reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam badanie tsh za kazdym razem jak podchodze do transferu do tego chlamydie, hiv i chyba jakies na watrobe. Przy pierwszej ciazy na pierwszej wizycie juz u rodzinnego tez mialam badanie krwi, chyba z 8 fiolek i tez bylo tsh plus jeszcze jakies oznaczenie do tarczycy, toxoplazmoza, parvovirus b19 i jeszcze jakies, nie pamietam. Test pappa tez zrobiony. Wczoraj mialam ten sam zestaw badan i od razu wpisane, ze pappa do usg genetycznego mam zrobic ale to juz troszke pozniej bede miala robione. U mnie normalnie u rodzinnego na pierwszej wizycie te badania to norma razem z badanie moczu. O toxoplazmoze tylko musialam prosic i klamac, ze mam kota, bo inaczej nie chciala cipa sie zgodzic. To samo zrobilam z badanie na cukrzyce ciazowa ale to w polowie ciazy jakos bylo. Powiedzialam, ze u mnie tata a u meza mama ma cukrzyce i bez problemu zrobili mi krzywa cukrzycowa czy jak to sie tam nazywa.
A to widzisz co lekarz to inaczej. U mnie pobierali na toxo (nie było z tym problemu to ponoć standard), parvovirysy, rozyczka, grupa krwi, PAPPA, hemoglobina, wolne hcg, mocz i to chyba wszystko. Z krzywą cukrową chyba też nie będę miała problemu.
 
reklama
Moja klientka lat 45 we wrzesniu urodzila blizniaki. Procedura z KD, wczesniej dwie stymulacje. Zaczela sie starac poltora roku wczesniej. Malo tego, ze względu na wiek transfer jednego zarodka. I podzielil sie... blastocysta! O drugi taki przypadek jaki znam, statystycznie prawie nie mozliwe.
ja zaszlam w ciaze pierwsza bez problemu w wieku 37 lat. Teraz mam 42 i jak na razie po drugiiej udanej procedurze ( czynnik meski u drugiego patrnera ) mam nadzieje za pare tyg. uslyszec serducho mojego brzdaca w brzuchu. Lekarz mnie uprzedzala przy moim wieku ze trzeba sie nastawic na dluga walke , ze moze KD bo ponizej 10 % szans mialam a przy KD to wzrasta do 60% . ale jak na razie sie udalo z moich genow i mocno sie modle zeby ten cud dalej trwal .
 
Kochana moj synek urodzil sie z powazna wada genetyczna serca i zmarl po 4 miesiacach po porodzie. Nie dane nam nawet bylo wyjsc ze szpitala. My jestesmy zdrowi.. Dlatego tez jestesmy pod opieka genetyka, ustaliliamy biopsje kosmowki jeszcze przed moja kolejna ciaza. Ja sie boje tego badania a i tak nie dalabym chyba rady usunac ciazy.
Przepraszam, nie skojarzylam. Tym razem musi być wszystko ok. Wada u synka to pewnie czysty przypadek, zbieg okoliczności. Wyczerpaliscie juz limit cierpienia. Trzymam kciuki

[emoji127] 28.09.2017 Piotruś i Oleńka
 
Tak, po obejrzeniu reportarza, ktory przeslala kiedys @Pixie_Dixie wywnioskowalam, ze nie jest wiatygodne i nie bede narazac maluszka. I tak nie usunelabym pewnie ciazy, wierze, ze dziecko bedzie zdrowe, taki pech juz nie moze nas spotkac.. moze zrobie pozniej amniopunkcje jak nie zgodza sie na nifty, tylko badanie nieinwazyjne nie wykrywa choroby na ktora umarl moj synek.. Ach to trudny temat
A Ty za tydzien uslyszysz dwa serduszka, czuje, ze beda blizniaki ;)
Uważam że to bardzo mądra i dojrzała decyzja! Będziesz cudowną Mamuska :-)
Oj dziękuję,coś mnie strach dziś jakoś obleciał.
 
Dziewczynki ciesze sie z Waszych dobrych dzisiejszych wiadomosci! Gratuluje serduszka @HopeFul87
@Kurcia przykroooo;( ale nie poddajemy sie! Moze teraz zabierzesz oba maluchy?;)
@anett96 daj znaka!!
Teraz to na pewno nie zabiore dwoch. Balabym sie ze zmarnuje oba i bede musiala przechodzic stymulacje od początku. Chyba za duzy stres by to byl dla mnie. Zwlaszcza ze sie zastanawiam czy powinnam cos jeszcze zbadac przed kolejnym transferem czy zakladac ze zwykły.
No widzisz dzieciątka na Ciebie czekają:*
I jak tam już czekoladę piłaś?:)
Troszeczkę lepiej się czujesz ? :*
Nie pilam. Ale chyba pojade do KFC... fryty... o tak.
Lepiej sie czuje. Dziekuje. Dzis naprawde po tym wyniku bylo ok bo tego sie spodziewalam. Najgorzej bylo we wtorek. Teraz juz chcialabym po prostu jak najszybciej miec kolejny transfer.
 
reklama
Do góry