało tylko próbować do skutku...
Mogłabym do niej chodzić codziennie na wizyty :p
Czyli teraz zmiana dr w klinice i kolejna próba? :-)
 
@encka86 ✊✊✊ za wizytę ! Niech wszystko będzie książkowe!! ❤
@shaggy ✊✊✊ za ❤ ! Niech bije jak dzwon !! Nastaw dobrze uszy i bierz chusteczke !!
I tam focie poprosimy żebyśmy później nie musiały się prosić :D
@gosia321 ✊✊✊ za jajca i owocny seksik!! ❤ niech się zapladniaja jak szalone !! :D i przyniosą upragnioną różowa pupcie :D ✊
@izabella87 ✊za bete !! Niech będzie do nieeeba!! ✊❤❤❤

MIŁEGO DNIA KOCHANE! :* ❤
I za nas proszę kciukasy ! :* wizyta o 9.40 :)
Powodzenia na wizytach, samych dobrych wiadomosci, pieknych jajec, serducha jak dzwon i zdrowego jak rybka malenstka dla Ciebie @zylwia. Czekam na fotki ✊❤️
 
reklama
Witajcie. Przepraszam że się wtrace w rozmowę...Ale mnie tak korci ze muszę ;)
@Szczescie1986 widzę że na podobne podejcie do mojego teraz...ja też przestałam patrzeć na to wszystko optymistycznie...raczej realistycznie to całe in vitro widzę. Tym którym się udało ( nie ważne za którym razem) postrzegaja sprawe zupelnie inaczej bo mają takie różowe okulary w postaci brzuszków i malenstw :* a my walczące no cóż różne myśli mamy, chwilami wierzymy że będzie jeszcze pięknie a innym razem widzimy wszystko co złe. co do przyrostu bety naszej forumowiczów i którym mowa to jest ok ale wiadomo teraz ważny jest przyrost i trzymamy kciuki aby dobrze było :*
Dziewczyny ale ona już pokazała przyrost który póki co jest piękny ( zdecydowanie powyżej normy). Ja rozumiem, że każda z nas ma różne dni, lepsze i gorsze... ale jesteśmy tu razem po to, żeby się wspierać, mówić sobie prawdę i dodawać siły do dalszej walki a nie po to aby demotywować! :-)
 
Do góry