reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Asia, wydaje mi się, że annmarie rozsądnie Ci radziła (genetyka, kariotypy)
W Szpitalu Uniwersyteckim na Wielickiej pracuje dr n med Magdalena Janeczko, genetyk kliniczny, zajmuje sie rowniez bezplodnoscia. Bylismy u niej na jednej wizycie prywatnej w Macierzynstwie. Wyjasnila nam dokladnie co mamy zrobic zeby dostac sie do niej na nfz, majac dopisek na skierowaniu pilne czekalismy maks do dwoch miesiecy na pierwsza wizyte. Ale jak juz sie doczekalismy zrobila mojemu M pelen pakiet badan genetycznych na nfz, ze wzgledu na przeszlosc onkologiczna. Ja za swoj kariotyp placilam poniewaz nie widziala u mnie podstaw do zrobienia go, a musialam to zrobic, bo w naszej klinice jest to badanie wymagane przed ivf. Pisze o niej dlatego ze jako pierwszy lekarz przeczytala dokladnie dokumentacje onkologiczna M, bardzo sie zaangazwala w diagnostyke. Asia, moze sprobujcie uderzyc do niej. Jedna wizyta prywatna Was nie zrujnuje, a babka moze Wami pokierowac od strony genetycznej. Przy nawracajacych poronieniach sprawdza sie genetyke..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
dziś 24dpt. W zeszłą niedziele rano beta 1447, potem krwotok, w poniedziałek mieli dzwonić dodatkowo z kliniki z wynikami, nie dzwonili, juz wiem dlaczego... zastanawia mnie tylko ten biedny pęcherzyk, ktory był jeszcze widoczny :(

Dziękuje dziewczyny za Wasze dobre słowo.

Boże co ja mam teraz zrobić ;(
@dżoasia serce mi pęka, modlilam się za was tak bardzo chciałam żeby nareszcie się wam udało :hmm: dlaczego...
 
Moje serce rozpadlo sie na milion kawalkow...
Pojechalam wieczorem na bete bo cos mi jednak nie dawalo spokoju... wynik... 55
Boze dlaczego znowu dales nadzieje i tak szybko odebrales...
Nie chce mi sie zyc
Asia aż nie wiem co napisać. Tak strasznie mi przykro... mam nadzieję, że to jednak nie koniec Twojej walki.
 
Z tymi kotami to nie do konca. Rozmawialam na.ten temat z naszym weterynarzem (od osmiu lat mamy kota) [emoji4] chodzi o to zebys nie miala kontaktu z kocimi odchodami, czyli nie sprzatala mu kuwety itp. Jesli mieszkalabys w jednym domu z kotem, wystarczy zrobic mu test na obecnosc toxo (5 min, koszt 30zl) i po krzyku. Toxo mozna sie zarazic rownie dobrze przez kontakt z ziemia (przyniesiona na butach z zewnatrz) w ktorej moga byc zarazki. Albo jedzac surowe mieso. O tym tez malo kto wie [emoji4] jakp dziecko wychowalam sie z kotem, w doroslym zyciu od 8 lat mieszkam z kotem i wynik wyszedl mi ujemy a znam dziewczyny kt nigdy nie mialy zwierzaka a i tak maja pozytywna toxo.
Nie stresuj sie tak bo nam tu naprawde zejdziesz na zawal!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Dokladnie popieram.w moim zyciu za dzieciaka mialam.3 koty i oczywiscie wszystkie podworkowe tez byly moje ;)
Przy wszystkich 3 proceduracb i teraz przy 4 mislam toxo na poziomie 0
Jak robie cos z mirsem to potrafie myc rece 10 razy przy kazdym dotknieciu miesa ;) takie obrzydzenie co do surowizny takze popieram to ze ciezko sie zarazic od kota
 
Nie trzeba zjesc gowienka zeby sie zarazic . Koty w niektorych domach nieatety chodza po stolach blatach kuchennych tam gdzie sie przygotowuje jedzenie . A wiadomo w kuwecie lapkami wszystko tam zasypuje. Poza tym kot musi byc chory zeby sie czyms zarazic. Jak ma sie kota to mozna go zbadac a zasady higieny przede wszystkim i noe powinno nic byc . Prezdzej rzeczywiscie surowe mieso . Ale pocieszjace jeat to ze noe zawsze zakazenoe oznacza 100 % zakazenia plodu. Moja niedoszla szwagierka sie zarazira od lota i nie doszlo do zadnych uszlodzen i zakazenia .

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Moj kot chodzi po meblach poniewaz mam otwarta kuchnie i niestety nie mialam mozliwosci go przypilnowac jak byl maly zeby go tego oduczyc bedac 8 h w pracy a jednak jestem zdrowa najwazniejsze to zachowac zasady higieny
 
Dziewczyny dziś kupiłam test!! Jutro powinnam już chyba mieć wynik! Dokładnie tydzień temu miałam transfer 5 dniowy dwóch zarodków! Jak narazie żadnych objawów! Wcześniej wrażenie na miesiączkę teraz nic! Jak ja się podniosę jak pokarze jedna krechę?!!!
Będą!
Ja wczoraj 9dpt beta 172 ! :-) :)
W poniedziałek powtarzam.
Trzymam kciuki za Ciebie
 
reklama
Do góry