reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Magdusia - jejku jak masz fajnie. Juz zaraz bedziesz miala dzieciatko w ramionach. Masz juz wszystko gotowe? Powoxzenia. Daj d.nam konoecznie znac jak juz urodzisz
 
reklama
Masia i GizaS- tez miałam obniżone AMH, ale lekarze powiedzieli ze nie mam sie o co martwić,bo wszystko da sie podgonic zastrzykami- mnie po prostu zwiększyli dawkę:-). W końcu "wyprodukowalam" 19 jajeczek, z czego pobrali mi 10, jeden embrion mam już w sobie, dwa już czekają na zamrozenie, a być może już jutro sie okaże ze będzie ich o dwa wiecej:-)
 
Marcikuk- fantastycznie. Ja mam tylko jednego, bo powiedzieli ze jestem jeszcze młoda kobieta i są duże szanse ze zajde w ciążę z jednym. Zobaczymy, pozyjemy:-). A ja mieszkam w Anglii:-)
 
lilonka no super beta!!! co do powtorki to ja robilam jedna 13dpt i druga 15dpt, czyli w srode wystarczy, jezeli przyrost jest prawidlowy i nie masz zalecen zeby np monitorowac w celu zwiekszenia dawek progesteronu itp, 17dpt mialam juz usg na ktorym widac bylo pecherzyk, 29dpt mialam kolejne usg i juz bylo serduszko :), pewnie usg mozesz sobie zrobic pozniej, to tylko po to zeby stwierdzic czy wszystko na miejscu-tu w niemczech robia duzo usg, szczegolnie przy takich ciazach jak nasze no i mozna sobie wykupic flat rate :)
super ze tydzien sie tak pieknie zaczal:-)
 
Ostatnia edycja:
Lilionko, Yplocka ale super, piękne bety :-):-):-)

Roxii bierz selen, pomaga w zagnieżdzeniu, albo jedz orzechy brazyljskie bo są jego źródłem.

Masiu witaj, jak dobrze że się odezwałaś.Ja tam wierzę, że twoje mrozaczki teraz z Tobą zostaną i problem AMH będzie nie istotny. Ale pamietaj, że medycyna jest tak rozwinięta że kobiety nawet z niskim AMH mają potomstwo. także główka do góry.

Aguś i patrz jak szybko zleciało, znaczy teraz testujesz owu czy chodzisz na podglądanko? Trzymam kciuki i teraz zobacz sierpień przyniósł mi szczęście to i Tobie przyniesie

Elala ja mam przeczucie, że z Twoim podejściem teraz napewno się uda. Nie ma innej opcji.

Marcikuk no patrz co lekarz to obyczaj, ja słyszałam że do 12 tyg brać, ale ogólnie ta cała aspiryna jakoś mnie przeraziła i nie będę brała.

Pozdrawiam całą resztę.

Ja dalej podziębiona, już lepiej, ale się kuruję, także mykam pod kołderke. Czosnku się najadłam będzie dobrze.
 
Marcikuk oj już niedługo u mnie co powoduje coraz większy strach przed porodem:szok: ale też chęć zobaczenia tej małej istotki tak wyczekiwanej:-D
Wszystko już mam i dziś był plan prania rzeczy niuni w proszku dla dzieci , ale padało praktycznie cały dzień więc poczekam.A tak to jeszcze ustawić łóżeczko na swoje miejsce, spakować torby i czekać na ten punkt kulminacyjny:-)
Oczywiście,że dam znać po porodzie:tak:
 
Last time - no, staż już mamy spory ( bo jeszcze trzeba byłoby doliczyć cosik przed ślubem). Niedługo rocznica, ale raczej nic szczególnego nie przewidujemy.

Yplocka - no jak co oznacza Twoja beta? Prawidłową ciążę. Jakby był za mały przyrost mogłoby być coś nie tak, ale u Ciebie skoczyło do góry dużo, więc jest super. I tej wersji się trzymajmy :-) A odnośnie wchłaniania się to faktycznie nie musi być objawów.

Lilonka - super masz betkę. Jak widać masz szczęście i Twoje szczęście na pewno zostanie z Tobą. Za co trzymam kciuki :tak: &&&&&&&&

Karamel1981 - w Polsce dostaje się więcej leków przy IVF ( z tego co wiem to ja dostawałam mało, chociaż miałam dupaston zalecony 2x1, progesteron 2x1 dopochwowo, encorton 2x1 do 6 dnia po transferze, clexane zastrzyk 1x1 też do 6 dnia po transferze, a potem acard na lepsze zagnieżdżanie się i brak zakrzepów), a aspiryna działa podobnie jak te leki na lepsze zagnieżdżenie, bo nie ukrywajmy, ale do IVF nikt nie podchodzi jak nie ma problemów z zajściem w ciążę, ale właśnie jak ma.

Memories02 - super, że robiłaś dodatkowe badania. Ja zrobiłam sobie przerwę, a teraz też zaczynam z badaniami dodatkowymi i z nową kliniką. Mam zamiar u dr Gizlera się leczyć ( już byłam na jednej wizycie) i do Invimedu przejść we Wrocławiu. Teraz czekam na swoje wyniki i mojego m.

ika9 - współczuję Ci, że tyle przeszłaś ( rozumiem co czujesz, bo ja miałam poronienie, ale z ciąży naturalnej w poprzednim roku - około 10 tygodnia, a w zasadzie wywołane poronienie, bo maluszkowi stanęło serduszko). Na szczęście masz teraz swoją kruszynkę ze sobą i musisz myśleć, że zostanie ona z Tobą. Czego Ci z całego serca życzę i za co mocno trzymam kciuki &&&&&&&&

Masia123 - niskie AMH świadczy o rezerwie jajnikowej i że Twoja pomału się wyczerpuje ( ja mam taki sam wynik jak Ty). No i świadczy też o jakości komóreczek. No i że są przez to problemy z zajściem w ciążę właśnie. Chociaż mi się udało cudem naturalnie w poprzednim roku. Szkoda, że tylko te naturalny cud tak krótko trwał :( A wracając do AMH to z tego co mi lekarze mówili jeżeli poziom innych hormonów jest prawidłowy ( a tak jest u mnie) to nie jest to jeszcze tak źle ( bo niskie AMH obniża także statystykę zajścia w ciążę przez IVF). No i są jeszcze plusy ( chociaż jak dla mnie wątpliwe), podobno przy niskim AMH nie da się przestymulować pacjentki. No i jeszcze coś, jeżeli wyszło ci niskie AMH powinnaś zrobić sobie Inhibinę B ( ja właśnie czekam na wynik tych badań), bo wtedy jest pełny obraz sytuacji.
 
reklama
Do góry