reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@dżoasia za to cytokiny mam rozjechane i zalecenia mialam encorton 20mg/dziennie 3 tyg przed transferem a po transferze 30mg do 8tc a potem stopniowo odstawic no i ten zarzio po transferze
ehh... ja na wyniki cytokin jeszcze sobie poczekam, bo robiłam dopiero wczoraj... ale u Ciebie z taką obstawą lekową i myśleniem na pewno się uda :)
 
reklama
Właśnie to jest tak ze punkcję miałam 6.11 a transfer 9.11 a estradiol mam tylko 2.11 zrobiony takie miałam wytyczne. Teraz 13.11 zrobiłam progesteron i wyszedł duży i 21.11 mam betę... czy coś powinnam jeszcze zrobić? Ja badania robiłam na bieżąco...
Nic już nie musisz robić :) Estradiol tak naprawdę oznacza się po to, aby mieć hormonalny obraz jak dojrzewają pęcherzyki, progesteron po transferze na pięknym poziomie, teraz czekaj na równie piękną betę :)
 
Nic już nie musisz robić :) Estradiol tak naprawdę oznacza się po to, aby mieć hormonalny obraz jak dojrzewają pęcherzyki, progesteron po transferze na pięknym poziomie, teraz czekaj na równie piękną betę :)
Dziękuje :) bardzo mnie uspokoiłas :) jeszcze 5 dni... a juz nie wiem co robić w tym czasie żeby nie zwariować o_O
 
Właśnie to jest tak ze punkcję miałam 6.11 a transfer 9.11 a estradiol mam tylko 2.11 zrobiony takie miałam wytyczne. Teraz 13.11 zrobiłam progesteron i wyszedł duży i 21.11 mam betę... czy coś powinnam jeszcze zrobić? Ja badania robiłam na bieżąco...
Mi sie wydaje, ze estradiol jest wazny przed transferem, chyba od niego zalezy ladne endometrium. Po transferze wazniejszy jest progesteron a wynik mialas wysoki, wiec nie masz sie co stresowac. Domyslam sie, ze jestes na cyklu naturalnym, wiec zapewne poziom estradiolu masz odpowiedni. Jak sie myle to mnie dziewczyny poprawcie, bo ta informacja gdzies mi sie kiedys obila o oczy ;)
Na Twoim miejscu zrobilabym sobie ewentualnie bete i jak juz koniecznie chcesz wiecej to powtorz progesteron.
 
@gooossia17 Czy dobrze Ciebie zrozumiałam, że wysoki estradiol uniemożliwia miesiączke i co za tym idzie ułatwia ciążę? (tak mam to rozumieć?) pytam bo jestem 7dpt a 2.11 miałam robiony estradiol i był na poziomie estradiol jednostka SI - 2682 i estradiol (jedn stand) - 1714,99 natomiast progesteron z dn 13.11 mam 172,400 nmo/l i prog (jedn stand) 54.13 ng/ml. czy takie wyniki są dobre by zajść w ciążę?

Do mnie oddzwonil doktor i mowi ze wiadomo beta sie nie ma co przejmowac, progesteron jest perfekt bo oni oczekuja 40 a estradiol troche podwyzszony ale nadal w normie i nadal mam brac 2x1 estrofen plus 3x1 lutinus. Wszystko w jak najlepszym porzadku, zobaczymy co bedzie w poniedzialek bo wtedy beta powinna juz sie minimalnie ruszyc.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi sie wydaje, ze estradiol jest wazny przed transferem, chyba od niego zalezy ladne endometrium. Po transferze wazniejszy jest progesteron a wynik mialas wysoki, wiec nie masz sie co stresowac. Domyslam sie, ze jestes na cyklu naturalnym, wiec zapewne poziom estradiolu masz odpowiedni. Jak sie myle to mnie dziewczyny poprawcie, bo ta informacja gdzies mi sie kiedys obila o oczy ;)
Na Twoim miejscu zrobilabym sobie ewentualnie bete i jak juz koniecznie chcesz wiecej to powtorz progesteron.
I właśnie przed transferem miałam zrobiony ostatni raz, potem juz tylko progesteron. Bety badanie mam na 21.11 tak tak, cykl naturalny i z tego co sie od Was nauczyłam to protokół krótki bo antykoncepcji nie miałam tylko od 2 dnia miesiączki menopur
 
Rozumiem mój lekarz jest dość skąpy w słowach i tłumaczeniach czegokolwiek i stad pytanie, No nic jeszcze kilka dni do bety muszę czekać a kuz myślałam ze taki estradiol to dobry znak

no moj progesteron w normie i wysoki estradiol potraktowal jako pozytywna wiadomosc. a koedy betujesz? i ile dpt teraz jestes?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
ehh... ja na wyniki cytokin jeszcze sobie poczekam, bo robiłam dopiero wczoraj... ale u Ciebie z taką obstawą lekową i myśleniem na pewno się uda :)
Mam nadzieję, pozytywne myślenie to jedyne co mi teraz zostaje, jak już pisalas na ewentualne smutki przyjdzie jeszcze pora nie ma co sie zamartwiac za wczasu, ale to nie tak ze mnie to w ogóle nie stresuje bo stres jest ale staram sie odganiac zle mysli :-)
 
reklama
Do góry