reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Podobno polowa spoleczenstwa ma mutacje mthfr tylko po prostu nie zbadana. Wiec gdyby to byla prawda o ZD to nie uwazasz ze powinno byc duzo duzo wiecej dzieci z ta choroba lub z autyzmem?
Ja tez slyszalam od dziewczyn na innym watku ze ostatnio sie i mthfr i homocysteina zrobily "trendy".
moj ginekolog tez mowil ze polowa populacji nie przysfaja kwasu a jednak nie ma w co drugim donu dzicka z zd czy autyzmem. ale moze cos kiedys odkryja. obawiam sie ze jeslu by bylo cos na rzeczy to badania pod katem tej mutacji byly by obowiazkowe.
 
Cholera zaczęłam się martwić. Mam badanie prenatalne umówione na 12.03 a to będzie już 13+5 tc i nie wiem czy to nie za późno. Czytam że powinno być do 14 tc więc to będzie tak na styk. Czy może takie badanie być wtedy niemiarodajne?
 
moj ginekolog tez mowil ze polowa populacji nie przysfaja kwasu a jednak nie ma w co drugim donu dzicka z zd czy autyzmem. ale moze cos kiedys odkryja. obawiam sie ze jeslu by bylo cos na rzeczy to badania pod katem tej mutacji byly by obowiazkowe.

A osoby z mutacją mthfr przyswajają wit z pożywienia normalnie? Może to brak odpowiednich supli przy jednoczesnej diecie ubogiej w te wit sprzyja zd i autyzmowi.
 
A to myślałam ,że już macie umówiona wizytę na 100% w przyszły piątek ? A zwolnienie do kiedy masz ?
Cały czas myślę jak u Was się zakończy i nie przestaje 3mac kciuków! [emoji110][emoji173] i z chłopami to tak jest ! [emoji14] mój wczoraj też doznał mojej bezpodstawnej złości :D bidulek :D
Lekarz powiedzial ze usg ma byc zrobione w pt. Ale sam zaczal mowic, ze moze lepiej mnie tak nie wozic do Warszawy i ze mozemy je zrobic na miejscu i zadzwonic do niego z wynikiem. Bylam pewna, ze sobie ogarne to u mojego gina no ale ten urlop..
Zwolnienie mam do konca tego tygodnia.
A za kciuki nie dziekuje zeby nie zapeszyc [emoji5]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cholera zaczęłam się martwić. Mam badanie prenatalne umówione na 12.03 a to będzie już 13+5 tc i nie wiem czy to nie za późno. Czytam że powinno być do 14 tc więc to będzie tak na styk. Czy może takie badanie być wtedy niemiarodajne?

To rzeczywiście masz wizytę tak na styk. Chodzi o to, żeby Maluszek nie miał więcej niż chyba 84mm.
U mnie z USG Maluszek jest dwa dni starszy niż z OM więc gdybym umawiala się na wizytę tak jak Ty i liczyła wg OM to poszlabym za późno. Ja poszłam sporo wcześniej i myślę, że to była dobra decyzja.
 
Cholera zaczęłam się martwić. Mam badanie prenatalne umówione na 12.03 a to będzie już 13+5 tc i nie wiem czy to nie za późno. Czytam że powinno być do 14 tc więc to będzie tak na styk. Czy może takie badanie być wtedy niemiarodajne?
A nie ma jakiegos terminu z tydzien wczesniej? Ja miałam 11t i 5dc
 
Cholera zaczęłam się martwić. Mam badanie prenatalne umówione na 12.03 a to będzie już 13+5 tc i nie wiem czy to nie za późno. Czytam że powinno być do 14 tc więc to będzie tak na styk. Czy może takie badanie być wtedy niemiarodajne?
Jak masz możliwość to przesuń wizytę na wcześniej bo musisz je wykonać do 13+6. Po tym czasie badanie może nie być miarodajne. Ważna jest tutaj ocena przezierności karkowej a w późniejszym czasie ten fałd zanika.
 
reklama
To rzeczywiście masz wizytę tak na styk. Chodzi o to, żeby Maluszek nie miał więcej niż chyba 84mm.
U mnie z USG Maluszek jest dwa dni starszy niż z OM więc gdybym umawiala się na wizytę tak jak Ty i liczyła wg OM to poszlabym za późno. Ja poszłam sporo wcześniej i myślę, że to była dobra decyzja.

Kurcze, zadzwonili do mnie z kliniki bo sami ustalali termin z dr, myślałam że wiedzą co robią:(
To lepiej szukać lekarza wcześniej poza kliniką jakby nie mieli innych terminów?
 
Do góry